Zatecenie vody pravdepodobne do RJ

Moderátori: bukelo, buci_vectra

M4rtin
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14 Jan 2012, 14:28
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Zatecenie vody pravdepodobne do RJ

Príspevok od používateľa M4rtin »

Dobry den,
mam astru G rv 1999 motor X18XE1, kupovane len nedavno ojazdene. dnes sa mi stalo ze po prejazde vacsimi kaluzami mi zacal motor robit problemy, trhal sa, sklbalo to, stracal vykon, raz dokonca sam skapal, po chvili sa dokonca zaplatato kontrolka (tusim sa nazyva nudzovy rezim?, auto potom uz islo relativne normalne). Pri kupe auta som dostal tip ze nieco take by sa mohlo stat kvoli tomu zevraj RJ je niekde pri podvozku a moze do nej nastriekat voda. Chcel by som sa spytat teda ci je tato teoria pravdiva. A tiez ci by pomohla kupa krytu motora (zevraj sa tam seriovo nedaval) napr tento alebo ci mate nejake ine riesenie(skontrolovat izolacie atd?).
PS neviem ci tato tema suvisi skor s elektronikou alebo motorom tak dufam ze som ju umiestnil spravne.
Naposledy upravil/-a M4rtin v 04 Máj 2012, 21:22, upravené celkom 1 krát.
Astra G 3dv ver. Sportis
r.v. 1999
motor X18XE1
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

RJ je na motore, nieje nikde dole.
Tieto motory boli povestné odchádzaním RJ...
Odkial si?
Trebalo by to pichnúť na diag...
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
M4rtin
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14 Jan 2012, 14:28
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa M4rtin »

som z bratislavy. no skusim este ako to bude po jednom alebo 2 dnoch vyzerat ale urcite na diagnostiku pojdem niekam. ale bol to nasledok prejazdu cez vodu, stalo sa to bezprostredne potom(asi do pol minuty). kde inde by potom mohla zatiect voda ze by to sposobilo takyto druh spravania? a ten kryt motora by teda mohol pomoct, nema s tym niekto skusenost?
Astra G 3dv ver. Sportis
r.v. 1999
motor X18XE1
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dag22 »

Rj motora je umiestnena na sacom potrubi na mtore a je tak zaizolovana ze je nemozne aby priamo do nej zatiekla voda. viacej jej vadia otrasy motora a teploty ktore musi prekonavat.ak by to bola odidena rj motora tak by problem pretrvaval stale za akehokolvek pocasia. daj si to zdiagnostikovat a budes mudrejsi.

z odchadzanim tychto RJ to je tiez otazne. na internete som sa docital ze vydrzia tak cca 200000km ta moja mala nabehane 518000 ked odisla.
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"