Štartovanie 1.9cdti 88kw

Moderátori: bukelo, buci_vectra

kabelar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 16:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: SNV-Smižany

Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa kabelar »

štart za studena strašný,je tam snaha nabehnúť ale len pretáča niekolko sekund.keď naskočí z výfuku vybehne mrak bieleho dymu..žhaviče su skontrolované.odkial začať hľadať chybu?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36827
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Klasika. Ide zima, dízle nechcú štartovať. Keď bude zima v plnom prúde s teplotami pod nulou, zas bude všetko v poriadku.
Skús prehľadať fórum. Opakuje sa to tu každú jar a jeseň.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
kabelar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 16:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: SNV-Smižany

Príspevok od používateľa kabelar »

no ked si zaspominam,robilo to aj minuly rok,ked ale citam recenzie atd tak kazdy pise nieco ine,mam znameho on ma ale 8v jemu startuje v pohode,skor si myslim ze to bude nejaka vada...nesom tym moc nadseny :( menil som sanie,zaslepil ciastocne egr,no doslo leto tak to bolo v pohodke,ale zacita to zas :)bud je fakt tam nieco zle alebo ako vravis ide zima.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36827
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Áno s prechodnými obdobiami sa prejavujú vady, ktoré v inom období nemajú vplyv na štartovanie a chod motora. Požnúc banalitami, ako slabá batéria a končiac zle nastaveným, či časom rozhodeným časovaním čerpadla, či slabou kompresiou.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
kabelar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 16:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: SNV-Smižany

Príspevok od používateľa kabelar »

baterka v pohode ostatne neviem zatial :)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36827
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Vezmi ju cez noc do tepla a ráno s ňou skús naštartovať. Ak ani tak sa štartovanie nezmení, tak potom môžeš prehlásiť, že baterkou to nie je.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
kabelar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 16:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: SNV-Smižany

Príspevok od používateľa kabelar »

:) baterka je nova necely rok,urobene meranie pri startovani,minimalny ubytok.cize bateria je v pohode
rado1608
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23 Jan 2013, 22:32
Auto: Astra H
Bydlisko: Levice

Re: Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa rado1608 »

cau mne robilo cez zimu to iste mam ten isty motor stale som neprisiel na to co to moze byt :neviem:
Jome
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02 Nov 2011, 11:21
Auto: Vectra C
Bydlisko: Senica

Re: Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa Jome »

Ahoj aj ja mam ten motor 88kw a tiež som mal problem s 1 štartom za studena-trval aj 30s.Nakoniec to bolo puzdro na štarter.Po výmene štart OK.
Abigaile
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 11:43
Auto: Astra H

Re: Opel Vivaro problém zimný štart

Príspevok od používateľa Abigaile »

Ahojte, mam presne taky isty problem so studenym startom, ako sa popisuje hore. Kontrolka zhavenia zasvieti iba nachvilku a potom motor toci toci az napokon horko tazko naskoci. Vsimla som si, ze kontrolka auticka s klucikom vypla az po nastartovani, tak som si vysvietila chybu a ukazalo mi to zhavice...tak sme menili, fungoval az jeden. Vymenili sme aj cidlo snimaca teploty motora, ale starty sa mi nezmenili, stale su zle. Na volnobehu mi to zerie 2,7 - 2,9l/hod, co mi minulu zimu max 1,5l/hod. Ine sme zatial nerobili. Citala som tu, ze by to mohla byt baterka? Moja svieti na zeleno, ale nemerala sa, moze byt aj tak zla?
Co by tam mohol byt este za problem? Nezasvietila by sa dajaka kontrolka? :D Dik za info

mam Astru H Caravan 1,9 CDTi 2008
Opel Astra H Caravan 2008 1,9 CDTi
predtým moja Corsicka 1995 benzinova, co jazdila bez oleja, chladiacej tekutiny a na benzinove vypary :D
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: Opel Vivaro problém zimný štart

Príspevok od používateľa Kajo »

Kontrolka žhavenia nesúvisí s dĺžkou žhavenia!
Asi Ti padá nafta.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: Opel Vivaro problém zimný štart

Príspevok od používateľa jupaza1 »

palivový filter, vstrekovače?
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Abigaile
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 11:43
Auto: Astra H

Re: Opel Vivaro problém zimný štart

Príspevok od používateľa Abigaile »

a nesvietila by dajaka kontrolka, ak by padala nafta alebo neboli by dobre vstrekovace? z mojho laickeho pohladu, ak by bol problem s tymto, tak asi by malo mat auto problemy aj pri teplych startoch a problemy s nepravidelnym chodom motora, nie? A toto moja astricka nema :)
Ale velmi rada na toto vsetko upozornim mojho mechanika :D
Opel Astra H Caravan 2008 1,9 CDTi
predtým moja Corsicka 1995 benzinova, co jazdila bez oleja, chladiacej tekutiny a na benzinove vypary :D
Abigaile
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 11:43
Auto: Astra H

