6 st. automaticka prevodovka VeCe 2005

Moderátori: dulo, buci_vectra

risostar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02 Jún 2010, 14:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

6 st. automaticka prevodovka VeCe 2005

Príspevok od používateľa risostar »

zdravim
prednedavnom som kupil VeCe 2005 so 6st. automatom. mam nasledovny problem.
ked nastartujem auto po dlhsej dobe a zaradim D tak pred tym ako sa auto rozbehne dost trhne, potom sa to uz pocas jazdy neopakuje. Mate niekto s takymto problemom skusenosti? Na diagnostike som zatial nebol. dakujem riso
miroslav múka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 08:35
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa miroslav múka »

zdravím. ja mám podobný problém na Signume. Neskoro zaradí v D , teda hlavne za státia dlhsieho a potom i trhne.
Jeden mi poradil ze by to mohla byt hydrospojka, iný hydraulický rozvadzac.
Vv Ste to uz neak odstranili a kde?? vdaka za kazdú info.
Miro 0907 429216
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Neviem ako je konštruovaná moderná automat. prevodovka, ale kamarátovi sa na bavoráku dosť často upchávali dajaké filtre v prevodovke, ktoré mu robili ten problém, že auto pri preraďovaní trhalo. Vždy ich prečistil a bolo to Ok
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
miroslav múka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 08:35
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa miroslav múka »

A co za typ auta mal on, tiez opel? a Vám to pomohlo-precistit filter v prevodovke???Lebo máte podobné príznaky ako ja!!
risostar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02 Jún 2010, 14:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa risostar »

zdravim takze problem ktory som popisal na zaciatku som zacal riesit. najprv vymena oleja - ale taka ako mat byt pri automate, vymenili mi 7,2 litra oleja, potom zistili ze mam poskodeny hydromenic, ten uz je tiez vymeneny, prevodovka radi lepsie, aj ked sa problem celkom neodstranil, tak je predpoklad ze je problem v elektonike. kazdopadne odporucam pravidelnu vymenu oleja v prevodovke - odporucanie kazdych 60000 km, chalani mi hovorili ze olej co som mal ja v prevodovke sa uz nedal nazvat olejom..... takze necakat a konat, budem informovat dalej co a ako.... : :)
OPEL VECTRA CARAVAN 1,9 CDTi 110 kW 6 st. automat 2005
FORD MONDEO Kombi 1,8TD 1997
KIA SPORTAGE 2,0 4st. automat 2001
SKODA 120 1977
miroslav múka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 08:35
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa miroslav múka »

presne.ja mám tiez vymenený hydromenic, sa to i správa trocha inak, lepsie v tom, ze predtým to ako keby este podradovalo a preradovalo i v kazdej rýchlosti. No sekanie v polohe "D" a tiez i cakanie na jazdu v pred a tiez ze namiesto 1 rýchlosti mi obcas zaradí 5-ty stupen, tak to mi zostalo. nic mi nezostane a sa rozbehnut i na 5-rýchl.stupni. :-( Povedali mi majstri, ze to vyzerá na MECHATRONIKU, co zrovna tiezb nie je najlacnejsia!:-(
V kazdom prípade som zvedaví, ako sa to bude vyvíjat v tvojom prípade, co pomoze na odstránenie tej podobnej závady v tvojom prípade!!
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

riso, a ked nastartujes studene auto a dajmatomu 20sekund pockas na P ci N, potom to ako zaradi ?
risostar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02 Jún 2010, 14:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa risostar »

no ja vzdy po nastartovani auta pockam chvilku cca 1 min kym zaradim do D, sprava sa to tak ze autom trhne pri rozbehu... aj vcera som sa rozpraval s chalanom co mi to robil sme stali na parkovisku asi 5 min, auto bolo nastartovane v polohe P, ked som zaradil D, tak autom koplo, potom na najblizsej krizovatke to uz potom islo normalne plynulo....
OPEL VECTRA CARAVAN 1,9 CDTi 110 kW 6 st. automat 2005
FORD MONDEO Kombi 1,8TD 1997
KIA SPORTAGE 2,0 4st. automat 2001
SKODA 120 1977
miroslav múka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 08:35
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa miroslav múka »

skusim i ja tak, ze po nastartovaní nechám auto zohriat v P a az po chvíli dám do D, tak som zvedavý. no ale samotný problém sa s tým asi nevyriesi. Ty budes s tým tvojim automatom daco riesit, zistil si ze co by mohlo byt toho prícinou?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

po starte je studeny hydraulicky olej a ma ine vlastnosti nez zahriaty.
preto prevodovky radia inaksie, casto tvrdsie
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

