odlomena pruzina

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
rishko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

odlomena pruzina

Príspevok od používateľa rishko »

ahojte, vcera som si len tak farbil strmene brzd a pri lavom prednom kolese, teda ked som ho dal dole, som zistil, ze mam odlomeny posledny (spodny) zavit na pruzine, neviem ako dlho to tak je, ale urcite sa to nestalo pred tyzdnoom, ani pred dvoma... mal som uz davnejsie v plane kupit sportove pruziny... toto to len urychlilo, takze moja otazka znie: ked chcem auto znizit o cca 30mm, potrebujem aj sportove tlmice? alebo k takemu nie extremnemu znizeniu postacia aj originalne tlmice + tie nove sportove pruziny, dakujem
bejvalka vectra b, 1.7td ´96
aktualna vectra b ´00 X20DTH
Používateľov profilový obrázok
marek1512
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1250
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 23:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa marek1512 »

Mali by ti stačiť struny...
Vauxhall Vectra C SRI 1.8 VVT 2008
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

do -30mm mozes pouzit aj obycajne tlmice , tiez sa to tu uz riesilo :wink:
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Používateľov profilový obrázok
rishko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rishko »

este by som sa chcel opytat, ma tu niekto stym skusenosti??? nasiel som si take pruziny, ktore maju znizenie o 30mm. moja vectra ma asi povodne pruziny, ale zda sa mi akoby auto bolo trochu sadnute dole, nie vela ale zda sa mi trocha nizsie, ked vidim ostatne vectry, je mozne ze by originalne pruziny boli trocha stlacene? povedzme o 10mm???
bejvalka vectra b, 1.7td ´96
aktualna vectra b ´00 X20DTH
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36958
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Možno unavené.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
TomiQlas
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 16:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa TomiQlas »

zdravim :) mam na aute elektrony 205/60/15 ...planujem si dat 205/55/16 a znizit podvozok o 30mm.A otazka znie :) nesuchalo by mi to o blatniky no o ten plast vo vnutry alebo niekde inde.?. :) a da sa znizit aj o 20mm...myslim ci su take pruziny.?. :) a co hovorite nato ze na 1.6 16v by som dal tie kolesa 205/55/16 bolo by auto velmy lenive.?. na tych co teraz mam jak tak sa da este aj ked 1.6 16v neni moc slava...pocitim velky rozdiel medzi 15tkami a 16tkami.??.alebo ani nie.?. :) diks a sorry ze som odbocil od temy ale myslim si ze zbytocne by som zakladal novu temu ;)
Používateľov profilový obrázok
rishko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rishko »

aj ja hladam pruziny ktorymi by som dal auto nizsie len o 2cm, ale zial nenasiel som..... a suchat ti nebudu urcite, ja som mal tiez 15 205/60 a teraz 17 215/45 a je to pohoda, trochu auto zlenivelo pri rozbehu, mozno spotreba isla trochu vyssie, ale nie som ziadny pretekar, takze mi to moc nevadi
bejvalka vectra b, 1.7td ´96
aktualna vectra b ´00 X20DTH
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Ja by som vectru najradšej zvýšil a Omegu tiež.
TomiQlas a rishko - nie ste z BA, že? Tu je najlepšie mať tank alebo SUVčko :(
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
rishko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rishko »

ani tu to nieje ziadna slava s tymi dierami na cestach..... ale sa snazim este zohnat aj distancne podlozky pod pruzinu, pretoze ked tam nahodim pruziny s -30mm to je akurat hranica, ze mozem nechat povodne tlmice, tak by som chcel minimalne 5mm distancnu podlozku, aby ten tlmic mal aspon neaku taku rezervu
bejvalka vectra b, 1.7td ´96
aktualna vectra b ´00 X20DTH
TomiQlas
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 16:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa TomiQlas »

ee ja som z KE.cesty su tu tiez roz***ane ale da sa :) aj ked auto trpi :P
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

zlomena pruzina na vebe nic nove :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Igor cdx
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 17:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Černík Okres Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igor cdx »

tiez som mal zlomene pruziny a obidve mam diesel ale dal som tam pruziny s benzinu su mensie o tristvrte otacky a nepitajte sa. nemohol som pomali chodit po nasich cestach a mal som aj nisie gumy aj to spravilo svoje. nikdy viac . tak som tam dal z dizla 2litra a teraz to je v pohode. a tie z benzinu sa mi tiez zlomili
Mal som Vectra B cdx 1,7td 60kw r.v 96

