Problém s radením

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Skontrolovali aj drziaky bovdenov na prevodovke? Co ak sa zdaju byt bovdeny na svojom mieste no niesu dosadnute uplne?
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
operate
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16 Jún 2010, 19:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa operate »

Ked je vypnuty motor a nemam zoslapnutu spojku tak nezaradim nic a ked ju vyslapnem tak ako kedy, par krat to ide horsie par krat lepsie...ale mam pocit, ze ako sa oteplilo tak je to o dost lepsie, ako to?
Ako by mali tie bovdeny na prevodovke vyzerat ak nie su v poriadku? Ako to skontrolovat, alebo ako sa prejavuju zle lanka? Ako sa daju tie lanka odpojit od kulisy?

Dakujem.
Opel Vectra C gts, Z22SE, 10/2003
operate
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16 Jún 2010, 19:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa operate »

Ako to tak skumam som zistil, ze ked slapem pedal spojky len kym je bez zaberu, tak sa ta vola kazdym slapnutim zvacsuje smerom k podlahe a jasne ze potom nevypne. Ako keby sa to posuvalo po samonastavovacom hrebeni. Ked vsak zoslapnem potom az na podlahu a pustim ide chvilu normalne.Problem je v tom, ze sa ta vola takto posuva aj pocas jazdy. Ja neviem nema sa na tom valci nieco prepnut - zaaretovat aby to nerobil? Neviem ako to presne ma pracovat ale fakt vsetko okrem tej hadice medzi valcami je nove... Nie je tam este nejaka spatna klapka alebo sitko co by mohlo sposobovat problem? Fakt budem vdacny za kazdu radu, lebo som s toho uz zufaly a v servise si s tym tiez nevedia rady... Myslite, ze origo v opli by vedeli? Dakujem.
Opel Vectra C gts, Z22SE, 10/2003
operate
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16 Jún 2010, 19:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa operate »

V servise po dlhodobym skumani vymedzili poziciu spojkoveho pedala, netusim cim, lebo bol vyssie ako ostatne a teraz sa uz nezavzdusnuje, ale ci poriadne vypina..? Je tam na zaciatku citit trochu vola kym zacne zaberat a potom ide relativne normalne.
Bol som s tym aj v opli dal som im odvzdusnit spojku a oni mi miesto toho napisali, ze unik kvapaliny nezisteny, doporucujeme vymenu valcekov...su zdravy? Ved su oba nove! Ako ked si clovek nieco objedna a oni si urobia co chcu? Fakt znackovy pristup, este horsie ako tie neznackove...
Kam ma potom clovek ist????
Opel Vectra C gts, Z22SE, 10/2003
VeCeZ22YH
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 19:08
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa VeCeZ22YH »

tazsie radenie som pripisoval nedostatku oleja. olej som dolial ale radenie sa nezmenilo. problem je pri vsetkych prevodovych stupnoch, pri beziacom aj vypnutom motore.
bola menena prevodovka typ F23 na motor z22yh . podla http://www.opel-infos.de/getriebe/f23.html su dva typy. XX a XY. teraz mam XX s prevodovym pomerom 3,95.
moze byt tazsie radenie sposobene tym ze predtym tam bola XY s prevodovym pomerom 4,17 ?
kulisu som skontroloval. nejak extra ie je vybuchana.
co by ste odporucili skontrolovat? spojku? odvzdusnit? lanka? :roll:
VeCe 2.2 16V direct sedan
VeCeZ22YH
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 19:08
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa VeCeZ22YH »

vyskusam dnes nastelovat lanka. uvidim ci to pomoze.
navod pre F23 Getrag.

    1. odkryt kulisu radiacej paky
    2. povolit tiahla - plastove uchyty na spodku pridvihnut, je tam zacvakavaci mechanizmus
    3. priamo na prevodovke (kde su uchytene tiahla) pochybat s mechanizmom radenia do vsetkych smerov
    4. zaaretovat radiacu paku
    5. zacvaknut plastove uchyty naspat
    6. odaretovat paku a vyskusat rychlosti


mozno to niekomu pomoze

(zdroj:youtube)
VeCe 2.2 16V direct sedan
VeCeZ22YH
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 19:08
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa VeCeZ22YH »

ako som sa presvedcil, na mojej vece sa nastavenie neda takto urobit. v priestore paky je nad tiahlami hruby kovovy kryt. vyzera to ako sucast celej kulisy. ako keby "inzinieri" z oplu nechceli aby sa clovek k tym plastovym uchytom co drzia tiahla dostal. vcera som sa vratil z pezinku a ked som chcel zaparkovat, ledva som hodil rychlost. ked som vypol motor a chcel som zaradit 1. , akokeby bola cela prevodovka zaseknuta. pakou sa to zaradit nedalo. hybal som teda mechanizmom na prevodovke kam vedu tiahla. islo to tazko. nakoniec sa podarilp hodit jednotku.
najazdilo sa ne tej preovodke cca 2000 km a teraz ma to zaskocilo. cim to moze byt? predtym som takyto problem nezachytil.
vie to niekto nastavit?
olej je doliaty.
F23 na Z22YH
VeCe 2.2 16V direct sedan
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

preco bola menena prevodovka ?
VeCeZ22YH
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 19:08
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa VeCeZ22YH »

mal som zlomeny uchyt
VeCe 2.2 16V direct sedan
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
VeCeZ22YH
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 19:08
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa VeCeZ22YH »

macil velka vdaka. velmi dobry navod. ja som to aj skusal podla tohto. lenze ma prkvapilo nieco co som necakal. mam tam zabezpecenie radiacej paky. tie plastove svorky mam zakryte dost hrubym plechom a je k nim pristup ako k panne orleanskej (dufam ze nikoho neurazim).
idem sa s tym dnes hrat ak to pojde.
este raz dakujem
VeCe 2.2 16V direct sedan
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"