Astra G 2.0Di (X20DTL) neštartuje po mínusových teplotách

Moderátori: bukelo, buci_vectra

juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

marjan napísal:juro 1979: a ten mechanik mal to cerpadlo rozobrate, ked tvrdi ze je zadrete, alebo to hovorí len preto, lebo jednoducho nefunguje?
lebo 99,99% chyb nefunkcnosti tohto cerpadla je v tom poondiatom tranzistore, ktorý stoji 0,5-1 €, sikovny mechanik na tebe zarobi tych 500 €, v OPLI okolo 800€ a nove cerpadlo stoji az do 2000€
tu ti nas priatel daval navod na opravu, tak preco si ho odignoroval?
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=272163#272163
ale ked mas zbytocnych 500€, nech sa paci nech ti ho zrepasuju, aspon si budes mysliet, ze ti na nom pomenia polovicu suciastok za tu cenu :lol:


On ho nemal práveže rozobraté. Hovoril len, že je zadreté a spomínal aj ten tranzistor, o ktorom píšeš ty. Hovoril mi, že môže vymeniť len tranzistor, ale že mi nezaručuje to, že mi čerpadlo bude fungovať dlhšiu dobu. Hovoril, že repas mi zaručí dlhšiu životnosť. Tak som zvolil tú druhú možnosť, čiže repas.
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

juro1979 napísal:
marjan napísal:juro 1979: a ten mechanik mal to cerpadlo rozobrate, ked tvrdi ze je zadrete, alebo to hovorí len preto, lebo jednoducho nefunguje?
lebo 99,99% chyb nefunkcnosti tohto cerpadla je v tom poondiatom tranzistore, ktorý stoji 0,5-1 €, sikovny mechanik na tebe zarobi tych 500 €, v OPLI okolo 800€ a nove cerpadlo stoji az do 2000€
tu ti nas priatel daval navod na opravu, tak preco si ho odignoroval?
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=272163#272163
ale ked mas zbytocnych 500€, nech sa paci nech ti ho zrepasuju, aspon si budes mysliet, ze ti na nom pomenia polovicu suciastok za tu cenu :lol:


On ho nemal práveže rozobraté. Hovoril len, že je zadreté a spomínal aj ten tranzistor, o ktorom píšeš ty. Hovoril mi, že môže vymeniť len tranzistor, ale že mi nezaručuje to, že mi čerpadlo bude fungovať dlhšiu dobu. Hovoril, že repas mi zaručí dlhšiu životnosť. Tak som zvolil tú druhú možnosť, čiže repas.



Takže dnes som volal tomu mechanikovi, nech vymení iba ten tranzistor bez repasu čerpadla. Uvidíme čo to urobí. Síce neviem kedy sa k tomu dostane, ale každopádne vám dám potom vedieť.
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

juro1979 napísal:
juro1979 napísal:
marjan napísal:juro 1979: a ten mechanik mal to cerpadlo rozobrate, ked tvrdi ze je zadrete, alebo to hovorí len preto, lebo jednoducho nefunguje?
lebo 99,99% chyb nefunkcnosti tohto cerpadla je v tom poondiatom tranzistore, ktorý stoji 0,5-1 €, sikovny mechanik na tebe zarobi tych 500 €, v OPLI okolo 800€ a nove cerpadlo stoji az do 2000€
tu ti nas priatel daval navod na opravu, tak preco si ho odignoroval?
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=272163#272163
ale ked mas zbytocnych 500€, nech sa paci nech ti ho zrepasuju, aspon si budes mysliet, ze ti na nom pomenia polovicu suciastok za tu cenu :lol:


On ho nemal práveže rozobraté. Hovoril len, že je zadreté a spomínal aj ten tranzistor, o ktorom píšeš ty. Hovoril mi, že môže vymeniť len tranzistor, ale že mi nezaručuje to, že mi čerpadlo bude fungovať dlhšiu dobu. Hovoril, že repas mi zaručí dlhšiu životnosť. Tak som zvolil tú druhú možnosť, čiže repas.



