...aj ja sa chcem naučiť niečo nové...Teo napísal:odmeraj bateriu v zatazi a hned vies o nej celu pravdu
Plati aj na baterku zaruka 2 roky?
Moderátori: dulo, buci_vectra
- Teo
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 4752
- Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
- Auto: Viac Oplov
- Bydlisko: Bratislava
- Bydlisko: Bratislava
- Kontaktovať používateľa:
takze snazim sa dosiahnut idealne podmienky ako 20st. dalej medzi pol a kontakt nalozim ampermeter aj s voltmetrom a zatazim ju napriklad startom potom vidim kolko podrzi niektore nemaju dostatocny startovaci prud a inak sa to nedozvies potom ako rychlo sa bateria po zatazi dostane do normalu a tak ... samozrejmostou je meranie hustoty elektrolitu . Este nejake otazky pani? 8)
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
-
iurai
ako meras ten startovaci prud ? ja som skusal merat multimetrom Sinomet z Baumaxu, a nic som neodmeral, len som videl velky zablesk ;-)Teo napísal:takze snazim sa dosiahnut idealne podmienky ako 20st. dalej medzi pol a kontakt nalozim ampermeter aj s voltmetrom a zatazim ju napriklad startom potom vidim kolko podrzi niektore nemaju dostatocny startovaci prud a inak sa to nedozvies potom ako rychlo sa bateria po zatazi dostane do normalu a tak ... samozrejmostou je meranie hustoty elektrolitu . Este nejake otazky pani? 8)
potom som nasiel velku rolku kabla, ide cez to cca 22 Amperov, a napatie klesne tak na 10-11 Voltov, podla baterie. Je toto na nieco dobre ?
- pepoc
- Bronzový užívateľ

- Príspevky: 85
- Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
- Auto: !! Zmeň si model auta !!
- Bydlisko: Bratislava
Vysledok mojej dnesnej reklamacie v znackovom servise OPEL je, ze vasu reklamaciu NEUZNAVAME a to z dovodu:
Diagnostikou sa zistilo ,ze je vadny starter motora a taktiez je potrebna vymena rele startera.Za to som zaplatil 61,23€
Trochu historie.Ked som bol v servise cca pred rokom robilo mi to presne to iste co teraz, cize starter iba tukal.V tedy bola podla nich jednoznacne vadna bateria,tak som ju zakupil.Teraz je ta ista zavada ale zrazu je navine starter a rele startera.Zaujimave nie.Bol som este pred reklamaciou v inom neznackovon servise a tam mi zistili ze je vadna baterka.Na vlastne oci som to videl ako ihned po pripojeni inej baterie k mojej to okamzite nastartovalo.Tak a teraz mam dilemu ci zakupit novu baterku, alebo dat zrepasovat starter a vymenit aj to rele.
Diagnostikou sa zistilo ,ze je vadny starter motora a taktiez je potrebna vymena rele startera.Za to som zaplatil 61,23€
Trochu historie.Ked som bol v servise cca pred rokom robilo mi to presne to iste co teraz, cize starter iba tukal.V tedy bola podla nich jednoznacne vadna bateria,tak som ju zakupil.Teraz je ta ista zavada ale zrazu je navine starter a rele startera.Zaujimave nie.Bol som este pred reklamaciou v inom neznackovon servise a tam mi zistili ze je vadna baterka.Na vlastne oci som to videl ako ihned po pripojeni inej baterie k mojej to okamzite nastartovalo.Tak a teraz mam dilemu ci zakupit novu baterku, alebo dat zrepasovat starter a vymenit aj to rele.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
- mathis
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 395
- Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
- Auto: Vectra B
- Bydlisko: Poprad
- Bydlisko: Poprad
- Kontaktovať používateľa:
ja si myslim ze ked je starter zadrety tak pri startovani potrebuje vacsi prud na roztocenie, a teda ked pripojili K TVOJEJ BATERKE DRUHU a nastartovali v pohode, dovod moze byt aj ten ze zvysili kapacitu a dosiahly prudovy zdroj na roztocenie aj zadreteho startera... ale samozrejme sa mozem aj mylitpepoc napísal:Vysledok mojej dnesnej reklamacie v znackovom servise OPEL je, ze vasu reklamaciu NEUZNAVAME a to z dovodu:
Diagnostikou sa zistilo ,ze je vadny starter motora a taktiez je potrebna vymena rele startera..Bol som este pred reklamaciou v inom neznackovon servise a tam mi zistili ze je vadna baterka.Na vlastne oci som to videl ako ihned po pripojeni inej baterie k mojej to okamzite nastartovalo..
Ved keby bol starter v poriadku tak mali skusit VYMENIT baterku a nastartovat a ak by to slo, potom je naozaj na vine baterka ale takto podla toho co pises sa to potvrdit neda...
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
- mathis
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 395
- Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
- Auto: Vectra B
- Bydlisko: Poprad
- Bydlisko: Poprad
- Kontaktovať používateľa:
starter je v podstate elektromotor t.j. rotor a stator. Rotor sa toci a ked povedzme po siestom starte ostane v polohe kde na cievke je nejaky bordel (karbon alebo nieco) tak uhliky neberu vsetky a potrebuju na jeho roztocenie viac prudu ako ked zberaju vsetky...
je to ale len moja teoria... ved nemas moznost s niekym vymenit bat a otestovat to dlhodobejsie s inou bat ci sa to prejavi??
je to ale len moja teoria... ved nemas moznost s niekym vymenit bat a otestovat to dlhodobejsie s inou bat ci sa to prejavi??
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
- macil
- Admin

