Vectra B - strecha rezonuje : stropne calunenie, tapacir

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
steve_b
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 28 Dec 2009, 14:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava I

Vectra B - strecha rezonuje : stropne calunenie, tapacir

Príspevok od používateľa steve_b »

Neviem, že či pod tarchou snehu na streche, čo teraz tolko nasnežilo, mi nejak akoby klesol ten tapacir čo je pod strechou. Ked zabuchnem dvere, tak silno rezonuje strecha, nechutný zvuk :evil: Pred tym , než sa skusim aspon trochu pozret pod ten tapacir, sa chcem opytať, ako to tam vyzerá ? Co sa tam mohlo uvolniť, že to netlmí zvuk strechy ? Strecha nevyzará byť preliačená.... ked potlačím zospodu do toho tapaciru tak to dosť utlmí ten zvuk. dik za radu ...

::: iurai : uprava nazvu z "strecha rezonuje ako na traktore" :::
VB 1999 facelift X20XEV white hatchback, email bobkos009@gmail.com
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

krizom cez strechu su vystuhy 3 alebo 4 neviem presne a tie su "prilepene" k streche nejakym silikonom alebo lepidlom alebo tak nejak a to sa casom odlepi od strechy a potom to rezonuje
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
papo
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 14:04
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa papo »

Mam taky isty problem... chcel som dat aj dolu vrchne plaaato, ale zatial som sa nato neodvazil... hh... dobre by bodol neaky navod... hh
vectra B 1.8 16V ::: X18XE :::
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

navod je jednoduchy dat dole vsetky rucky nad dverami vsetky plastove srndy a hotovo lenze u sedanu calunenie nepojde von :D
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Jakub-ko napísal:navod je jednoduchy dat dole vsetky rucky nad dverami vsetky plastove srndy a hotovo lenze u sedanu calunenie nepojde von :D


ono tam pri montazi dorastlo ? alebo treba okno vykopnut ?
Používateľov profilový obrázok
steve_b
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 28 Dec 2009, 14:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava I

Príspevok od používateľa steve_b »

diky za odpovede, no budem musiet to dat dole ale uplne by som nechcel, lebo bojim sa, aby som to tak isto dal aj naspat....
VB 1999 facelift X20XEV white hatchback, email bobkos009@gmail.com
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

iurai napísal:
Jakub-ko napísal:navod je jednoduchy dat dole vsetky rucky nad dverami vsetky plastove srndy a hotovo lenze u sedanu calunenie nepojde von :D


ono tam pri montazi dorastlo ? alebo treba okno vykopnut ?

vykopnut alebo vybrat :D mozes si vybrat predne alebo zadne :lol:
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
papo
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 14:04
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa papo »

No neviem, neviem ale mne sa to nezda ze byto inak neslo dolu... ved aj na sedane na zadnej strane plata mas neake cvoky... myslim ze to sluzi na nieco ake ako dat dolu plato... ono to musi ist aj bez vybratia okna...
vectra B 1.8 16V ::: X18XE :::
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Mňa to tiež čaká.
ALE!
Jestvuje ľahší spôsob, než zmontovať podhľad.
Vectra B Caravan má v strede strechy plastovú príchytku.
Iné varianty karosérie VeBe túto príchytku nemajú.
Treba nájsť človeka s Caravanom, zamerať to miesto a na svojej VeBe vyhmatať ihlou dieru v nosníku. Vyvŕtať do podhľadu dierku a natlačiť tam tmel, hotovo...
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

a ten nosnik na ne-karavane ma dieru na prichytku ?
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

iurai - videl som na vrakovisku VeBe rozrezanú a bol tam ten nosník. Mal veľa dier, aj tú na príchytku. Bočné boli oválne, stredná guľatá
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
Clowiecik
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 15 Dec 2009, 21:11
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava V
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Clowiecik »

Kajo napísal:Mňa to tiež čaká.
ALE!
Jestvuje ľahší spôsob, než zmontovať podhľad.
Vectra B Caravan má v strede strechy plastovú príchytku.
Iné varianty karosérie VeBe túto príchytku nemajú.
Treba nájsť človeka s Caravanom, zamerať to miesto a na svojej VeBe vyhmatať ihlou dieru v nosníku. Vyvŕtať do podhľadu dierku a natlačiť tam tmel, hotovo...


cavte, mam Caravana. ak chcete, pridite si omakat strechu :lol:
mne to tiez zacalo rezonovat, tak s tym idem nieco spravit.
papo
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 14:04
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa papo »

Bolo by super, keby si to aspon pofotil... ked nie celu pracu aspon to ako budes mat to plato dolu... aby sme vydeli co je presne pod tym plaaatom...
vectra B 1.8 16V ::: X18XE :::
Freeman
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19 Feb 2010, 13:35
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Freeman »

