Zle startovanie 1.9 cdti

Moderátori: bukelo, buci_vectra

kubo99
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Mar 2009, 14:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Martin

Zle startovanie 1.9 cdti

Príspevok od používateľa kubo99 »

Ahojte.Chcel by som vas poprosit o radu.Auto mi startuje horsie-dlhsie toci tak 4x pretoci a potom nastartuje.Startuje stale skoro tak isto, ako ked je studene alebo zohriate.Ten start ked je studene nieje az tak zly ale tie teple starty su horsie ako normalne.Diagnostika neukazuje ziadnu chybu.Viem ze baterka je zrejme na odchode, mala suchsie clanky tak som ich dolial destilovanou vodou a nechal dobit ale nieje to lepsie.Co moze sposobovat problem dlhsieho startovania?Dakujem za kazdu radu.
Opel Astra H Caravan COSMO Z19DTH r.v.2008
Emo1986
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 27 Feb 2011, 08:10
Auto: Astra G
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Emo1986 »

ahoj.mne to občas tiež robilo ale len pri studenom motore a po dvoch tyždnoch mi odišiel napatovy regulator na alternatore....
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

V prvom rade porieš batériu. Dôvodom môže byť aj štartér (vybité puzdrá a následné križovanie rotora v statore).
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Používateľov profilový obrázok
mojeauto
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa mojeauto »

Ked startuje tazko tj. pomaly, tak je nutne samozrejme pozriet baterky, ale ked startuje rychlo ale dlho, urcite to nebude alternatorom.. :) Co s tým má alternátor??
Opel Astra H 1,9 CDTI, r.v.2005
Opel Vectra 1,8 i, r.v.1990
Ricco
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 19:11
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ricco »

ahoj, skus pozriet take ozubene koliesko na vacke, problem je ze je za rozvodmy. Ja som mal asi podobny problem ako ty s rozdielom ze mi hlasilo chybu senzora vacky (ten to ale nebol).
PS: skusim najst obrazok toho kolieska.

Obrázok
kubo99
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Mar 2009, 14:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa kubo99 »

Ahoj.Som vďačný za každý postreh. Ale mne diagnostika neukázala žiadnu chybu. Inak to ozubene koliesko vyzerá že nie je na vačke ale na kľuke teda aspoň podľa obrázka- tak neviem .A čo bolo na ňom zle? Tipol by som si, že preto vyskakovala chyba snímača, lebo snímač sníma otáčky na tom koliesku -Hallov snímač .Alebo ako to bolo?.U man je problém to že niekedy naštartuje pekne a niekedy potrebuje pretočiť 3x- dlhšie toči .Čakal som na lepšie počasie -štartér idem dať dole a pozrieť ako je na tom ako radil Kesi.Potom uvidíme čo ďalej .zatiaľ Dik
Opel Astra H Caravan COSMO Z19DTH r.v.2008
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"