Problem s klimatizaciou

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Moorwen
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 19:13
Auto: Astra H
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Bydlisko: Košice

Problem s klimatizaciou

Príspevok od používateľa Moorwen »

Caute som tu novy mam ASTRU caravan 2.0 tdi r.v.2000 a mam taky problem,ked pustim klimu tak mi tecie dnu do auta voda,ale neviem ci to je len "kondenz" alebo klima chcem sa spytat ci sa da s tym nieco robit.Vopred dakujem
robo99999
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 11:16
Auto: Astra G

Príspevok od používateľa robo99999 »

no pokial sa ti nestraca voda z chladenia a klima stale rovnako chladi tak to bude asi len kondenz.
ASTRA G X20 DTL 60kw rv1998 caravan
Astra j 1.6 cdti 81kw
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

Ak je to kondenzát tak skús prečistiť odpadovú hadičku na odvod kondenzátu asi bude zapchatá.
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Kesi napísal:Ak je to kondenzát tak skús prečistiť odpadovú hadičku na odvod kondenzátu asi bude zapchatá.

presne tak ,alebo upchaty odtokovy kanal vedla peloveho filtra
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Moorwen
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 19:13
Auto: Astra H
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Moorwen »

A kde najdem tu hadicku na odvod kondenzu?
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Najdi si miesto kde prechadzaju trubky klimatizacie z motoroveho priestoru do kabiny a hned pod tym by mal byt vyvod na kondenz. Taka gumena hadicka. Aspon ja na Vectre to tam mam ;)
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Gabrihell
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Júl 2008, 21:00
Auto: Astra G
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa Gabrihell »

Ahojte. Nechcem zakladať novú tému v rámci problémov s klimatizáciou, hoci moj problem je trocha iný....Klíma funguje riadne - chladí, neuniká.... problém je v tom, že kedy by sa mal zopnúť ventilátor a chladiť systém . vtedy sa nezopne a párkrát u mňa došlo k úniku chladiva. Ked som to skúsil druhýkrát a po chvilke manuálne vypol klimatizáciu, po pár sekundách sa zopli všetky ventilátory a všetko bolo OK. Som si istý, že keby som to nevypol, došlo by k tomu istému...Upodozrievam z toho tlakový spínač klímy, len istotu namám žiadnu. Nový stojí cca 70 - 80 €... Bol som s tým na PC, ale ten neukázal nič... Viete mi niekto poradiť? Neviete o nejakom "špecializovanom" servise v okolí MI, KE, PO?
Astra G, X18XE1, r.v. 1999
Moorwen
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 19:13
Auto: Astra H
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Moorwen »

Dik za radu,ked som menil pelovy filter tak som si vsimol ze je tam bordel ale vycistil som to no aj tak mi stale kondenz neunika von ako by mal ale dnu cez vetraky
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Ten vystup na kondenz co spominam ja, je pod autom...
Prestrekol by som ho cisticom na klimy, ale nie penou...
Hadicku cistica strc co najhlbsie do toho vystupu...
Moze byt aj na spodku telesa vyparnika klimy uz velmi vela bordelu, najma ked sa dlhodobo kakalo na kabinovy filter, potom ten otvor uz bude zaneseny zvlhnutym a plesnivejucim prachom.
Klima nesmrdi?
Odtokovy kanal pri pelovom filtri je cisty?
Moze ti pri dazdi to tam cele zaplavit :)
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Moorwen
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 19:13
Auto: Astra H
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Moorwen »

No smrad som nepocitil,teda aspon zatial:-) ale budem to musiet asi cele rozobrat,myslim ten vyparnik by mal ist niejak von nie? a tu hadicku budem musiet asi precistit niejakym drotom no dufam ze to bude fungovat,minuly rok som nemal problem s tym kondenzom a pelovy filter menim pravidelne ked menim olej to je po 10 000km + vsetky fitre
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

