chybove kody

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
bizzy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1091
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 14:19
Auto: Astra J
Bydlisko: Prešov
Bydlisko: Prešov

Re: chybove kody

Príspevok od používateľa bizzy »

;)
Astra J 1.4 Turbo Cosmo
Obrázok LPG
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: chybove kody

Príspevok od používateľa AReYco »

Ahojte. pokúsim sa to vysvetliť v skratke ale je toho naozaj veľa.
Motor Z16XEP 77kw v Astre H začal žrať olej, tak sa dolievalo a dolievalo 1 liter na 800km čo je dosť.
Potom začalo trhať motorom pri cca 2000-2500 RPM, vymenili sme sviečky, skúsili dať dobrú lambda sondu, aj dobrú zapaľovaciu lištu.
Nič nepomohlo...a keď už to bolo na nevydržanie, dali sme ho zrepasovať.

Neviem, čo všetko sa robilo, ale viem, že Juraj dal vybrúsiť a vyčistiť hlavu, vírivé klapky, zarovnané boli aj zvody a aj trysky sa dali na ultrazvuk.
Motor bol zasratý poriadne, po vyčistení a zložení zmerané tlaky, všetko v poriadku. Motor trhať prestal.

Avšak dolievanie oleja je na týždennom poriadku. Interval sa nezmenil. Motor nie je nikde mokrý ani z výfuku sa nedymí. Pár týždňov to bolo len o dolievaní, no potom začala svietiť aj kontrolka Check Engine a striedala sa s autíčkom s kľúšom, teraz svieti stále autičko s kľúčom. Toto som zistil:

chybu fan control som už odstránil, ostatné nás trápia, viete mi povedať, čo robiť s tým motorom?

Obrázok

pre optimalizáciu vyhľadávačov tu tie chyby vypíšem aj textovo:
Astra H 1.6 chybový kód:

P0171-52 Fuel Trim System Lean - tomuto problému som našiel jedno riešenie, ale neviem, či to môže mať súvis s mojim.
Preložene cez google: Problém vyriešený. Exhaus rozdeľovač má 2 praskliny, a keď na voľnobeh, vzduch bol stále v klamanie lambda senzor. Vždy sa pozrite na vstupe a výfukové potrubie


P0300-00 Random/Multiple Cylinder Misfire Detected - tak toto akoby zapaľovacia lišta blbla alebo rozdelovač? keď to vyzerá že raz tam a potom zas inam nezapalí :( Motor by mal podľa všetkého trhať, ísť niekedy na tri valce alebo tak podobne. No motor ide ako hodinky, žiadne problémy so štartom. Chod ma pravidelný netrasie, nehádže, nevibruje, ťahá ako má.

P0301-00 Cylinder 1 Misfire Detected

P1300-00 Misfire Detected at Low Fuel Level

P1481-06 Fan Control 1 Circuit Low Voltage - OK opravený predradný odpor ventilátora

P1614-50 Wrong Transponder Key -> Netreba vymeniť baterky v kľúči ? Motor štartuje fajn, s imobilizérom zatiaľ problém neevidujem
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: chybove kody

Príspevok od používateľa AReYco »

Tak sa zdá, že najväčším problémom je práve podceňovaná chyba:
P1481-06 Fan Control 1 Circuit Low Voltage - myslel som, že to je ventilátor kúrenia, ale to asi bude ventilátor na chladiči, pretože je to zapísané v RJ motora.

niečo čo som našiel na nete
- P1481 by mal byť kód pre chybu snímača otáčok ventilátora
- P1481 Obvod regulace ventilátoru 1, nízké napětí Chlazení motoru B-004

potom som našiel nejaké obrázky, mohlo by to spôsobovať napríklad toto ?
Obrázok

alebo ešte nejaký konektor prerušený?
Obrázok


Nejaké nápady čo sa mohlo stať? Neviem, či ide o prerušenie, to by bolo asi skôr chyba "Circuit Open" a nie "Low Voltage".
Naposledy, čo sa dala meniť hadica chladiacej kvapaliny, tak mohlo sa tam niečo zabudnúť zapojiť alebo niečo dodžubkať?
Odpájali sa tam aj nejaké veci, lebo sa tam vraj nemohol dostať mechanik k tej výmene - hovorí otec, nebol som pri aute vtedy.
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"