Teraz mam Vectra C 2,2tdi 92Kw r.v 2002
Používateľov profilový obrázok
katan01
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 17:09
Auto: Vectra B
Bydlisko: Sobrance
Bydlisko: far east
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa katan01 »

Pripajam sa aj ja do tymu zlomenych pruzin. Mne dnes stretila lava zadna asi v 50km/h a bola to pekna supa :? . Dufam ze si to neodnieslo nic ine nakolko som este musel dojst domu cca 5km. Chcel by som sa spytat, nakolko rovno vymenim aj tlmice. Pasovali by z hociktorej verzie? Lebo na depo maju za fajn cenu 50e no pisu ze su pre hatchback. TIETO
A este prosim vas vie niekto o dobrej cene pruzin? Kolko to ma asi stat? Co som pozeral na elite su od 60 za jednu co je myslim dost. Ak mi niekto vie poradit nieco ine vopred dakujem.
..keď som bol malý bol som namyslený, ale teraz už nemám chybu..
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
Používateľov profilový obrázok
rishko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rishko »

nechces o 3 cm nizsie?
bejvalka vectra b, 1.7td ´96
aktualna vectra b ´00 X20DTH
Používateľov profilový obrázok
katan01
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 17:09
Auto: Vectra B
Bydlisko: Sobrance
Bydlisko: far east
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa katan01 »

dakujem za ponuku no nepaci sa mi to :wink:
..keď som bol malý bol som namyslený, ale teraz už nemám chybu..
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
Používateľov profilový obrázok
ivan HRDINA
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 14 Sep 2007, 20:25
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: šala

Príspevok od používateľa ivan HRDINA »

čau chalani...aj ja som dnes zistil že mám zlomenú pružinu P.prednú a tuším to nie je nič neobvyklé na B vectre...myslíte že má význam zhánať použité struny??? abo radšej kúpiť nové??? :?:
VeBe 1,8 - X18XE1
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Re: odlomena pruzina

Príspevok od používateľa frenkyto »

rishko napísal:ahojte, vcera som si len tak farbil strmene brzd a pri lavom prednom kolese, teda ked som ho dal dole, som zistil, ze mam odlomeny posledny (spodny) zavit na pruzine, neviem ako dlho to tak je, ale urcite sa to nestalo pred tyzdnoom, ani pred dvoma... mal som uz davnejsie v plane kupit sportove pruziny... toto to len urychlilo, takze moja otazka znie: ked chcem auto znizit o cca 30mm, potrebujem aj sportove tlmice? alebo k takemu nie extremnemu znizeniu postacia aj originalne tlmice + tie nove sportove pruziny, dakujem
ja som daval teraz nove pruziny aj tlmice...mne tiez prskla tak som zobral znizene o 30mm...to sa neda rovnat je trosku nizsie auto ale to sedi na zemi:-))) mal som aj same spruziny ale to skakalo velmi takze znizene pruziny a klasicke tlmice je to hovadina sam som sa presvedcil viem zohnat aj spruhy aj tlmice ak cches ceny su ok...oplati sa to...
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

ivan HRDINA napísal:čau chalani...aj ja som dnes zistil že mám zlomenú pružinu P.prednú a tuším to nie je nič neobvyklé na B vectre...myslíte že má význam zhánať použité struny??? abo radšej kúpiť nové??? :?:
IVAN jednoznacne obidve nove :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
rishko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rishko »

nechcem zakladat novu temu, ale mam otazku na pruziny: ked sa pri sportovych pruzinach udava aj motorizacia na ktoru vebe su dane pruziny urcene, je to v pohode, ale pri niektorych sa neudava motorizacia, len typ a model auta.. preto sa chcem opytat ze ci je jedno ked dam sport. pruziny z vebe 1,8 - 2,0i - 2,5 na 2,0dti ... mne sa zda ze to by nem bolo dobre, co vy na to?
bejvalka vectra b, 1.7td ´96
aktualna vectra b ´00 X20DTH
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

auto znizis, vysledok bude dost zavisiet od hmotnosti motora.
jedine pruziny pre vsetky motorizacie - to iste nebude optimalne
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"