No obavam sa, ze vybrat von vyparnik nieje vobec take jednoduche... musi ist dole cela pristrojovka.
Toto neries aspon zatial, pozri ten odtokovy kanal na spodku auta...
Ked ti to frka vodu na okna, tak to bude podla mna dost zaplavene, tak by malo odtial vytiect celkom slusne mnozstvo vody... myslim si...
Mozes to skusit aj s tym dratom, ale opatrne, aby si daco neposkodil ;)
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Moorwen
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 19:13
Auto: Astra H
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Moorwen »

Mne nefrka vodu na okna ale pri pouzivani klimy po dlhsej dobe asi hodinu mi cez vyduchy dole pod pristrojovkou kvapka voda a mam koberce cele mokre cize ono ta voda asi neodteka ked sa s kondenzuje
Opel Astra 2.0 TDI Caravan X20DTL
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Gabrihell napísal:Ahojte. Nechcem zakladať novú tému v rámci problémov s klimatizáciou, hoci moj problem je trocha iný....Klíma funguje riadne - chladí, neuniká.... problém je v tom, že kedy by sa mal zopnúť ventilátor a chladiť systém . vtedy sa nezopne a párkrát u mňa došlo k úniku chladiva. Ked som to skúsil druhýkrát a po chvilke manuálne vypol klimatizáciu, po pár sekundách sa zopli všetky ventilátory a všetko bolo OK. Som si istý, že keby som to nevypol, došlo by k tomu istému...Upodozrievam z toho tlakový spínač klímy, len istotu namám žiadnu. Nový stojí cca 70 - 80 €... Bol som s tým na PC, ale ten neukázal nič... Viete mi niekto poradiť? Neviete o nejakom "špecializovanom" servise v okolí MI, KE, PO?


myslim si, ze ventilatory na chladici sa maju spustit okamzite po zapnuti klimy. v astre-g je nieco ako jednotka chladenia, problem by mohol byt aj v nej
Moorwen
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 19:13
Auto: Astra H
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Moorwen »

Caute no pozeral som na tu hadicu na kondenz ale nenasiel som ju ,pozeral som presne tam kde idu trubky do kabiny ale su tam iba 2 trubky a ziadna hadica,tak kde potom moze byt ??
Opel Astra 2.0 TDI Caravan X20DTL
Gabrihell
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Júl 2008, 21:00
Auto: Astra G
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa Gabrihell »

iurai napísal:
Gabrihell napísal:Ahojte. Nechcem zakladať novú tému v rámci problémov s klimatizáciou, hoci moj problem je trocha iný....Klíma funguje riadne - chladí, neuniká.... problém je v tom, že kedy by sa mal zopnúť ventilátor a chladiť systém . vtedy sa nezopne a párkrát u mňa došlo k úniku chladiva. Ked som to skúsil druhýkrát a po chvilke manuálne vypol klimatizáciu, po pár sekundách sa zopli všetky ventilátory a všetko bolo OK. Som si istý, že keby som to nevypol, došlo by k tomu istému...Upodozrievam z toho tlakový spínač klímy, len istotu namám žiadnu. Nový stojí cca 70 - 80 €... Bol som s tým na PC, ale ten neukázal nič... Viete mi niekto poradiť? Neviete o nejakom "špecializovanom" servise v okolí MI, KE, PO?


myslim si, ze ventilatory na chladici sa maju spustit okamzite po zapnuti klimy. v astre-g je nieco ako jednotka chladenia, problem by mohol byt aj v nej


Ano, tak to sú teda dve možnosti, kde by mohol byť problém...ide o to, aby som si bol 100% istý...najlepšie by bolo, ak by som mohol vyskúšať z inej Astry tu RJ...JE TU NIEKTO Z OKOLIA MI, TV, SO, KE, PO?
Astra G, X18XE1, r.v. 1999
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

nech ti to autoelektrikar tak elektrikcy upravi, napr. pridanim rele, ze ked je klima zapnuta, pojdu ventilatory na nizsiu rychlost
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"