Takže dnes som volal tomu mechanikovi, nech vymení iba ten tranzistor bez repasu čerpadla. Uvidíme čo to urobí. Síce neviem kedy sa k tomu dostane, ale každopádne vám dám potom vedieť.

ked to pojde, bolo by viac nez vhodne aby si zacal pouzivat uz spominane aditíva, co by malo sposobit, ze sa ti uz neposerie
povinne citanie tu: http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

marjan napísal:
juro1979 napísal:
juro1979 napísal:
marjan napísal:juro 1979: a ten mechanik mal to cerpadlo rozobrate, ked tvrdi ze je zadrete, alebo to hovorí len preto, lebo jednoducho nefunguje?
lebo 99,99% chyb nefunkcnosti tohto cerpadla je v tom poondiatom tranzistore, ktorý stoji 0,5-1 €, sikovny mechanik na tebe zarobi tych 500 €, v OPLI okolo 800€ a nove cerpadlo stoji az do 2000€
tu ti nas priatel daval navod na opravu, tak preco si ho odignoroval?
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=272163#272163
ale ked mas zbytocnych 500€, nech sa paci nech ti ho zrepasuju, aspon si budes mysliet, ze ti na nom pomenia polovicu suciastok za tu cenu :lol:


On ho nemal práveže rozobraté. Hovoril len, že je zadreté a spomínal aj ten tranzistor, o ktorom píšeš ty. Hovoril mi, že môže vymeniť len tranzistor, ale že mi nezaručuje to, že mi čerpadlo bude fungovať dlhšiu dobu. Hovoril, že repas mi zaručí dlhšiu životnosť. Tak som zvolil tú druhú možnosť, čiže repas.



Takže dnes som volal tomu mechanikovi, nech vymení iba ten tranzistor bez repasu čerpadla. Uvidíme čo to urobí. Síce neviem kedy sa k tomu dostane, ale každopádne vám dám potom vedieť.

ked to pojde, bolo by viac nez vhodne aby si zacal pouzivat uz spominane aditíva, co by malo sposobit, ze sa ti uz neposerie
povinne citanie tu: http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf[/quote

Keď to urobí, ako prvé naklušem na čerpačku, pridám aditíva a dotankujem naftu!!!!
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ked citujete, tak tam nechajte len ten text, co nan reagujete
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

Takže dnes v servise vymenili ten tranzistor na čerpadle...auto fungovalo na voľnobeh približne 20.minút, potom zhaslo a znovu sa nedalo naštartovať, pretože znovu odpálilo ten tranzistor. 99,9% porúch čerpadla spôsobuje ten tranzsitor, no podľa mňa je to tak, že ten tranzistor neodíde len tak bez príčiny a odpálenie tranzistora má na svedomí práve čerpadlo. Takže ako mi hovoril mechanik včera, čerpadlo treba poslať na repas a mal pravdu. Nehnevaj sa Marjan, ale vďaka tvojej rade som prišiel o zbytočných 200eur za výmenu tranzistora a o ďalších 500 prídem pri repase. :roll:
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

juro1979 napísal:Takže dnes v servise vymenili ten tranzistor na čerpadle...auto fungovalo na voľnobeh približne 20.minút, potom zhaslo a znovu sa nedalo naštartovať, pretože znovu odpálilo ten tranzistor. 99,9% porúch čerpadla spôsobuje ten tranzsitor, no podľa mňa je to tak, že ten tranzistor neodíde len tak bez príčiny a odpálenie tranzistora má na svedomí práve čerpadlo. Takže ako mi hovoril mechanik včera, čerpadlo treba poslať na repas a mal pravdu. Nehnevaj sa Marjan, ale vďaka tvojej rade som prišiel o zbytočných 200eur za výmenu tranzistora a o ďalších 500 prídem pri repase. :roll:

