piskanie

Moderátori: bukelo, buci_vectra

martin006
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 11:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modra

piskanie

Príspevok od používateľa martin006 »

ahojte,
"piska" mi nieco pri pravom prednom kolese ale iba ak vytocim koleso do prava.Ak su kola rovno nepiska to ...
Neviete co to moze byt ?
dik
Astra G Y 20 DTL
Používateľov profilový obrázok
Astrak KE
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 14 Okt 2008, 12:05
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Astrak KE »

nemáš tam niekde kamienok?
Opel Astra G - Z18XE
Elegance
martin006
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 11:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa martin006 »

neviem, v sobotu to idem pozret.
Astra G Y 20 DTL
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36830
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ako, píska? Píska pri pomalej jazde, pri rýchlej, alebo je to jedno? Pri brzdení prestane? Či dokonca píska aj keď stojíš?
Ak chceš poradiť tak v prvom rade problém popíš.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
martin006
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 11:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa martin006 »

Zacne to piskat ked prejdem cca 10km a piska to aj ked idem pomaly aj ked idem rychlejsie...
ale ked brzdim tak to nepiska vobec...
Astra G Y 20 DTL
Používateľov profilový obrázok
Miro Kohut
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5178
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 21:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trencianske Teplice

Príspevok od používateľa Miro Kohut »

tak ti ostava"vyset" niektora platnicka...po 10km zastav skus ktore koleso je najviac zohriate a je to tam :D
opel omega B x20xev
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36830
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tak ti pískajú buď doštičky, ak jazdíš prevažne mesto a veľa nebrzdíš, alebo skôr tak jemne, malo by pomôcť párkrát im naložiť, prípadne skontroluj vnútorný krycí plech, či sa nedotýka kotúča.
Alebo v horšom prípade, ostáva visieť niektorý piestik.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

macil napísal:Tak ti pískajú buď doštičky, ak jazdíš prevažne mesto a veľa nebrzdíš, alebo skôr tak jemne, malo by pomôcť párkrát im naložiť, prípadne skontroluj vnútorný krycí plech, či sa nedotýka kotúča.
Alebo v horšom prípade, ostáva visieť niektorý piestik.


mozno takto ako macil pisal, mozno je tam aj zvacsena vola v lozisku.
martin006
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 11:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa martin006 »

malo by to byt v brzdach lebo ked pribrzdim tak to prestane...
dik
Astra G Y 20 DTL
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

martin006 napísal:malo by to byt v brzdach lebo ked pribrzdim tak to prestane...
dik


to je fajn, ze to vies. ale preco sa potom pytas ? :-)
martin006
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 11:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa martin006 »

martin006 Napísal:
malo by to byt v brzdach lebo ked pribrzdim tak to prestane...
dik


to je fajn, ze to vies. ale preco sa potom pytas ? Smile


ked porozmyslas a zistis ze som nato odpisal az dnes rano tak ti mohlo dojst ze som to asi vcera skusil..... :-)
Astra G Y 20 DTL
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

a co si vcera skusil ?
Používateľov profilový obrázok
misso101
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:13
Auto: Astra G
Bydlisko: Rimavská Sobota
Bydlisko: Rimavská Sobota

Príspevok od používateľa misso101 »

aj ja mám taký problém, mne to vydáva tiež pisklavý zvuk, ale ako keby sa buma o gumu trela, také čudné to je a brzda to nieje, to som si istý ked idem pomaly tak to počujem, alebo ked sa pohýnam, a kontroloval som kolesá a tie nikde nešuchaju
Astra G 2,0 16V Turbo
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

to martin006
pocuj ak si niekde na kamienkoch hrabal tak ti nohol pri prasci a ochrannom plechu ostat maly kamienok a a ten ti moze piskat mne sa to uz stalo (daj dole koleso a potras plechom alebo sa popozeraj pomedzi plech a kotuc)
- len jedna z moznosti :D
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
robo99999
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 11:16
Auto: Astra G

Príspevok od používateľa robo99999 »

ahojte ja mam tiez taký problem niekedy to piska a niekedy nie no ked ano tak len ked tocim do prava a vcera mi aj prestal ist rychlomer.viem ze mam problem a lavým cidlom ABS no prave ked to zacalo piskat ta prestalo aj rychlost ukazovat,no po case znova ukazovalo rychlost,no stale piskalo.chcem vymenit cely naboja potom to uz nebude piskat?alebo treba pozriet aj tie brzdy? ked som brzdil tak to nepiskalo ASTRA G X20DTL60KW1998
robo99999
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 11:16
Auto: Astra G

