Kabelaz pre repro Astra Classic II

Moderátori: bukelo, buci_vectra

daduko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 Okt 2007, 19:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Kabelaz pre repro Astra Classic II

Príspevok od používateľa daduko »

Zdar,

nevie niekto nahodou, ci ma Astra Classic II urobenu kabelaz pre repro do zadnych dveri ? Mal som dole kryt, ale je tam folia a nechcem ju zbytocne trhat...

Vlado
rado.c

Re: Kabelaz pre repro Astra Classic II

Príspevok od používateľa rado.c »

daduko napísal:Zdar,

nevie niekto nahodou, ci ma Astra Classic II urobenu kabelaz pre repro do zadnych dveri ? Mal som dole kryt, ale je tam folia a nechcem ju zbytocne trhat...

Vlado

neviem teda, ale skor by som pozrel do prechodky (tzv. "husi krk") medzi stlpikom a dverami.
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Píšem síce neskoro, ale niekomu to možno pomôže. Ja mám tiež Classic-a... Repro už mám v skrini ;) - idem montovať, keď počasie a voľný čas dovolí. Pozeral som do dverí cez vybratú mriežku zadného repráka. Na otvore pre reprák je momentálne fólia. Myslím si, že ju tam nechám - aby do vnútra nešla vlhkosť a prípadne otvory - šruby, káble utesním silikónom.
Keďže mám centrál, tak predpokladám, že tie káble k reprákom by tam mohli byť. Husí krk je celkom prekáblikovaný (koncovka), neviem, však čo je vo dverách - keďže je tam fólia a zatiaľ som ju neodkryl. Ale keďže vo všeobecnosti panuje unifikácia, tak ešte raz predpokladám, že k centrálu vedie kábel aj s káblikmi pre repro - prečo by robili ešte aj iné káble, keď pár káblov a koncoviek stojí pár drobných? Tie káble som zaplatil už v cene centrálu ;). O chvíľu si overím správnosť môjho predpokladu ;)...
V predu som mal len spodné repro a koncovky na výškače boli zavesené na ovládaní (mechanickom) zrkadiel - predné výškače už mám a hraje to lepšie ;)...
poprosil by som o prípadné poznatky z montáže reproduktorov zadných, prípadne predných dverí... Hlavne o tých fóliách...
Vďaka ;)
Opel Astra G, r.v. 2007
daduko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 Okt 2007, 19:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daduko »

Urcite napis ako ti to islo.... ja sa tiez chystam domontovat zadne.
Používateľov profilový obrázok
martin7888
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin7888 »

Tá fólia na originálnych zadných reprákoch nieje. Káble by tam tiež mali byť. Vyskúšaj pozrieť na káble do rádia, či je spodná časť konektora full osadená t.j. 8 káblov. Ja som dorábal el. okná dozadu a káble síce vo dverách boli, ale do dverí nešli. Ale repráky by tam mali byť. Keď ide do dverí 5 káblov tak tam sá aj repráky. 3 káble idú na centrál, 2 na repráky a 6 ide na el. okná. Tak držím palce, dúfam že som nejak pomohol.
Astra G caravan 1,4/16V
kubo99
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Mar 2009, 14:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa kubo99 »

Zdravim.Tak ja mam astru classic 2 r.v 2005 a ja som zadne repra dorabal a kabelaz na repro koncia v konektore zadnych dveri.Najhorsie je rozobrat ten konektor -ale dasa.... Ja som este musel kupit podlozky pod repro lebo tam neboli.Mozno pojde nahodit repro aj bez podlozky-ja som ich tam dal. Ta folia je rozelena-v priestore pre repro sa da strhnut,ostatna folia zostane neporusena. Inac este jeden postreh oplati sa dorobit v predu vyskove repro je to fakt rozdiel-kabel tam je pripraveny!!
Používateľov profilový obrázok
martin7888
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin7888 »

kubo99 napísal:Zdravim.Tak ja mam astru classic 2 r.v 2005 a ja som zadne repra dorabal a kabelaz na repro koncia v konektore zadnych dveri.Najhorsie je rozobrat ten konektor -ale dasa.... Ja som este musel kupit podlozky pod repro lebo tam neboli.Mozno pojde nahodit repro aj bez podlozky-ja som ich tam dal. Ta folia je rozelena-v priestore pre repro sa da strhnut,ostatna folia zostane neporusena. Inac este jeden postreh oplati sa dorobit v predu vyskove repro je to fakt rozdiel-kabel tam je pripraveny!!


