Astra G Kontrolka chladica

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Fulo3
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10 Mar 2013, 09:29
Auto: Antara
Bydlisko: Bytča

Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa Fulo3 »

Ahoj prosím vas vedel by mi niekto pomôcť ako sa zbaviť tej kontrolky?Ked idem v aute a stupne mi teplota nad 92 stupňov cca tak sa mi rozsvieti kontrolka chladenia vrtulu som skúšal tu zapina na diagnostike nam vyhodilo chyby dakujem za kazdu pomoc.Astra G 2.0 74kw y20dth r.v 2000

00022 - Pushing Blower Motor, Low Input
Not present

00021 - Pushing Blower Motor, Malfunction
Not present

00011 - Sucking Blower Motor, Malfunction
Not present

00017 - No Engine RPM Signal
Present
Naposledy upravil/-a Fulo3 v 25 Jún 2013, 12:27, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22960
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa langdon2 »

Predpokladam ze na diagnostike si nebol... :rozmyslam:
ak nie, tak co cakas ze ti poradime?
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Fulo3
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10 Mar 2013, 09:29
Auto: Antara
Bydlisko: Bytča

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa Fulo3 »

langdon2 napísal:Predpokladam ze na diagnostike si nebol... :rozmyslam:
ak nie, tak co cakas ze ti poradime?

ty si inac rychly som to nestihol ani upravit :)
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22960
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa langdon2 »

Pozri ci sa do RJ chladenia nedostala voda, ci su neni zaoxidovane kontakty.. dost casta zavada.. popripade nech ti niekto na skusku pozicia tu RJ ...pasuje z kazdej Astry G do r.v. 2003 co mala klimu .
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Fulo3
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10 Mar 2013, 09:29
Auto: Antara
Bydlisko: Bytča

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa Fulo3 »

Dakujem za radu to bol presne aj moj tip a kukal som to a konektor co ide do RJ je silikonovany na tych 2 najhrubsich kabloch asi prud a ked som ten silikon odstrcil troska srobovakom nabok videl som zoxidovany kabel tak som to prestriekal kontaktnym sprejom a nic.Myslis ze by sa dal napojit novy konektor ze by som to prepojil cez cokoladku napr je tam dost kablov isiel by som podla farby a potom by som to nejako oblepil az to tesni mohlo by to byt tak???Ale asi skusim prehodit tu RJ najskor
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22960
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa langdon2 »

Presne tak. zacni tou RJ.. nech ti ju niekto najskor pozicia.. az potom kupuj.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Fulo3
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10 Mar 2013, 09:29
Auto: Antara
Bydlisko: Bytča

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa Fulo3 »

Este som nikoho nezohnal na tu skúšku rj tak asi kúpim z vrakacu za 25 e a ináč prosím vas ked mi spustí vetrak pri 91 stupnoch cca je to normálne?A este jedna vec ta kontrolka mi zasvieti vždy ked zopne vetrak potom už ostane svietiť do vypnutia auta vyblikane chyby viď vysie dik za každú radu
Fulo3
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10 Mar 2013, 09:29
Auto: Antara
Bydlisko: Bytča

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa Fulo3 »

Nikto nič?Je možné že tie chyby idú z vetraku klimi ked je nefunkčný počul som že ked sa spraví test odpojenie cidla teploty tak by sa malý rozbehnúť oby dva vetraky ale mne sa iba jeden čo je natom pravdy?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa Rasto »

Mám taký dojem, že vetráky sa zopínajú cez relé ktoré sú v motorovom priestore. Skús mrknúť či nie je niektoré off. Funkčnosť druhého vetráku sa dá overiť prepojením pinov po vybratí relé (schémy nájdeš niekde na nete).
Keď odpojíš čidlo teploty, vetráky sa spustia, je to pravda.
Posledný chybový kód (žiadne otáčky motora) ignoruj. Ukladá sa vždy keď je stopnutý motor, po naštartovaní sa sama zmaže.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Fulo3
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10 Mar 2013, 09:29
Auto: Antara
Bydlisko: Bytča

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa Fulo3 »

Ahoj ďakujem za odpoveď prosím ta a ked sa auto začne chladit ked dosiahne teplotu majú sa točiť oby dva či iba jeden vetrak?lebo aj keď som odpojil cidlo teploty motora tak sa tocil iba vetrak motora vetrak klimi ani necukol a skúšal som vetrak napojiť na autobatériu a tocil sa tak čo by ste mi doporucily pozrieť poistka je tiež v poriadku a rele som este nenašiel viete mi povedať niekde kde ich nájdem?
mirco.s
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Sep 2012, 20:11
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Astra G Kontrolka chladica

Príspevok od používateľa mirco.s »

Pozdravujem.
Nechcem zakladat samostatnu temu, tak sa skusim spytat tu, snad niekto bude vediet poradit. Vsimol som si diagnosticke chyby a jedna ma zaujala. Konkretne 0017. Preco??? Mal som v zime tukanec a chytili to chladice (aj RJ klimy) Jeden znamy mi to porobil za prijatelnu cenu ale klimu neplnil. Dal som si ju naplnit az v lete. Tu nastal problem.Klima naplnena a nesla. Elm. spojka je OK. Diagnostika hlasila 0530 a 1530 (asi, uz nepamatam) Zacal som spekulovat co je s RJ. Mal som aj moju staru RJ - prasknuty kryt po buracke. Zistil som, ze moja bola DLPHI A087.5.1Z.l a ta, ktoru mi tam dal kamarat, co mi robil auto bola DELPHI A087.5.2Z.c Plosaky sa podobli len na 95%. Tak som patral dalej. Zistil som, ze ta nova RJ nema na plosaku vobec nikam pripojene piny, ktore vedu k snimacu "tlaku" klimy, teda tato jednotka nebola urcena pre tento typ auta - Astra G 2.0 DTI - Y20DTH, klimatizacia BEHR, r.v.2000. Tak som tam osadil spat moju povodnu a klima naskocila. Poviete si, ze tak co vlastne riesim !!!
A teraz sa dostavam ku tej chybe 0017. Ked otocim do polohy II, kedy sa rozsvietia kontrolky a postupne zhasaju, tak kontrolka chladenia ostane stale svietit. Po nastartovani zhasne. Tak som si povedal, ze asi povodna RJ asi nebude celkom OK. Nastastie kamarat ma Astru G 2.0 DTI-r.v.2001 a ten ma tiez klimu. Tak som si povedal, ze moju pichnem do jeho auta a uvidi sa. Kontrolka sa spravala rovnako. Svietila a zhasla az po nastartovani, ale klimu korektne riadila. Tak sme vratili jeho jednotku spat a cuduj sa svete, zacalo mu to robit to co mne. Po otoceni klucika "nezhasla" kontrolka chladenia. Diagnostiku mame vyrobenu len taku na kolene a program Opel-Tech2 a tu najdeme iba tuto jednu chybu v module - Chladenie motora. Chybu nejde vymazat, ale po nastartovani motora je mozne ju vymazat.
A teraz jedna "dolezita" poznamka. RJ som vyberal z mojho auta pri vypnutom kluciku a "neodpojenej" baterii a u kamosa to iste. Napadlo ma, ak to bolo pod prudom, ci som nieco neodpalil. Ale je zaujimave, ze vsetku funkcie Klima, Chladenie,.... funguju OK.
Nenapada Vas nieco, co by to mohlo byt???
Este jedna poznamka. Ten iny model RJ vobec tuto chybu nesignalizuje, a kontrolka pekne zhasne. Len skoda, ze nevie ovladat klimu.

Miro
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"