JA som to mal tiež. Rozobral som to tak za pol hodku. Ide to v pohode. Ako tu písali zhodil som držiaky, ešte pri zadnom okne boli nejaké plastové úchity a ešte som musel dať dole gumové testenia okolo dverý. Asi tak nejak to bolo. Plato som nevyberal iba som ho pustil dole na sedadlá. A medzi výstuhy a strechu som vložil kartónový papier a plato namontoval naspať. Problém je vyriešený. CCA tak 3 hod. roboty celkom.
Netreba sa báť že sa niečo pokazí. A len tak na porovnanie: robil som z tapacírom na škoda fábia 2000. TAk to bol horor. opel to je malina
Používateľov profilový obrázok
steve_b
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 28 Dec 2009, 14:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava I

Príspevok od používateľa steve_b »

freeman, aky mas typ karoserie ? dik
VB 1999 facelift X20XEV white hatchback, email bobkos009@gmail.com
Používateľov profilový obrázok
dertypek
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 05 Júl 2009, 18:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topolcany

Príspevok od používateľa dertypek »

zacala aj mne rezonovat strecah nieco s tym budem musiet porobit ... nemate niekto pofotene ako to tam vypada a ci mi tam bude stacit silikon alebo akrilat natlacit na nejake tie (neviem ake ) uchytky .... rad by som to videl co ma tam caka a ci to nebudem musiet rozoberat dva krat ale spravit to na prvu supu ... drnci mi to tam v strede volakde jak je ten stupel v strede zacvaknuty tam ked chytim tapacir tak to ztichne
Opel Vectra B 1998 2.0 DTI ,x20dth , digi. klima , tempomat , 4x airbag , abs , vyhrievane zrkadla......
danyn
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 21:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: okr. SK

Príspevok od používateľa danyn »

dertypek napísal:zacala aj mne rezonovat strecah nieco s tym budem musiet porobit ... nemate niekto pofotene ako to tam vypada a ci mi tam bude stacit silikon alebo akrilat natlacit na nejake tie (neviem ake ) uchytky .... rad by som to videl co ma tam caka a ci to nebudem musiet rozoberat dva krat ale spravit to na prvu supu ... drnci mi to tam v strede volakde jak je ten stupel v strede zacvaknuty tam ked chytim tapacir tak to ztichne

Nieje to nic zlozite drzi to na par skrutkach, ktore ked sa dobre popozeras v pohode najdes. To drncanie robi prostredna vystuha strechy,ktora bola prilepena tmelom,ktory ztvrdol a vypadal. Ja som to riesil montaznou penou, ktoru som nastriekal do vystuhy-je dost siroka a su v nej diery. Po bokoch som to pretiahol silikonom. Tapacir som z auta dostat nemohol, tak som spustil predne opierky a pustil som ho na sedacky. V pohode som sa tam dostal. Drzi mi to uz styri roky v pohode. Popozeraj aj ostatne vystuhy ci dobre drzia.
VB X20DTH
Používateľov profilový obrázok
dertypek
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 05 Júl 2009, 18:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topolcany

Príspevok od používateľa dertypek »

ok hadam sa tento tyzden do toho pustim .... mam este jednu otazku ohladom rezonacie v interiery auta ... nejak sa mi vidi ze bud predna lista pod oknom rezonuje alebo cela predna palubovka je to ocut z pravej strany co s tym ?
Opel Vectra B 1998 2.0 DTI ,x20dth , digi. klima , tempomat , 4x airbag , abs , vyhrievane zrkadla......
danyn
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 21:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: okr. SK

Príspevok od používateľa danyn »

dertypek napísal:ok hadam sa tento tyzden do toho pustim .... mam este jednu otazku ohladom rezonacie v interiery auta ... nejak sa mi vidi ze bud predna lista pod oknom rezonuje alebo cela predna palubovka je to ocut z pravej strany co s tym ?

Kamarat mal to iste. Klepotalo mu to v pristrojovke a ked sa prudsie pohynal z miesta, tak v motorovom priestore mu to kleplo. Robil to strihnuty horny silentblok uchytenia motora. Skus silnejsie pohybat motorom musi drzat pevne.
VB X20DTH
Používateľov profilový obrázok
dertypek
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 05 Júl 2009, 18:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topolcany

Príspevok od používateľa dertypek »

no vcera kedze bolo pekne u nas tak som sa pustil do tej strechy ... pomerne jednoducha zalezitost ako pisali chalani das vsetky plasty drziaciky stredovy stupel na zadu ten dverovy plast na predu tie tienidla dole a potom to uz len stiahnes ..hned na mna zacali padat vsakojake plastove odpadnute gebule a nejaky cierny prasok ... zrejme to bola hmota , ktorou to bolo predtym spevnene a zlepene dokopy ... ja som to nahradil silikonom a kedze mi uz nevydalo tak som tam dal aj trochu kafu na motory v zadu :D .... akonahle jak som to tam dal nehal stvrdnut strecha je ticho a nic nerezonuje ... uz sa pustit len do tej ofukovacej debiliny pod oknom co rezonuje jak stara tatramatka ;) ... keby mal niekto nejake otazky k tejto teme nech mi pisne ss ... pomerne jednoducha demontaz aj montaz ;)
Opel Vectra B 1998 2.0 DTI ,x20dth , digi. klima , tempomat , 4x airbag , abs , vyhrievane zrkadla......
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"