pozri, poviem to takto:
aj ked v tvojom pripade to nevyslo, vzdy by som kazdemu poradil tu jednoduchsiu a lacnejsiu moznost ako hned to najdrahsie. toto forum je aj hlavne o tom, ze si tu ludia pomahaju, vymienaju skusenosti, jeden od druheho sa k niecomu priucia a hlavne pokial je to len trosku mozne, tak sa snazia co najviac veci si opravit sami.
mozno prave ty mas tu smolu, ze nevies spajkovat a ze si si to nemohol vymenit sam a za taku prkotinu ako preletovat tri nozicky na tranzistore si musel cvaknut 200€ :shock: :shock: :shock:, lebo ako som uz pisal, ten tranzistor stoji do 1€.
takze, ak vychadzam z toho, ze si v spajkovani tosku zrucny a kupis si to sam, prespajkujes si to sam a napriek tomu to nepojde, tak stale ťa tá investicia nestala nic a za potom by si bol nuteny to dat repasovat.
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Grave Digger

Príspevok od používateľa Grave Digger »

Preto stále kupujem benzínový motor palivové čerpadlo 5000 Sk stálo.Servis lacnejší :lol:
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

juro1979 napísal:Takže dnes v servise vymenili ten tranzistor na čerpadle...auto fungovalo na voľnobeh približne 20.minút, potom zhaslo a znovu sa nedalo naštartovať, pretože znovu odpálilo ten tranzistor. 99,9% porúch čerpadla spôsobuje ten tranzsitor, no podľa mňa je to tak, že ten tranzistor neodíde len tak bez príčiny a odpálenie tranzistora má na svedomí práve čerpadlo. Takže ako mi hovoril mechanik včera, čerpadlo treba poslať na repas a mal pravdu. Nehnevaj sa Marjan, ale vďaka tvojej rade som prišiel o zbytočných 200eur za výmenu tranzistora a o ďalších 500 prídem pri repase. :roll:


velmi zvlastne. ktory servis to je ?

A co Ti poradil Teo ?
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

OK, Marjan. V pohode. Nie každí sa narodil s pajkovačkou v ruke. Aj keď pajkovať viem, tak práve do tohto by som sa vôbec nepúšťal. To nechám radšej na odborníkov, nakoľko RJ čerpadla je uzavretá, takže nechcel som riskovať to, že mechanik by mi povedal, keď si si posral elektroniku, tak si oprav aj čerpadlo. Proste sa nebudem šprtať v tom, čo dôverne nepoznám. :roll:
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

Je to taký malý servis u nás v LM. Sú to vlastne dvaja mechanici a jeden z nich je môj známy. :D Takže mu aj dosť dôverujem v tom čo robí. Myslím, že má dosť skúseností s týmito opláckymi dízlami.
S Teom som sa ešte neskontaktoval. Asi počkám na ten repas čerpadla a potom sa uvidí. Určite bude chyba len v čerpadle, kedže stále odchádza ten poondiaty tranzistor.
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

juro1979 napísal:OK, Marjan. V pohode. Nie každí sa narodil s pajkovačkou v ruke. Aj keď pajkovať viem, tak práve do tohto by som sa vôbec nepúšťal. To nechám radšej na odborníkov, nakoľko RJ čerpadla je uzavretá, takže nechcel som riskovať to, že mechanik by mi povedal, keď si si posral elektroniku, tak si oprav aj čerpadlo. Proste sa nebudem šprtať v tom, čo dôverne nepoznám. :roll:

no vidis juraj a v tom sa my dvaja asi lisime, ja by som do toho siel, pretoze viem ako sa ten plosak da vybrat bez demontu cerpadla. ja to beriem tak, ze ked sa to uz posralo, tak mozem len ziskat a ked sa to nepodari, tak sa to snazit neposrat este viac, ale ako pises vsetko je to o tych info.
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