Presne takto by som to spravil aj ja, keby som musel.
Astra G caravan 1,4/16V
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

kubo99 napísal:Zdravim.Tak ja mam astru classic 2 r.v 2005 a ja som zadne repra dorabal a kabelaz na repro koncia v konektore zadnych dveri.Najhorsie je rozobrat ten konektor -ale dasa.... Ja som este musel kupit podlozky pod repro lebo tam neboli.Mozno pojde nahodit repro aj bez podlozky-ja som ich tam dal. Ta folia je rozelena-v priestore pre repro sa da strhnut,ostatna folia zostane neporusena. Inac este jeden postreh oplati sa dorobit v predu vyskove repro je to fakt rozdiel-kabel tam je pripraveny!!


dnes som sa hral s kabelazou zadnych dveri vo Vectre. ozaj sranda vyberat tie kontakty. pomohla "sicherka"

myslim si, ze mam kontakty pre predne a zadne dvere do Astry G (konektory v A a B stlpikoch). ak by niekto potreboval
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Dobre, tak fóliu dám dole... Ale ešte jedna otázka - keď mám centrál, tak by teoreticky mohol byť aj kábel od konektora v dverách k reprákom... Alebo je tam iný kábel len na centrál - bez káblov k zadným reproduktorom? Ináč konektor k rádiu je plne obsadený káblami, takže v tom problém nevidím...
Opel Astra G, r.v. 2007
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

kubo99 napísal:Zdravim.Tak ja mam astru classic 2 r.v 2005 a ja som zadne repra dorabal a kabelaz na repro koncia v konektore zadnych dveri.Najhorsie je rozobrat ten konektor -ale dasa.... Ja som este musel kupit podlozky pod repro lebo tam neboli.Mozno pojde nahodit repro aj bez podlozky-ja som ich tam dal. Ta folia je rozelena-v priestore pre repro sa da strhnut,ostatna folia zostane neporusena. Inac este jeden postreh oplati sa dorobit v predu vyskove repro je to fakt rozdiel-kabel tam je pripraveny!!

Mal si na Astre centrál? Výškače som už dal - boli tam kábliky a montáž bola jednoduchá... Rozdiel je naozaj dobre počuteľný ;). Zadné zatiaľ tak nechýbajú, ale keď si sadnem na zadné sedadlá, tak hudbu je počuť dosť zle - a to vpredu nikto nesedí (ináč odkedy mám predné výškače, tak vzadu je lepšie počuteľná hudba) ... Preto chcem aj zadné...
Opel Astra G, r.v. 2007
daduko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 Okt 2007, 19:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daduko »

A ake vyskace si tam daval ? Pripadne, kde si ich kupoval...
kubo99
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Mar 2009, 14:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa kubo99 »

palix napísal:Mal si na Astre centrál? Výškače som už dal - boli tam kábliky a montáž bola jednoduchá... Rozdiel je naozaj dobre počuteľný ;). Zadné zatiaľ tak nechýbajú, ale keď si sadnem na zadné sedadlá, tak hudbu je počuť dosť zle - a to vpredu nikto nesedí (ináč odkedy mám predné výškače, tak vzadu je lepšie počuteľná hudba) ... Preto chcem aj zadné...


