Odskakovanie auta v zakrute + pukanie - Vyriešené 04/2009

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Odskakovanie auta v zakrute + pukanie - Vyriešené 04/2009

Príspevok od používateľa bukelo »

Co moze byt za problem, ked v malej rychlosti, dajme tomu, rychlost chodze, mozno kus viac a chcem prudko zatocit, pri parkovani, alebo pri otacani sa o 180° mi auto ako keby odskocilo par cm, proste ako by neslo za kolesami prednymi, ale tie akoby podisli na stranu...po dotycnici k smeru jazdy. Robi to aj na drsnom asfalte, gumy mam dostacujuce, vzor ok,a letne, rozpaleny asfalt nebol, tlmice...no zislo by sa vymenit, ale zasa take hrozne to nie je, pocas jazdy este tlmia a nepohupavam sa. Cim to moze byt?.
A este dalsi postreh, ktory mozno napovie...pri takej 40tke v zakrute na 1/4 vytoceny volant mi ako keby pukalo, v prednych kolesach.
Nemoze to byt nahodou nejakymi poskodenymi tyckami stabilizatora? Alebo homokinetickymi klbami ak pomaly odchadzaju? Na favorite som mal takyto isty problem s pukanim v zakrute a boli to klby. No co vy na to?
Naposledy upravil/-a bukelo v 19 Apr 2009, 15:21, upravené celkom 1 krát.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

moj tip su HK klby, ale za onych cias, ked som mal renault25, robilo mito, pretoze som mal (nechcem ta strasit...) jeden drziak prevodovky zlomeny, a prevodovka bola "spadnuta", tym padom boli povytiahnute poloosi z nej...
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36839
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tyčky stabilizátora skontroluješ jednoducho tak, že vytočíš kolesá a pozrieš sa, potom vytočíš na druhú stranu a znova pozrieš. Pre istotu skontroluj aj tyče riadenia, či nie sú voľné.
Môj tip je však rovnako ako Radov a to homokineťák.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

macil napísal:Tyčky stabilizátora skontroluješ jednoducho tak, že vytočíš kolesá a pozrieš sa, potom vytočíš na druhú stranu a znova pozrieš. Pre istotu skontroluj aj tyče riadenia, či nie sú voľné.
Môj tip je však rovnako ako Radov a to homokineťák.
no dobre a co to asi tak stoji? pozeral som a bud sa to vola nejak inak, alebo neviem hladat. Macilko, vedel by si mi toho zistit aj opel cislo? vdaka.
PS: a na tych tyckach mam co kontrolovat? ci niesu volne? ine tam nema co byt?

A ako sa da otestovat HK klb len tak nejak laicky? kolesom ked zatlacim, ako by som ho chcel otocit v rukach, necitim ziadnu volu. ale to sa asi takto pozeraju capy nie?

k tej prevodovke: to by sa mi asi aj zle radili rychlosti nie? s tym problem nemam, zaradim aj jednym prstom (okrem spatocky ;)).
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36839
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Čo ti mám zistiť? Homokineťáky? Ale až večer. Tie tyčky stabilizátora sa nezvyknú uvoľniť, tie rovno prasknú. To neprehliadneš.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

macil napísal:Čo ti mám zistiť? Homokineťáky? Ale až večer. Tie tyčky stabilizátora sa nezvyknú uvoľniť, tie rovno prasknú. To neprehliadneš.
hej hej, homokinetaky ta poprosim, ale zatial som ich nasiel v elite..no mastna je to suma..v opli odhadujem tak 2x tolko...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36839
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

No, lacné to nebude, ale pre istotu si to ešte nechaj niekde skontrolovať, nech si si na istom. Toto tu sú len tipy od stola.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

macil napísal:No, lacné to nebude, ale pre istotu si to ešte nechaj niekde skontrolovať, nech si si na istom. Toto tu sú len tipy od stola.
no to je jasne, zatial len tak aby som zbezne vedel, co asi ako, ako sa aj dalej od coho odvijat, a filtrovat co moze byt chyba a co nie.

Inak zaujimave je ze pri tiahlej dlhej zakrute mi to nerobi, len na kruhaci, tak pri 35-40 km rychlosti, vtedy to puka, ale auto drzi, a potom pri krokovej rychlosti pri plnom volante, ale vtedy nepuka nic,len ako by ho kus odhodilo. Pri beznej jazde mi nepuka ani neodhazuje autom... ako by to bolo len ked je zatazene najviac nejake koleso, ked su zhruba rovnako (priklad ten tiahlej dlhej zakruty), tak nic, a pritom citim, ze je zatazena viac jedna strana...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36839
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Správa sa to rovnako pri zatáčaní na obe strany? Pri tom pomalom zatáčaní, krokom, postav nejakého pozorovateľa vedľa auta, alebo ešte lepšie posaď niekoho za volant a ty sleduj čo sa bude diať.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36839
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

bukelo napísal:...v opli odhadujem tak 2x tolko...

Budeš musieť pridať. Ak EPC neklame, tak:
DELPHI - KLOUB HŘÍDELE ÚPLNÝ, VNĚJŠÍ - 374368 - 12205,75 Sk
VELCON - KLOUB HŘÍDELE ÚPLNÝ, VNĚJŠÍ - 374329 - 20 055,32 Sk

Pri každom je ešte poznámka (SE SESTAVOU NA PROSTOR NA ZAVAZADLO), čo neviem čo znamená.

Ktoré máš ty, si musíš zistiť sám, zrejme zmeraním priemeru kĺbu a porovnaním s tými, čo si našiel v ELITe. Ich popisy obsahujú aj vyššie uvedené čísla dielov.

