Radenie rychlosti - Opel Meriva

Moderátori: bukelo, dulo

kristian162
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 29 Máj 2012, 10:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Radenie rychlosti - Opel Meriva

Príspevok od používateľa kristian162 »

Zdravim pani,
pri radeni rychlostí mi radiaca paka kladie znacny odpor - o cosi sa zadrhava. Prvy a druhy prevodovy stupen je ako tak este v poriadku. Pri tretom prevodovom stupni a pri snahe o zaradenie ako keby narazim na maly odpor (naraz na stenu), silejsie zatlacim, povoli to a rychlost skoci na svoje miesto. Mam nabehanych 157 000 km a stvrty a piaty prevodovy stupen je bezproblemovy...moj laicky tip je ten, ze je to proste uz vyjazdene.

Teraz sa dostavam k meritu veci...da satento neduh odstranit tak, aby rychlosti zapadali ako za nova? Vymenenim kulisy by sa to odstranilo? V prevodovke problem zrejme nie je...ak mal niekto podobny problem a vyriesil ho, budem rad ak sa so mnou podeli o nejake to info, dikes :wink:
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29194
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Skus zlozit dole manzetu z radiacej paky (na spodu z bokov stisnes manzetu kde je plastovy ramik a tahas hore, cim vyskoci ramik z ulozenia v stredovom tuneli), a pozri na ten klb, ci tam nieco nie je ulomene, co ti brani zaradit 3ti rychlostny stupen. Pripadne to skus niecim podobnym ako to tam uvidis premazat (len tam nestriekaj WD40).
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
kristian162
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 29 Máj 2012, 10:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa kristian162 »

Dnes som sa snazil manzetu zlozit, len som sa bal o ulomenie. Zajtra sa teda na to pozriem podla Tvojho navodu. Dikes
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29194
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Stisnes, a povytiahnes, bud od predu, alebo od zadu, ako ti pojde. Na Corse C najprv vylieza tusim predna cast ... na Merive asi obdobne.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36827
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ak nie je vôľa v samotnej kulise, tak možno to bude stačiť zoštelovať. Návod by si mal nájsť v "Jak na to". Postup bol popísaný aj na fóre.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
kristian162
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 29 Máj 2012, 10:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa kristian162 »

Manzetu som zlozil, ziadne necistoty sa nekonali, klb vyzera byt premazany dobre. Radiaca ma milimetrovu volu smerom hore a do stran sa trepe podstatne viac. Asi budem nuteny vymenit kulisu a potom to este zostelovat. :?

Prebehol som celu knihu zo serie Jak na to Opel Corsa, Meriva atd a nic tam nie je pisane ohladne kontroly radiacej paky a nejakeho zostelovania... :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA"