kontrolka airbagu

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 22 Máj 2007, 07:06
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: West Slovakia, BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Raptor181 »

Gabrihell napísal:
Raptor181 napísal:Inak niekedy ked to vypise " VYSOKY ODPOR" moze to znamenat aj neodborny pokus o nasimulovanie airbagu. Velmi vela automechanikov dava namiesto vystreleneho airbagu len odpor.

Sranda to je potom pri havarii. :wink:


...máš na mysli to čo ja? Teda, že tam namiesto už vystreleného airbagu mám len odpor? To by bolo hádam vidieť na volante? Auto mám dva roky (ojazdenka) a toto je prvýkrát, keď sa niečo také objavilo.


Netvrdim ze v kazdom aute je to tak, ale vacsina buraciek je tak robena. Na volante to nieje vidiet. Moze to este robit kruzok pod volantom.
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro, opravy CIM modulov.
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
Gabrihell
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Júl 2008, 21:00
Auto: Astra G
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa Gabrihell »

Netvrdim ze v kazdom aute je to tak, ale vacsina buraciek je tak robena. Na volante to nieje vidiet. Moze to este robit kruzok pod volantom.[/quote]

Vieš mi popísať, kde je ten krúžok? Ako sa k nemu dostanem?
Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 22 Máj 2007, 07:06
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: West Slovakia, BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Raptor181 »

Musi sa demontovat volant...

Ale skor ako sa do toho pustis, zdiagnostikuj si auto a pozri sa kde ti to ukaze chybu. Zbytocne nieco rozoberat ked to nieje treba.
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro, opravy CIM modulov.
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
Gabrihell
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Júl 2008, 21:00
Auto: Astra G
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa Gabrihell »

Diagnostika ukázala vysoký odpor na vystreľovači pásov na šoférovej strane. Je to spomenuté aj niekde v horných príspevkoch. Rozobral som sedadlo a skontroloval konektory. Stále mi však svieti kontrolka aribagov. Ak som mal odpojenú batériu, nemala sa vymazať?
Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 22 Máj 2007, 07:06
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: West Slovakia, BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Raptor181 »

Gabrihell napísal:Diagnostika ukázala vysoký odpor na vystreľovači pásov na šoférovej strane. Je to spomenuté aj niekde v horných príspevkoch. Rozobral som sedadlo a skontroloval konektory. Stále mi však svieti kontrolka aribagov. Ak som mal odpojenú batériu, nemala sa vymazať?


To je napinac pasov. Popozeraj poriadne kable do pasov, a pod sedackou. Odpojenim baterie sa chyba nezmaze.
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro, opravy CIM modulov.
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
Gabrihell
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Júl 2008, 21:00
Auto: Astra G
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa Gabrihell »

Raptor181 napísal:
Gabrihell napísal:Diagnostika ukázala vysoký odpor na vystreľovači pásov na šoférovej strane. Je to spomenuté aj niekde v horných príspevkoch. Rozobral som sedadlo a skontroloval konektory. Stále mi však svieti kontrolka aribagov. Ak som mal odpojenú batériu, nemala sa vymazať?


To je napinac pasov. Popozeraj poriadne kable do pasov, a pod sedackou. Odpojenim baterie sa chyba nezmaze.


Pod sedačkou som to skontroloval. Tam to vyzerá byť všetko OK. Sú niekde aj iné káble?
Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 22 Máj 2007, 07:06
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: West Slovakia, BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Raptor181 »

Tam kde sa navijaju pasy este pozri.
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro, opravy CIM modulov.
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Gabrihell napísal:
Raptor181 napísal:
Gabrihell napísal:Diagnostika ukázala vysoký odpor na vystreľovači pásov na šoférovej strane. Je to spomenuté aj niekde v horných príspevkoch. Rozobral som sedadlo a skontroloval konektory. Stále mi však svieti kontrolka aribagov. Ak som mal odpojenú batériu, nemala sa vymazať?


To je napinac pasov. Popozeraj poriadne kable do pasov, a pod sedackou. Odpojenim baterie sa chyba nezmaze.


Pod sedačkou som to skontroloval. Tam to vyzerá byť všetko OK. Sú niekde aj iné káble?
Aj ked vyzeraju byt kable pod sedacko OK neznamena ,ze v stekri nieje vysoky odpor.Skus napruzit piny a potom diagnistikou vymaz chybove kody :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

maťo34 napísal:Máš pravdu bolo to pod sedačkou vodiča. Ide len o kontakt. trošku som s tým pohýbal a od vtedy mi už nesvieti. Ďík.


zrejme si zabudol napisat, ze Ti to svetielko nesvieti po tom, co bola chyba vymazana cez diagnostiku :-(
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"