Príspevok od používateľa robo99999 »

tak uz viem co to piska. zadna lava brzda.dnes som to rozobral a myslel som ze mam spatne lanko na rucnej lebo mi zle brzdi,no po rozobrani som zistil ze lanko je ok len strmen velmi tazko ide.da sa to nejako rozobrat vycistit a rozbehat alebo treba kupit novy?nozna brzda ide v pohode len ta rucna,na pravej strane to ide ako po masle.a ked zatiahnem rucnu len tak jemne pocas jazdy tak to prestane.a mam este jednu otazocku-ako zistim ci zadne tlmice su este dobre,lebo tomu sa ja merozumiem.mam ich dofukovacie,no tlak tam nie je a ked dofukam tak zachvilu vyfucia.astra g caravan X20DTL60KW 98rv
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

koleso dole, vyhodit dosticky a pod prachovkou okolo valceka poriadne vystriekat wd 40, alebo konkor a otacat s nim iba do prava!!!!, lebo do lava ti vyleze von a mas kur.v.a problem

mne to pomohlo 8)
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
robo99999
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 11:16
Auto: Astra G

Príspevok od používateľa robo99999 »

marjan napísal:koleso dole, vyhodit dosticky a pod prachovkou okolo valceka poriadne vystriekat wd 40, alebo konkor a otacat s nim iba do prava!!!!, lebo do lava ti vyleze von a mas kur.v.a problem

mne to pomohlo 8)
tak dnes som to pozrel no po prestiekani wd40 a rozbehani mi zacala tiect brzdova kvapalina,takze pruser.ta prachovka bola riadne znicena,tak asi preto to islo tak tazko a po wd-cku sa to vsetko uvolnilo,aj kvapalina :evil: takze teraz to ide ako po masle no teciem....da sa nejako vymenit to tesnenie alebo uz treba novi strmen?popripade chcem behnut na vrakovisko,no neviem ci sa to oplati.zatial som to koleso odstavil a beha nebrzdene.nuz co uz ked bez auta sa neda.hadicku som riadneutesnil aby netiekla kvapalina
robo99999
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 11:16
Auto: Astra G

Príspevok od používateľa robo99999 »

teraz som sa docital o opravnej sade na strmen,aj som ju nasiel na nete v e-shope,len neviem ci to pomoze,ci to bude tesnit,a este neviem ako tam dostanem valec,lebo ked uzto tieklo som to rozobral a velmi tazko to tam islo a este budem musiet vymysliet sposob ako to tam dotiahnem na doraz,urcite viete o com hovorim.ak mate nejake skusenosti tak poradte. orygo kluc na to nemam.
Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bajky »

Čaute.Môj postreh sa celkom týka už načatej témy. Existuje opravna sada gumiciek na valec na strmeň. Ja som kúpil sadu AUTOFREN vraj je to od firmy SEIN,je to origo na zadný strmeň(valec) pre priemer 34mm brzdový systém Bosch. V balení sú gumičky použité vovnútri valca ale aj vonkajšia prachovka a obe prachovky na vodiace čapy na strmeň a dokonca aj čiapočka na odvzdušňovák. Ja som potreboval vonkajšiu prachovku, ktorú načal zub času a ja som jej pri výmene platničiek pomohol. Celá sada ma vyšla 10eur čo je síce dosť veľa za jedinú gumičku ale videl som, že sú kvalitné všetky. K tomu WDčku. Ja osobne by som ten valec WDckom nerozchadzal,pretože gumičky sú stavané na odolnosť voči brzdovej kvapaline a zloženie WD je iné a môže to robiť dosť šarapatu(veľa gumených materiálov účinkom olejov prestávajú plniť svoju funkciu).Na rozchodenie valčeka by som aj zvonku použil brzdovô kvapalinu-ale podotýkam NOVÚ!!!! Stará je účinkom vzdušnej vlhkosti viac kyselina!!!! Týmto spôsobom by som to rozchádzal-a nezabudnúť otáčať v smere hodinových ručičiek a zároveň zatláčať!!!
Ešte už keď píšem k tejto téme,ja som nikde nenanšiel postup výmeny prachovky na tom valčeku a bál som sa aby ju nebolo treba nasadzovať nejak zvnútra do nejakej drážky. Výmena je úplne jednoduchá. Prchovka je tam len nalisovaná vďaka tomu, že vovnútri prachovky na konci kde sa upevňuje do tela strmeňa, je zaliaty plechový krúžok, ktorý ju vystužuje a gumička drží tvar a dá sa potom jednoducho nalisovať (samozrejme po očistení)namiesto starej.Ja som na nalisovanie použil tupý plochý srkutkovač aby som neprerazil prachovku. Všetko je OK a prachovka slúži svojmu účelu.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"