dobijanie autobaterie.

Moderátori: bukelo, buci_vectra

tomas13538
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

dobijanie autobaterie.

Príspevok od používateľa tomas13538 »

ahojte mam vaute autobateriu od firmy rombat konkretne jeto rombat cyclon 66ah. je to PbCa autobateria. a pokial viem tie na dobijanie potrebujú vyžšie napetie ako klasicke Pb autobaterie. u tejto píšu až o nejakých 13,50-16,50V. preto neviem či je vôbec pre moju astru G rv,.1998 vhodná či to alternator vôbec vie dobiť. prípadne či časom nepoškodí nejako altik kvoli tej baterii. Ďakujem!
Opel Astra G 1.6 Elegance
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

nevidim v tom problem
tomas13538
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa tomas13538 »

vies problem je v to mze aby sa mi vobec zmenial hustota elektrolitu ze je aspon na 70%nabitá mi klasicka nabijacka nestací proste to tam nenatlačí. pomohlo az zvysenie na 16,30V aby vobec sa hustota elektrolytu pohla a zacala vykazovat znamky ze ta bateria sa naozaj nabija. pri nejakych smiesnych 14-14,50V ani elektrolyt nezacne ani plynovat ako pri klasickej Pb autobaterii.
Opel Astra G 1.6 Elegance
mjaneta
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Okt 2009, 19:33
Auto: Astra G
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od používateľa mjaneta »

Zdravim . Nemozes len tak zdvihnut sietove napetie v aute , aj keby sa to dalo , lebo by ti trpela cela siet v aute , lebo by sa zdvihol odber prudu kazdeho spotrebica, teda prikon , a podla mna by ti postupne odchadzali. Ja by som vymenil akumulator za klasicky oloveny , ten tvoj asi aj tak nema byt v beznej premavke
Strieborný šíp 1.6 16V Astra 2000
tomas13538
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa tomas13538 »

mjaneta napísal:Zdravim . Nemozes len tak zdvihnut sietove napetie v aute , aj keby sa to dalo , lebo by ti trpela cela siet v aute , lebo by sa zdvihol odber prudu kazdeho spotrebica, teda prikon , a podla mna by ti postupne odchadzali. Ja by som vymenil akumulator za klasicky oloveny , ten tvoj asi aj tak nema byt v beznej premavke
to ja neviem s tym akumulatorom som auto kupil. typek na to ajzdil tri roky možno to pomaličky zvlada dobijat aj pri nižsom je mi jasne ze v aute nemožem no na nabijačke hej takže ho nabijem doplna a uvidim čo to časom urobí či sa bude nejak vybijat extremne alebo čo.
Opel Astra G 1.6 Elegance
marwi

Príspevok od používateľa marwi »

Kvalitna nabijacka nema problem akumulator dobit na 16,5 V. Tvoja nabijacka je bud urcena na gelove akumulatory (tie sa nemozu nabijat na take vysoke napatie ) , alebo je to "supermarketova" nabijacka a ta nikdy nedosiahne take napatie a teda nikdy uplne nenabije klasicky automobilovy akumulator ...
Durino
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 08 Aug 2011, 10:16
Auto: Zafira B
Bydlisko: Námestovo
Bydlisko: Námestovo
Kontaktovať používateľa:

Re: dobijanie autobaterie.

Príspevok od používateľa Durino »

Zdravím, mám Astru G 1998 1,6 55kw, mám problém s batériou. Baterka je 75Ah 3 ročná (baterka je v poriadku). Môže spôsobovať táto kapacita baterky problémy s dobíjaním aj keď je alternátor v poriadku? V poslednej dobe mám problém so škrtiacou klapkou, na voľnobehu mi občas kolíšu otáčky, pri naštartovaní zhasne motor, musím naštartovať druhý raz, podržať plyn a potom to ide.

Bolo menené čidlo teploty motora, diagnostika ukazovala poruchu EGR ventila ale ten je v poriadku.
Pôvodná baterka bola 55Ah.
Jazdím kratšie trasy, hlavne mesto a občas auto prebehnem na dlhšie vzdialenosti.

Je vhodnejšia 55Ah baterka pre tento motor ako 75Ah?
Opel Astra G, 1.6 8V 55kW
Zafira B 1.8 103kw, 2006
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: dobijanie autobaterie.

Príspevok od používateľa macil »

Problém nie je v baterke. Treba sa točiť okolo škrtiacej klapky, krokáča, egr.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
solty
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3219
Dátum registrácie: 21 Aug 2009, 15:15
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra

Re: dobijanie autobaterie.

Príspevok od používateľa solty »

ano povodna baterka je 55Ah. jazdim presne ako ty vela v meste sem tam aj mimo. zajtra konecne dlhsia trasa do Tatier a cez Kosice spät do Nitry. asi treti rok mam 62Ah a ziadny problem s nou nemam a ani so startovanim, klop klop.
ale ako píše macil... vyčistiť krokáč, škrtiacu klapku. ja som menil 3 roky dozadu aj obe tesnenia sania. a uz mam kupene obe znova. zboku vidno, ze uz su cele zasvinene, tak cele sanie pojde dole a komplet to znova vycistim. a este som menil aj tesnenia vstrekovaca. to uz len preto, ze to bolo cele rozobrate. kedysi som menil aj tesnenie pod EGR ventilom.
Astra J ST 1,4 T, 12/2013, A14NET, 88kW - znova plne fuknčna
Astra G 1,6 8V Elegance, 1998, X16SZR - "už to nie je šepot květin, klíma, tempomat, trippling, auto zapínanie svetiel, doťah okien aj strešné, mute radia po zaradení spiatočky" a tá spojka ma furt nasiera každý deň !!!
Durino
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 08 Aug 2011, 10:16
Auto: Zafira B
Bydlisko: Námestovo
Bydlisko: Námestovo
Kontaktovať používateľa:

Re: dobijanie autobaterie.

Príspevok od používateľa Durino »

Stalo sa mi, že som mal auto v servise cca 2 týždne (zháňali škrtiacu klapku), a keď som zobral auto zo servisu naštartoval som tak asi 3x (krátke trasy), potom som zastal pri krajnici dal neutrál a vtedy mi skapal motor a už som nenaštartoval. Museli ma odtiahnuť naspäť do servisu. Je možné aby sa baterka za taký čas úplne vybila?
Opel Astra G, 1.6 8V 55kW
Zafira B 1.8 103kw, 2006
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: dobijanie autobaterie.

Príspevok od používateľa macil »

Ak nebola predtým úplne nabitá, alebo už to mala za sebou z hľadiska životnosti, tak áno. Ale nechal by som pre istotu skontrolovať dobíjanie
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: dobijanie autobaterie.

Príspevok od používateľa jal »

po vzchladnuti motora to nastartovalo ?
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"