marjan napísal:
juro1979 napísal:OK, Marjan. V pohode. Nie každí sa narodil s pajkovačkou v ruke. Aj keď pajkovať viem, tak práve do tohto by som sa vôbec nepúšťal. To nechám radšej na odborníkov, nakoľko RJ čerpadla je uzavretá, takže nechcel som riskovať to, že mechanik by mi povedal, keď si si posral elektroniku, tak si oprav aj čerpadlo. Proste sa nebudem šprtať v tom, čo dôverne nepoznám. :roll:

no vidis juraj a v tom sa my dvaja asi lisime, ja by som do toho siel, pretoze viem ako sa ten plosak da vybrat bez demontu cerpadla. ja to beriem tak, ze ked sa to uz posralo, tak mozem len ziskat a ked sa to nepodari, tak sa to snazit neposrat este viac, ale ako pises vsetko je to o tych info.


Ok Marjan, máš pravdu. Treba všetko vyskúšať od najmenšieho problému. Teraz aspoň viem, že je problém v tom poondiatom čerpadle a nie tranzistore. Ako som už písal, dúfam, že tentokrát repas pomôže. :) A inak sorry za tú reakciu vyššie, vinu za to, že sa to nepodarilo tebe nedávam. Snažil si sa len poradiť. ;-)
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

čítanie k danej téme http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 60&start=0 možno niekomu pomôže :!:
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

jupaza1 napísal:čítanie k danej téme http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 60&start=0 možno niekomu pomôže :!:



Super príspevok, jasné že pomôže!
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

Zdravím Vás. Takže po vyše mesiaci moja Astrička znovu funguje!!!!
Síce trvalo to dosť dlho ale dočkal som sa. Musel som si zohnať síce iného mechanika, pretože u toho prvého auto stálo 2.týždne a vyhováral sa, že má veľa roboty a nakoniec sme sa dostali k tomu, že skúsenosti s vyberaním čerpadiel z Oplov (konkrétne dízlových) nemá vôbec skúsenosti. Takže sme museli auto odtiahnuť k môjmu ďalšiemu známemu, ktorý má s týmto už 20.ročné skúsenosti. Čerpadlo vybral, poslal ho na repas, kde menili na ňom celú riadiacu jednotku (dali tam úplne novučičkú) a vymenili 2.mechanické súčiastky, z ktorej jedna z nich (taký podlhovastý valček) bol zo spodnej strany vydratý (podobalo sa to ako keď niekto trošku zapíli pílkou na železo v smere toho valčeka v dĺžke cca 1cm zo spodnej strany). Celá oprava čerpadla aj s vybratím a založením ma vyšla na 980eur.
Odteraz naftu iba s pridaním aditív a meniť palivový filter pre istotu 2x za rok a prvidelná kontrola žhavičov!!!!
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

presunut do Astra-MOTOR ?
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

....presunuté....
VeBe X18XE Caravan Sport
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

zdravim vas no po zakupeni OP-COMu som zistil zavaznu vec uz som pisal Signumovy ale chcem pocut viacere nazory: po diagnostike na motory ked som dal dnes test cerpadla tak hned auto skapalo po nastartovani islo zase normalne jedine co je pozorovat je ze auto pri nizkych teplotach startuje tazsie no vsetko ako zhavice, prepadove trubky je nove..... vypisuje mi chybu "P1660 (B) Nesprávná funkce elektromagnet. ventilu uzavírání přívodu paliva, nepritomny "
po vymazani chyby auto nic nove nesignalizuje ked som ho nastatrtoval nechal zohriat nic zhasol a znovu nastartoval chyba tam nebola az ked som testoval dalej akcne cleny a skoncil som pri EGR tak potom som zase pozrel chyby motora a uz tam bola znovu ta ista ako som ju vymazal tak tam nebola ale tiez po nejakom case sa znovu objavila.... co s tym mam robit bolo mi povedane vymenit palivovy filter a mat aspon pol nadrze nafty aditiva pouzivam uz asi 3,5roka asi odkedy mam auto filter menim pravidelne min jeden do roka i castejsie podla km...... vdaka za postrehy
plus plus korea :D
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"