Re: Opel Vivaro problém zimný štart

Príspevok od používateľa Abigaile »

Ahojte, precitala som dost okolo padania nafty a vyskusala som nastartovanie hned po nastartovani a statie dole z kopca. Ako som konecne nastartovala, vypla som motor a nastartovala znova a hned chytilo. Ked som stala z kopca, tak start bol sice trochu lepsi, ale chytil asi az na 4ty krat. Tak neviem, ci to znaci, ze moze padat ta nafta.
CHcela som sa opytat, preco, ked odpojim snimac teploty motora (a tym padom mi zhavi ako blazen), tak mi nastartuje hned? A ked to mam zapojene, tak startuje blbo? Prave pre toto si moj mechanik mysli, ze by to mohla byt skor softwarova chyba a trebalo by to preprogramovat, nech si viac cucne pri starte (aspon som to tak pochopila) :D
Tak teraz babo rad :)
Opel Astra H Caravan 2008 1,9 CDTi
predtým moja Corsicka 1995 benzinova, co jazdila bez oleja, chladiacej tekutiny a na benzinove vypary :D
Abigaile
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 11:43
Auto: Astra H

Re: Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa Abigaile »

Ahojte chalani, mam nejake tie otazky na vas :)
Moja astra 1,9 CDTi 88kW zacala zle startovat za studena. Vyhodilo mi to chybu zhavicov, tak sa menili zhavice, fungoval len jeden. Ale aj po vymene zle startuje. Moj mechanik mi povedal, ze to bude cidlom teploty motora, tak sa menilo aj to. (kontrolka zhavenia svieti dost kratko na minusove teploty, minuly rok svietila ovela dlhsie). Po odpojení tohto cidla svieti kontrolka dlho a motor startuje pekne. Uz som sa dozvedela daco aj o padani nafty, tak som po tazkom nastartovani vypla motor a nastartovala znova - chytilo hned. Stala som uz aj z kopca, start bol sice lepsi, nez na rovine, ale aj tak pretocil asi 4krat, az potom chytil.
Preto sa chcem opytat, ci tieto moje pokusy naznacuju, ze mi pada nafta a bude treba povymienat vsetky tie hadicky? Preco, ked odpojim cidlo teploty motora, tak mi auto nastartuje hned? A este napadla mechanika nejaka softwarova chyba, ze nedostatocne mi vstrekuje pri starte? Moze to byt?

Dik moc za odpovede, uz to trva dost dlho, tak uz s tym musim daco urobit :D
Opel Astra H Caravan 2008 1,9 CDTi
predtým moja Corsicka 1995 benzinova, co jazdila bez oleja, chladiacej tekutiny a na benzinove vypary :D
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36827
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa macil »

Vlákno o Vivare sa ti už nepáči?
viewtopic.php?f=122&t=15354&p=1052432#p1052432
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Abigaile
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 11:43
Auto: Astra H

Re: Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa Abigaile »

nie ze nepaci, ale nikto mi tam neodpoveda na moje otazky. Nechcela som zakladat novu temu, preto som si nasla podobnu a radsej v astre....zase tolko neotravujem, nie? :neviem:
Opel Astra H Caravan 2008 1,9 CDTi
predtým moja Corsicka 1995 benzinova, co jazdila bez oleja, chladiacej tekutiny a na benzinove vypary :D
Gago
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31 Júl 2011, 14:29
Auto: Astra H
Bydlisko: Nitra

Re: Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa Gago »

tiež mám taký motor 88 kw, a posledne dni trosku horsie štarty. Ale mam iny problem, auto mam asi mesiac, a nemozem sa dostat so spotrebou nizsie pod 7,5 l/100 km, a to chodim 60% dialnica 120 km/h tempomat, ziadne nahanacky, kludne jazdy, jazda jak dochodca :D neviete poradit cim to moze byt ? a tazku nohu nemam... a viem, trosku som mimo temy sorry.
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa jupaza1 »

horšie štarty - možno žhaviče
spotreba - aká je teplota motora pri jazde?
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Gago
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31 Júl 2011, 14:29
Auto: Astra H
Bydlisko: Nitra

Re: Štartovanie 1.9cdti 88kw

Príspevok od používateľa Gago »

hej hej žhaviče aj mna napadli, teplota pri jazde je si myslím v pohode, tych 80°-85° ma stale...buduci týždeň diagnostika tak uvidím, ze či sa mam pripraviť na najhoršie...dnes prídem pri auto a olej pod autom vytečený...keď sa darí tak poriadne.....ale ta spotreba ma sere najviac.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"