Zadna naprava Vectra B ...

Moderátori: dulo, buci_vectra

jozko
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 08 Aug 2009, 03:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jozko »

v servise mi povedali ze mam vymenit zadne tycky stabilizatora, nemate najaky hint ako to spravit? pozeral som na ne, na jednej strane su uchytene srobom no na druhej sa iba nasuvaju a obavam sa ze ak dam stare dole nove tam na tycku nenatlacim. Tak len ci nemate nahodou nejaky postup ze ako nato ..... dik
Opel Vectra B kombi, 2.0 16V 100KW, X20XEV r,v 2000 /// 14.1 umrelo :)
Opel Vectra B kombi 2,0 DTi , 74kW , X20DTH r.v 2000
michal41
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04 Okt 2010, 21:30
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice
Bydlisko: Košice

Dobrý servis na zadnú nápraavu pre VeBe r. 97 v KE

Príspevok od používateľa michal41 »

Čaute, viete mi poradiť nejaký dobrý servis v Ke na zadnú nápravu v KE na moje VeBe r. 97. Vďaka :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Re: Dobrý servis na zadnú nápraavu pre VeBe r. 97 v KE

Príspevok od používateľa Lubec »

michal41 napísal:Čaute, viete mi poradiť nejaký dobrý servis v Ke na zadnú nápravu v KE na moje VeBe r. 97. Vďaka :wink:
Moj nazor je, ze priemerny mechanik by s vymenou zadnych silenblokou nemal mat problem, je to akurat casovo narocna praca, takze byt tebou vyberam podla toho kolko beru za hodinu.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36958
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Hľadaj na fóre "Ferienčík".
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
TomiQlas
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 16:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Dobrý servis na zadnú nápraavu pre VeBe r. 97 v KE

Príspevok od používateľa TomiQlas »

michal41 napísal:Čaute, viete mi poradiť nejaký dobrý servis v Ke na zadnú nápravu v KE na moje VeBe r. 97. Vďaka :wink:
mala stanica na jarmocnej...pan jozef feriencik...jak prejdes kolaje ihned do prava potom do lava (do ulicky) a rovno a taka modra brana sa mi zda ;)
michal41
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04 Okt 2010, 21:30
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa michal41 »

Dik za info, urcite sa tam zastavim :)
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

jozko napísal:v servise mi povedali ze mam vymenit zadne tycky stabilizatora, nemate najaky hint ako to spravit? pozeral som na ne, na jednej strane su uchytene srobom no na druhej sa iba nasuvaju a obavam sa ze ak dam stare dole nove tam na tycku nenatlacim. Tak len ci nemate nahodou nejaky postup ze ako nato ..... dik
zaujimave, ze tycky stabilizatora su znicene . a uchyty si uz menil ?
lesko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18 Máj 2010, 22:16
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: lipany

Re: Dobrý servis na zadnú nápraavu pre VeBe r. 97 v KE

Príspevok od používateľa lesko »

cauko tak ja som si to robil sam a ak mas zaujem tak za par supiek by sa to dalo zrobit ak chces tak sa ozvy
Vectra b 1,8 16V r.v96 x18xe
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

NO pomenil som vsetky silenty na zadnej naprave vratane stabilizatora a furt to mlati :clubbed:
Uz ma napadaju len zadne ulozenia tlmicov, ale nemozem ich najst ani v elite ani v autokelly, dufam, ze sa budu dat niekde zohnat :cry:
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

a prednu napravu mas ok ? najma stabilizator a jeho tycky ?

a nebuchaju ti rozbite tlmice vpredu ci vzadu ?
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

iurai napísal:a prednu napravu mas ok ? najma stabilizator a jeho tycky ?