No myslím, že do originálu nepôjdeš. Možno by bolo dobré si tú cenu overiť.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

no takze pozrel som tie tycky stabilizatora a vyzeraju byt ok, teda na uchytenie nic netancovalo, nic neklepalo po zatraseni, na vyzor ziadna puklina, ani nic, len trocha osuchane zrejme o koleso, ked je plny rajt. Viac sa mi zda ze to robi ked zatacam do lava, cize auto mi takto ako keby uslo apr cm do prava. Povedal mi to aj brat co sedel vedla, ja som si to ani nevsimol, ze ti to dako divno zatocilo...a tak som na to prisiel aj dnes ked som tak skusil ist, len na inom mieste, aby som vylucil povrch, necistotu, ....
ked som pozrel klby..teda ak su to tie casi hned pri kolese, zakryte prachovkou..tak tam to tiez vyzera byt ok, prachovky drzia, niesu derave, ani naznak poskodenia gumovej casti.

No k tym klbom, ...moze byt, ja som na nete ked som hladal tiez kadejake ponachadzal...urcite sa nove kupovat nebudu..otazka takto do plena: zeby po 80T najazdenych bolo treba menit klby? sa mi nejak nezda...toto bude daco insie....chcelo by to asi ist na zdvihak, a popozerat poriadne..pripadne na test tlmicov...asi.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

takze najnovsi postreh..dnes na kruhaci (lavotociva zakruta), rychlost 40 km /h a zvuk podobny citoslovcu trrrrrrrrr...teda ako nejake take repotanie, rapkanie...akoby nieco do niecoho brnkalo s pravidelnou intenzitou, s rovnakym zvukom,... po vytoceni kolies do normalu sa to stratilo.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

bukelo napísal:takze najnovsi postreh..dnes na kruhaci (lavotociva zakruta), rychlost 40 km /h a zvuk podobny citoslovcu trrrrrrrrr...teda ako nejake take repotanie, rapkanie...akoby nieco do niecoho brnkalo s pravidelnou intenzitou, s rovnakym zvukom,... po vytoceni kolies do normalu sa to stratilo.

zvysujem percenta tipu na HK klb...
este je sanca, ze das dole prachovky, napchas tam kvalitnejsiu vazelinku. zvuk sa trosku utlmi, ale casom sa vymene asi nevyshnes...
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

ku*va..ved to nieje lacny spas..ale to staci potom vymenit len jeden, alebo uz cely par? a co tak pouzit daky repas, alebo z vrakaca..alebo co ja viem co...myslis ze sa to moze dodrbat po 85T km?
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

bukelo napísal:myslis ze sa to moze dodrbat po 85T km?


bukelo ty si uvedom ze mas auto ktore 90 percent z tych 85T km najazdilo v meste a to da autu zabrat ovela viacej ako ked ides po dialnici... tych tvojich 85T sa rovna mozno 250T km dialnicnych takze vobec by som sa necudoval keby si musel vymenit polku podvozku
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

keby to bol HK klb, tak by to drncalo aj pri malej rychlosti na parkovisku, ked parkujem, ked vychadzam... a mne take nic nerobi, a tam davam predsa vacsi rajd ako na kruhaci...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
Durko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 11 Okt 2007, 20:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Rybnik

Príspevok od používateľa Durko »

bukelo napísal:keby to bol HK klb, tak by to drncalo aj pri malej rychlosti na parkovisku, ked parkujem, ked vychadzam... a mne take nic nerobi, a tam davam predsa vacsi rajd ako na kruhaci...


mozno prave ten uhol natočenia mu nevadí (o.i. na Nisane odišiel po 42tis., na druhom boli dobre aj po 150tis. )
Nie som členom OPELCLUBU
Opel Vectra Caravan X 16 XEL, r.v. 98
105500 km
Spotreba:
dialnica - 6,4L
behacky po okoli - 7,03L / 6,94L / 7,18L / 7,37L
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Durko napísal:
bukelo napísal:keby to bol HK klb, tak by to drncalo aj pri malej rychlosti na parkovisku, ked parkujem, ked vychadzam... a mne take nic nerobi, a tam davam predsa vacsi rajd ako na kruhaci...


mozno prave ten uhol natočenia mu nevadí (o.i. na Nisane odišiel po 42tis., na druhom boli dobre aj po 150tis. )
a ten uhol natocenia zavisi aj od rychlosti?, lebo ak idem po tom kruhaci pomalsie, i ked ten isty obluk, nehrkoce nic...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
Durko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 11 Okt 2007, 20:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Rybnik

Príspevok od používateľa Durko »

bukelo napísal:
Durko napísal:
bukelo napísal:keby to bol HK klb, tak by to drncalo aj pri malej rychlosti na parkovisku, ked parkujem, ked vychadzam... a mne take nic nerobi, a tam davam predsa vacsi rajd ako na kruhaci...


mozno prave ten uhol natočenia mu nevadí (o.i. na Nisane odišiel po 42tis., na druhom boli dobre aj po 150tis. )
a ten uhol natocenia zavisi aj od rychlosti?, lebo ak idem po tom kruhaci pomalsie, i ked ten isty obluk, nehrkoce nic...


fakt zbytočne špekulujeme, treba sa na to fyzicky pozriet
Nie som členom OPELCLUBU
Opel Vectra Caravan X 16 XEL, r.v. 98
105500 km
Spotreba:
dialnica - 6,4L
behacky po okoli - 7,03L / 6,94L / 7,18L / 7,37L
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29228
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Durko napísal:fakt zbytočne špekulujeme, treba sa na to fyzicky pozriet
ja som tam nic nevidel..preto teoretizujem, a ci sa nahdou nenajde niekto co to robilo aj jemu...
napadla ma este jedna moznost..zla geometria (ale to by asi bolo stale, a nie len v zakrute - i ked mozno sa len zle nataca koleso ;)..pekna hovadina co?)
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"