Plati aj na baterku zaruka 2 roky?

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
marek1512
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1250
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 23:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa marek1512 »

Teo napísal:odmeraj bateriu v zatazi a hned vies o nej celu pravdu :lol:
...aj ja sa chcem naučiť niečo nové... :D
Vauxhall Vectra C SRI 1.8 VVT 2008
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

takze snazim sa dosiahnut idealne podmienky ako 20st. dalej medzi pol a kontakt nalozim ampermeter aj s voltmetrom a zatazim ju napriklad startom potom vidim kolko podrzi niektore nemaju dostatocny startovaci prud a inak sa to nedozvies potom ako rychlo sa bateria po zatazi dostane do normalu a tak ... samozrejmostou je meranie hustoty elektrolitu . Este nejake otazky pani? 8)
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Teo napísal:takze snazim sa dosiahnut idealne podmienky ako 20st. dalej medzi pol a kontakt nalozim ampermeter aj s voltmetrom a zatazim ju napriklad startom potom vidim kolko podrzi niektore nemaju dostatocny startovaci prud a inak sa to nedozvies potom ako rychlo sa bateria po zatazi dostane do normalu a tak ... samozrejmostou je meranie hustoty elektrolitu . Este nejake otazky pani? 8)
ako meras ten startovaci prud ? ja som skusal merat multimetrom Sinomet z Baumaxu, a nic som neodmeral, len som videl velky zablesk ;-)

potom som nasiel velku rolku kabla, ide cez to cca 22 Amperov, a napatie klesne tak na 10-11 Voltov, podla baterie. Je toto na nieco dobre ?
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

Vysledok mojej dnesnej reklamacie v znackovom servise OPEL je, ze vasu reklamaciu NEUZNAVAME a to z dovodu:
Diagnostikou sa zistilo ,ze je vadny starter motora a taktiez je potrebna vymena rele startera.Za to som zaplatil 61,23€
Trochu historie.Ked som bol v servise cca pred rokom robilo mi to presne to iste co teraz, cize starter iba tukal.V tedy bola podla nich jednoznacne vadna bateria,tak som ju zakupil.Teraz je ta ista zavada ale zrazu je navine starter a rele startera.Zaujimave nie.Bol som este pred reklamaciou v inom neznackovon servise a tam mi zistili ze je vadna baterka.Na vlastne oci som to videl ako ihned po pripojeni inej baterie k mojej to okamzite nastartovalo.Tak a teraz mam dilemu ci zakupit novu baterku, alebo dat zrepasovat starter a vymenit aj to rele.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36959
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Pýtaj protokol z merania batérie.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

A co mi to pomoze?Nepredpokladam ze nieco take budu mat.Keby nieco take mali tak mi to urcite ukaze ako ich silny tromf.Jedine ze by to vedela odhalit ta diagnostika za ktoru som zaplatil.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathis »

pepoc napísal:Vysledok mojej dnesnej reklamacie v znackovom servise OPEL je, ze vasu reklamaciu NEUZNAVAME a to z dovodu:
Diagnostikou sa zistilo ,ze je vadny starter motora a taktiez je potrebna vymena rele startera..Bol som este pred reklamaciou v inom neznackovon servise a tam mi zistili ze je vadna baterka.Na vlastne oci som to videl ako ihned po pripojeni inej baterie k mojej to okamzite nastartovalo..
ja si myslim ze ked je starter zadrety tak pri startovani potrebuje vacsi prud na roztocenie, a teda ked pripojili K TVOJEJ BATERKE DRUHU a nastartovali v pohode, dovod moze byt aj ten ze zvysili kapacitu a dosiahly prudovy zdroj na roztocenie aj zadreteho startera... ale samozrejme sa mozem aj mylit :)

Ved keby bol starter v poriadku tak mali skusit VYMENIT baterku a nastartovat a ak by to slo, potom je naozaj na vine baterka ale takto podla toho co pises sa to potvrdit neda...
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

No ale mne sa chyba neprejavuje stale.Takze si myslim ze starter nemoze byt zadrety.A je jedno ci je motor zahriaty alebo chladny.Staci nastartovat tak 6x za sebou a chyba sa prejavi.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathis »

starter je v podstate elektromotor t.j. rotor a stator. Rotor sa toci a ked povedzme po siestom starte ostane v polohe kde na cievke je nejaky bordel (karbon alebo nieco) tak uhliky neberu vsetky a potrebuju na jeho roztocenie viac prudu ako ked zberaju vsetky...

je to ale len moja teoria... ved nemas moznost s niekym vymenit bat a otestovat to dlhodobejsie s inou bat ci sa to prejavi??
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36959
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

pepoc napísal:No ale mne sa chyba neprejavuje stale.Takze si myslim ze starter nemoze byt zadrety.A je jedno ci je motor zahriaty alebo chladny.Staci nastartovat tak 6x za sebou a chyba sa prejavi.
Tak ale to mení situáciu. Takýto problém si predtým nespomínal. Písal si len, že už nepomáha ani dobíjanie. Teraz píšeš že nejaký problém sa neprejavuje pri každom štarte. Takéto správanie by ukazovalo na problém práve so štartérom.
Tie dve strany predtým sú tu popísané celkom zbytočne. :roll:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

[quote="mathis"]
starter je v podstate elektromotor t.j. rotor a stator. Rotor sa toci a ked povedzme po siestom starte ostane v polohe kde na cievke je nejaky bordel (karbon alebo nieco) tak uhliky neberu vsetky a potrebuju na jeho roztocenie viac prudu ako ked zberaju vsetky...

No tato myslienka napadla aj kolegu.Ze nieco take podobne mal aj jeho otec.Mal zanesene tie drazky kde su uhliky.
Naposledy upravil/-a pepoc v 16 Jan 2009, 22:24, upravené celkom 1 krát.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

macil napísal: Tie dve strany predtým sú tu popísané celkom zbytočne. :roll:
No zbytocne ako zbytocne.Ako som uz vyssie pisal ,tak na zaciatku to bola v servise Opel bez debaty okamzite baterka.Teraz pri uplne identickej poruch kedze uz vymenili pred rokom baterku zase starter.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

Zaver
Kupa novej ,kapacitne identickej baterie, samozrejme ze nie Opel a startovat mozem aj 30x za sebou. Tymto pozdravujem znac. servis Opel na Roznavskej. :starwars:
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

:lol: ved nie vsetky veci tam maju zle -maju tam vyborneho mechanika!!!!!!!
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

:alright:
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

:D
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"