a nebuchaju ti rozbite tlmice vpredu ci vzadu ?
V predu som pomenil silenty na stabilizatore a horne ulozenie tlmicov, ostatok mam v poriadku. Z predku mi to nebucha. A co sa tyka zadnych tlmicov uz maju najlepsie za sebou, tie pomenim mozno do konca roka, ale stale su plne funkcne.
Najhorsie je, ze mi to zadne ulozenie nevedia zohnat, comu nerozumiem preco? To ho nikdy nikto na slovensku nemeni alebo?
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Huraaa mam, dnes mi prislo zadne ulozenie, original GM dokopy 4ks cca 13€ Ked bude cas pomenim \:D/
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
simco22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 15 Aug 2009, 22:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa simco22 »

čaute moja naprava na vebe je uz tiez v koncoch a chystam sa na kompletnu vymenu, nasiel som jednu stranku skade by som to chcel obiednat ale neviem ci tam je vsetko co potrebujem lebo co som pozeral na fore tak tam asi nieco chyba bol by som rad keby ste sa na to pozreli a posudili aj tu znacku tych vyrobkov samozrejme by som uz vymenil aj tie tlmice znacka (Delphi alebo Cofap).
Vopred dakujem.

http://www.faro.sk/catalog/zavesenie-na ... ctra-b.php

http://www.faro.sk/catalog/tlmice-pruze ... ctra-b.php
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Používateľov profilový obrázok
Patricius
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patricius »

Máte niekto skúsenosti s Kraftom, myslím či je to dobrá značka?

ja som dával všetko FEBI... :)
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Patricius napísal:Máte niekto skúsenosti s Kraftom, myslím či je to dobrá značka?

ja som dával všetko FEBI... :)
Si pozeral na ten odkaz co som tu kedisy daval co? :D
Ja uz ho mam na aute, ale co som tak porovnaval kvalitu tak febi je jednoznacne kvalitnejsie
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Používateľov profilový obrázok
Patricius
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patricius »

No lebo som menil gulové čapy vpredu a vydržali mi rok(možno 30tis.km)...neboli najlacnejšie, ale neboli ani FEBI...tak teraz som dával celé ramená, ale staršie( :lol: značku neviem, no za dobrý peniaz- zánovné). Uvidíme koľko vydržia...a ďalšie budú už FEBI, neoplatí sa špekulovať- obzvlášť na našich dezolátnych "cestách"
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

a kto uz robil repas zadnej napravy? chcem to uz dat do poriadku klepoce to dost silno a pomaly uz aj plasty preto zacinaju rezonovat aspon si myslim ze to je z toho :D
ked to pozeral kamos chybu nevidiet vsetko drzi ako ma ale ak vyrazim na cestu hrkoce to.
jeden automechanik povedal ze to treba rozovrat a vsetko vyskusat ci niekde neni vola a co je zle vymenit za nove.
tak mam otazku auto uz ma 183 000km podla tachometra a podla mna so zadnou napravou nebolo vobec nic robene tak aka to bude asi investicia do toho a co este poradite ake diely kupovat. a nejake rady ohladom toho by som uvital.
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Patricius napísal:No lebo som menil gulové čapy vpredu a vydržali mi rok(možno 30tis.km)...neboli najlacnejšie, ale neboli ani FEBI...tak teraz som dával celé ramená, ale staršie( :lol: značku neviem, no za dobrý peniaz- zánovné). Uvidíme koľko vydržia...a ďalšie budú už FEBI, neoplatí sa špekulovať- obzvlášť na našich dezolátnych "cestách"
Ja uz tiez nedam do auta nizsiu triedu nez je febi.
A co sa tyka capov, uz budem tlacit len mogg, niesu tak drahe a ja niesom tak bohaty, aby som kazdu sezonu menil nejake shity.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

rozhodol som sa ze to idem dat urobit do servisu uz aj ja zdnu napravu + kontrola prednej napravy. neviem kolko ma to vyjde asi asi riadne vela :( ale co uz ked musim bude to moja prva velka investicia do auta :D
mam este otazku co hovorite na znacky ramien a silentov:
LEMFÖRDER, SWAG a RTS pravdepodobne tam mi v servise daju tieto alebo nejake ine znacky by ste uvitali?
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"