na tie prevodovky by sa mal pozriet niekto, kto im rozumie
Používateľov profilový obrázok
d_E_x
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04 Jún 2009, 18:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa d_E_x »

nazdar chalani, precital som si vas pokec a aj ja zacinam mat podobny problem s mojim automatom, prejavuje sa mi to trhnutim pri preradeni zo 4 do 5 stupna, smerom dole to nerobi a co je zaujimave, tak zacne to robit az ked sa zahreje olej v prevodovke. Za studene radi vsetky stupne pekne plynulo. Tento tyzden idem do Oplu tak uvidim že čo oni na to :?:
VeCe 2,2DTI GTS Automat 2003
Používateľov profilový obrázok
Misto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 21:15
Auto: Signum
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Misto »

Caves, ja mam tiez 6 st. automat a na aute nabehane 120 000 km. Zatial nepocitujem ziadne trhanie, ale kazdopadne by som mal ist minimalne na vymenu toho oleja.

Musim zaklopat, ale ja som zatial maximalne spokojny a problem s prevodovkou zatial nikdy nebol. O motore sa to vsak uz povedat neda :(
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Veru, u dízla s automatom sa pravdepodobnosť poruchy multiplikuje :(
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
Misto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 21:15
Auto: Signum
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Misto »

Kupoval som 1,9 cdti s tym, ze bude menej kazovy ako dti. Aspon to mi radili nejaky "servisaci". Bohuzial opak je pravdou. :?
Používateľov profilový obrázok
d_E_x
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04 Jún 2009, 18:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa d_E_x »

Takze výmena oleja úspešne za mnou, použili na to 8 litrov oleja a servisak čo to robil povedal, že ten olej bol už fakt zlý a že kde som ho menil pred tým. (výmena opel KE) a tiež potvrdil že sa musí meniť každých 60 tis. km. A ešte mi zistili že som mal starý soft v riadiacej jednotke tak mi urobil update a teraz to radi ovela lepsie a plynulejsie. Tak dufam, že na určity čas bude pokoj :-)
Inam mam najzdených 120 tis.
VeCe 2,2DTI GTS Automat 2003
risostar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02 Jún 2010, 14:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa risostar »

caute vsetci

ked som zacinal tuto temu este som netusil ako to cele dopadne. prevodovka zacala blbnut viac a viac...

auto mam v servise, prevodovka rozobrata a predbezne odhady na opravu vobec nie su potesujuce.

cely problem vznikol v podstate z toho ze predchadzajuci majitel neriesil vymenu oleja v prevodovke podla odporucani vyrobcu - cca kazdych 60000 km - a potom sa to uz len nabalovalo....

ak mozem dat malicku radu - ak mate co i len najmensi pocit ze s prevodovkou nie je nieco ok, zacnite to riesit, vyhnete sa neprijemny prekvapeniam ked uz bude neskoro. a dajte si vemynit olej ak ste to este neurobili. stoji to sice nejake peniaze ale urcite vas to vyjde lacnejsie ako repas alebo dokonca nova prevodovka

ked budem mat auto spat dam vediet kolko ma tato sranda stala, ale uz teraz mam pocit ze vectra bude musiet sluzit urcite viac rokov ako som predpokladal :?
OPEL VECTRA CARAVAN 1,9 CDTi 110 kW 6 st. automat 2005
FORD MONDEO Kombi 1,8TD 1997
KIA SPORTAGE 2,0 4st. automat 2001
SKODA 120 1977
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

No, toto je môj zlý sen, že mi kľakne automat.
Ale zas, je to starý 4-rýchlostný GM-brutalomat, ktorý nikdy neradí hladko, ale vraj žije večne.
Tak uvidíme.
Olej mením radšej každý rok.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
Misto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 21:15
Auto: Signum
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Misto »

Tento tyzden som bol v Opli Trencin. Chcel som, aby mi vymenili olej v prevodovke (mam automat) a oni mi razne povedali, ze to neodporucaju. Vrajze kym nie je nejaky problem alebo necitim nejake zmeny, tak nemam do toho sahat :) tak neviem?!
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

jazdil som s tromi 4 rychlostnymi GM / Aisin Warner automatmi. 2 z toho radili skor jemne, 1 trhal pri rozbehu zo statia.
Kajo mi to vie dosvedcit

Nedoporucovat periodicku vymenu je nespravny postoj.

Prameni skor s neskusenosti servisu nez z toho, ze by slo o delikatnu operaciu s neistnym vysledkom !!!
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"