Ano mam na Astre central-a s konektora von idu iba kable na central!!Na repro je treba kable potiahnut s konektora-konektor je zlozeny s dvoch casty-(samec a saminca)Je treba dorobit na strane samca dva piny-je treba rozobrat konektor -je to dost o drzku :x Farby zadneho repra su na pravej strane- je plus- biely,minus-hnedo-biely pruh. na lavej strane-je plus- zeleny,minus-hnedo-zeleny pruh.
Opel Astra H Caravan COSMO Z19DTH r.v.2008
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Díky za vyčerpavajúcu odpoveď - mám to poznačené... Dúfam, že konektor nebude až taký problém rozobrať...
Mohli tam už dať kompletný kábel...
Opel Astra G, r.v. 2007
Používateľov profilový obrázok
martin7888
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin7888 »

Neviem ako ty, ale ja mam v zadných dverách oba originál repráky a mam tam zelený a zeleno/biely kábel. Oba repráky /vyskáč aj basák/ sú zapojene paralelne. Od radia síce idú farby ako si napísal, len sa niekde po trase zmenia. Pravdepodobne na konektore pod krytom pri packe na otváranie prednej kapoty.
Astra G caravan 1,4/16V
kubo99
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Mar 2009, 14:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa kubo99 »

martin7888 napísal:Neviem ako ty, ale ja mam v zadných dverách oba originál repráky a mam tam zelený a zeleno/biely kábel. Oba repráky /vyskáč aj basák/ sú zapojene paralelne. Od radia síce idú farby ako si napísal, len sa niekde po trase zmenia. Pravdepodobne na konektore pod krytom pri packe na otváranie prednej kapoty.


No ako som napisal tie farby su take-teda aspon v mojom aute :D Ale je mozne ze sa menia az vo dverach tie farby.Lebo som teraz pozeral schemu v TIS-e a tie farby vedu naozaj do konektora dvery take ako som pisal.Vonku s konektora idu uz ine-teda podla TIS-u- a ako si napisal aj ty obe strany maju farby uz len zelenu a zeleno/hnedu.Ale do konektora idu tak ako som pisal
Opel Astra H Caravan COSMO Z19DTH r.v.2008
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Cez víkend som pozeral ten konektor... Samozrejme káble na repro tam nie sú :( ... Budem ich musieť dorobiť. Konektor v dverách je zakrytý takou gumenou prachovkou... Spýtam sa - je konektor dobre rozoberateľný? Nechcel by som tam niečo zlomiť, ohnúť a podobne... Ako sa do pinu upevnia kábliky? Stačí zasunúť + stlačiť, alebo je potrebné aj niečo pájkovať? Nebolo by nejaké foto?
Pýtam sa preto, aby som vedel na čo sa mám pripraviť... Asi to spravím na 2 fázy - káble von z konektora, v druhej fáze dole čalúnenie + montáž reproduktorov.
A ešte sa spýtam - kadiaľ je najlepšie viesť káble k výškačom? A aké skrutky idú na repráky? (samorezky, klasické metrické... ???)
Zatiaľ díky...
Opel Astra G, r.v. 2007
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

na Vectre B som rozoberal tento konektor na oboch stranach.

a) vytiahnes plastovu poistku - isti vsetky kontakty

b) z celnej strany konektora - cize nie od kablov je treba este maly poistny pliesok na kontakte tak zatlacit, aby siel kabel s kontaktom vytiahnut.

pouzil som silnejsiu zicherku, ale hruba ihla by bola najlepsia

doma mam aj konektor Astra G - cast karoseriova
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

A kábliky sú do kontaktov len vlisované, alebo nejako lepené pripájkované???
Opel Astra G, r.v. 2007
kubo99
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Mar 2009, 14:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa kubo99 »

No ten konektor je problem rozobrat-prva strana mi trvala dost dlho ale potom som uz prisiel na princip.Pin je treba v tej kocke na osadenie niejako upevnit-prilepit ale tak-ale pozor na kontakt nesmie byt kontaktna plocha pinu od lepu :) -ja som to robil tak ze som si pin vyrobil s tenkej ihly.najlepsie je vsak niejaky origo pin ale ten som nemal.Kable je treba na pin pripajkovat-co je na ihlu dost problem.Konektor sa povytiahne von od strany repra-zrejme bude musiet ist dole aj tapacir-ja som ho mal dole-lepsi pristup k konektoru.posielam nakres konektora (samec,samica) len tak pre info.
konektor je to dost o drzku.Drzim palce

http://imagehosting.t-audio.eu/v.php?id=75278konektor samica.bmp

http://imagehosting.t-audio.eu/v.php?id=76647konektor samec.bmp
Opel Astra H Caravan COSMO Z19DTH r.v.2008
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"