- Príspevky: 36959
- Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
- Auto: Astra J
- Bydlisko: Košice
- Bydlisko alt: Furča
- Kontaktovať používateľa:
Tak ale to mení situáciu. Takýto problém si predtým nespomínal. Písal si len, že už nepomáha ani dobíjanie. Teraz píšeš že nejaký problém sa neprejavuje pri každom štarte. Takéto správanie by ukazovalo na problém práve so štartérom.pepoc napísal:No ale mne sa chyba neprejavuje stale.Takze si myslim ze starter nemoze byt zadrety.A je jedno ci je motor zahriaty alebo chladny.Staci nastartovat tak 6x za sebou a chyba sa prejavi.
Tie dve strany predtým sú tu popísané celkom zbytočne. :roll:
- pepoc
- Bronzový užívateľ

- Príspevky: 85
- Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
- Auto: !! Zmeň si model auta !!
- Bydlisko: Bratislava
[quote="mathis"]
starter je v podstate elektromotor t.j. rotor a stator. Rotor sa toci a ked povedzme po siestom starte ostane v polohe kde na cievke je nejaky bordel (karbon alebo nieco) tak uhliky neberu vsetky a potrebuju na jeho roztocenie viac prudu ako ked zberaju vsetky...
No tato myslienka napadla aj kolegu.Ze nieco take podobne mal aj jeho otec.Mal zanesene tie drazky kde su uhliky.
starter je v podstate elektromotor t.j. rotor a stator. Rotor sa toci a ked povedzme po siestom starte ostane v polohe kde na cievke je nejaky bordel (karbon alebo nieco) tak uhliky neberu vsetky a potrebuju na jeho roztocenie viac prudu ako ked zberaju vsetky...
No tato myslienka napadla aj kolegu.Ze nieco take podobne mal aj jeho otec.Mal zanesene tie drazky kde su uhliky.
Naposledy upravil/-a pepoc v 16 Jan 2009, 22:24, upravené celkom 1 krát.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
- pepoc
- Bronzový užívateľ

- Príspevky: 85
- Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
- Auto: !! Zmeň si model auta !!
- Bydlisko: Bratislava
No zbytocne ako zbytocne.Ako som uz vyssie pisal ,tak na zaciatku to bola v servise Opel bez debaty okamzite baterka.Teraz pri uplne identickej poruch kedze uz vymenili pred rokom baterku zase starter.macil napísal: Tie dve strany predtým sú tu popísané celkom zbytočne. :roll:
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
- Teo
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 4752
- Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
- Auto: Viac Oplov
- Bydlisko: Bratislava
- Bydlisko: Bratislava
- Kontaktovať používateľa:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
- Teo
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 4752
- Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
- Auto: Viac Oplov
- Bydlisko: Bratislava
- Bydlisko: Bratislava
- Kontaktovať používateľa:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže

