Astra G 2.0Di (X20DTL) neštartuje po mínusových teplotách

Moderátori: bukelo, buci_vectra

juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Astra G 2.0Di (X20DTL) neštartuje po mínusových teplotách

Príspevok od používateľa juro1979 »

Zdravím Vás priatelia. Viem, že určite už táto téma niekde je, ale nemám nejak čas sa tým prehrýzať. Mám problém s mojou Astrulou, ktorá nejde už od nedele naštartovať. Je to moje prvé auto a prvý diesel, tak s tým nemám nejak moc skúseností, ale k veci. Auto mám od októbra a vôbec som nemal so štartovaním problémy, štartovala v pohode aj keď začali tieto "extrémne mrazy", sobota ráno -14st.c v pohodičke, až prišla spomínaná nedeľa 14.00hod pri -11st.c, keď som sa chcel vybrať s rodinkou na malý výlet....pri prvom štarte akoby chcel už motor nabehnúť ale to len chcel, pri 2, 3 a 4 štartovaní a pri žhavení 2 až 3x žiadna odozva. Dnes to isté. Pritom som menil všetky náplne, je tam úplne nová baterka (70Ah 640A). Len som nedával do nafty aditíva (v nádrži cca30l) a nemenil som palivový filter. Známy mi hovorili, že stačí autíčko odtiahnuť do vyhriatej garáže, lenže tú nemám k dispozícii ako pravý mešťan.:-) Myslíte že sa môžem spoľahnúť na avizované oteplenie na 6st.c? Pomôže to aj bez garáže?
Chystám sa vymeniť palivový filter. Chcem sa spýtať, či po výmene filtra treba odvzdušňovať, alebo stačí do filtra doliať naftu?
Môže to byť tým, že mi v palivovom systéme klesal tlak nafty, čo môže byť spôsebené nízkymi teplotami? Ako mám postupovať pri odstraňopvaní tohto problému?
Dúfam, že neodišlo palivové čerpadlo, lebo ma asi ......spadnem.:-)

Ešte raz prepáčte, ak sa už tu takáto téma vyskytuje, ale za každé rady (aj karhania) :-) Vám budem vďačný, pretože auto potrebuejm ako soľ a ani jeden servis u nás už buď nefunguje (dovolenky), alebo majú toho strašne veľa. (dnes som všetko obtelefonovával). Budem si musieť s tým poradiť sám a s Vašou pomocou.

Ešte raz vďaka.
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

Tak dnes bol známy s diagnostikou a vyhodilo mu chybu riadiacej jednotky palivového čerpadla.:-(
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

juro1979 napísal:Tak dnes bol známy s diagnostikou a vyhodilo mu chybu riadiacej jednotky palivového čerpadla.:-(

Tak to je asi ta najhorsia verzia :cry:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

Signum napísal:
juro1979 napísal:Tak dnes bol známy s diagnostikou a vyhodilo mu chybu riadiacej jednotky palivového čerpadla.:-(

Tak to je asi ta najhorsia verzia :cry:


Koľko ma môže stáť výmena čerpadla?
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Praca alebo samotne cerpadlo?
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
m1lan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 13:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topoľčany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa m1lan »

Tak to je asi jedno ktorú cenu mu povieš ani jedna nie je nízka...
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

m1lan napísal:Tak to je asi jedno ktorú cenu mu povieš ani jedna nie je nízka...

To mas pravdu ale praca bude urcite lacnejsia.
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

Krásny darček ku Štedrému dňu pod stromček, len čo je pravda. Ale mechanik mi hovoril, že nemusí to byť práve čerpadlo a nemám hneď myslieť na najhoršie, pretože na riadiacej jednotke vraj na plošáku niekedy zvyknú blbnúť kontakty, ktoré sa porušia vplyvom vibrácií motora a medzi sviatkami sa mi na to pozrie. Ale vraj sa mám aj pre istotu modliť, tak uvidíme v pondelok.
Používateľov profilový obrázok
m1lan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 13:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topoľčany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa m1lan »

Držím palce...
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

juro1979 napísal:Krásny darček ku Štedrému dňu pod stromček, len čo je pravda. Ale mechanik mi hovoril, že nemusí to byť práve čerpadlo a nemám hneď myslieť na najhoršie, pretože na riadiacej jednotke vraj na plošáku niekedy zvyknú blbnúť kontakty, ktoré sa porušia vplyvom vibrácií motora a medzi sviatkami sa mi na to pozrie. Ale vraj sa mám aj pre istotu modliť, tak uvidíme v pondelok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

juro1979 napísal:Tak dnes bol známy s diagnostikou a vyhodilo mu chybu riadiacej jednotky palivového čerpadla.:-(


a to je aka chyba presne ?
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

iurai napísal:
juro1979 napísal:Tak dnes bol známy s diagnostikou a vyhodilo mu chybu riadiacej jednotky palivového čerpadla.:-(


a to je aka chyba presne ?


Neviem Juraj, mne len povedal, že mu vyhodilo túto chybu a to. čo som už spomínal, že môžu byť odtrhnuté nejaké kontakty na plošáku riadiacej jednotky.
Aj keď sa mi nechce veriť, že to môže byť čerpadlo a pod. Nemohlo zavzdušniť palivovú sústavu tým, že mi stuhla nafta v palivovom potrubí, lebo auto stálo 24hod. na mraze cez deň -11 a v noci cca -17? Do nafty som nedával žiadne aditíva. Myslím to takto, že keď som v "osudný deň" štartoval, tak mi auto už ako keby chcelo nabehnúť, ale potom už nič. To znamená, že spálilo len naftu, ktorú nažhavilo a zvyšok "zamrznutej! nafty už čerpadlo nedokázalo pretlačiť a tým sa zavzdušnil palivový systém. Ale toto je úplná kravina asi, kedže celá palivová sústava je podtlakovo uzavretá.:-) A nemôže byť chyba v palivovom filtri? Lebo ten menený nebol. Čo sa týka tej diagnostiky, tak tá tiež zvykne poukázať iba na komplexný problém a nie konkrétny, alebo nie?:-)

No nič, každopádne som zvedavý čo mi povie v pondelok, keď sa tomu pozrie na zúbky. Smola je to, že sa mi to stalo tesne pred sviatkami a žiadny servis už nerobí. Teraz musím byť cez sviatky bez autíčka.:-(
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

Fíha, tak ak aj nejaký kontakt na plošáku odišiel, tak aj tak bude asi treba novú dosku, kedže sa to nedá pájkovať.:-( To je v prdeli.
petmal
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 20:08
Auto: Astra G

Príspevok od používateľa petmal »

Pajkovat sa to da. Mne tiez odisla RJ na Astre 1,7. Auto ma nechalo v Nemecku, dotiahli sme na voziku do Ceska, kupil som starsiu RJ za 10 000 Kč a dosiel som domov. Doma som otvoril RJ a bol tam na jednej nozicke odtrhnuty cin a trochu zacierneny kontakt. Elektrikar mi to v robote prepajkoval a RJ funguje.
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

petmal napísal:Pajkovat sa to da. Mne tiez odisla RJ na Astre 1,7. Auto ma nechalo v Nemecku, dotiahli sme na voziku do Ceska, kupil som starsiu RJ za 10 000 Kč a dosiel som domov. Doma som otvoril RJ a bol tam na jednej nozicke odtrhnuty cin a trochu zacierneny kontakt. Elektrikar mi to v robote prepajkoval a RJ funguje.



Takže ak to bude naozaj problém odpáleného kontaktu, tak to by som bol veľmi "spokojný".
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

petmal napísal:Pajkovat sa to da. Mne tiez odisla RJ na Astre 1,7. Auto ma nechalo v Nemecku, dotiahli sme na voziku do Ceska, kupil som starsiu RJ za 10 000 Kč a dosiel som domov. Doma som otvoril RJ a bol tam na jednej nozicke odtrhnuty cin a trochu zacierneny kontakt. Elektrikar mi to v robote prepajkoval a RJ funguje.

Otazne je ako dlho bude ta akoze opravena RJ fungovat,lebo zvycajne to nebyva iba o jednom studenom spoji :cry: .
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

petmal napísal:Pajkovat sa to da. Mne tiez odisla RJ na Astre 1,7. Auto ma nechalo v Nemecku, dotiahli sme na voziku do Ceska, kupil som starsiu RJ za 10 000 Kč a dosiel som domov. Doma som otvoril RJ a bol tam na jednej nozicke odtrhnuty cin a trochu zacierneny kontakt. Elektrikar mi to v robote prepajkoval a RJ funguje.


hovoris o RJ, co je namontovana na cerpadle ?
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

Takže dnes sa potvrdilo to, čo ukázala diagnostika: palivové čerpadlo. Mechanik hovoril, že čerpadlo je zadreté a že pomôže len repas alebo výmena za nové. Zvolil som radšej ten repas, lebo ten ma bude stáť cca 500eur a je to omnoho lacnejšie ako nové čerpadlo. Takže krásny koniec starého a začiatok Nového roku. :-(
Používateľov profilový obrázok
suflonr
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 18:36
Auto: Omega B
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

Príspevok od používateľa suflonr »

A teraz si dajme otazku preco sa to stalo a ako sa tomu dalo predist!!!
juro1979
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 19 Sep 2009, 22:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa juro1979 »

suflonr napísal:A teraz si dajme otazku preco sa to stalo a ako sa tomu dalo predist!!!

Ako sa dá tomu predísť?
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"