Strana 1 z 5
Zadna naprava Vectra B ...
Napísané: 25 Júl 2009, 12:41
od používateľa TomiQlas
Zdravim

je nacase menit veci na zadnej naprave mojej VeBe 1.6 16v r.v. 1997 sedan motor - x16xel ...kratky popis chybiciek ktore by som chcel odstranit ale nemam dostatok info a tu na fore je toho vela ale clovek keby mal toto prestudovat tak je stoho rofl :/ tak vas ziadam o pomoc
Tak v prvom rade mi auto nehorazne plave v zakrutach a nedrzi stopu zadok mi normalne jak keby poskocil ked prejdem po nerovnosti v zakrute ...dost blbi pocit... cize kupil som new tlmice ale neviem presne co mam kupit ku tlmicom aby som ich vymenil cele...myslim tim aj ulozenie tlmica atd atd..neviem co vsetko drzi ten tlmic atd...proste chcel by som vas poprosit ci niekto by mi nevedel napisat presne co mam kupit...co drzi tlmic alebo ulozenie tlmica atd...proste full veci ku tlmicom...
A druha asi len to ze mi moc moc ale moc vrzga tam vzadu...stary kočik :/ to ze je gulovy cap alebo nieco take sa tu spominalo na fore...ak si spominam dobre...A chcem sa spytat v zadu su 2 capy na jedno kolo.?.pravdepodobne ked menim tlmice mal by som menit aj silentbloky a stabilizatory.?.chcem ju dat do poriadku a ked uz menim tlmice tak vecsinu by som chcel vymenit
a neviem ci sa mi to zda alebo nie ale ako keby kolesa mi isli do tvaru pismena A..cim to moze byt sposobene.?.a co by som mal vymenit .??.diks;)
dikes moc za rady,navrhy a popripade aj za kritiku
Ked si na nieco spomeniem dopisem

diks zatim

Napísané: 25 Júl 2009, 22:48
od používateľa marek1512
Hello. Všetko čo tu píšeš, sa tu už preberalo - sú to štandardné choroby VeBe... Najprv k tlmičom. Odporúčam ti ich vymeniť aj s vrchnými dorazmi, ja osobne by som menil aj struny... Čo sa týka plávania zadku - to môžu byť aj vybité tlmiče, no aj stabilizátor. Pravdepodobne vybité silentbloky...Vŕzganie a búchanie zadnej nápravy - to sú na 100% vybité silentbloky. Menia sa 4x silentbloky ramien - jedno vrchné a jedno spodné na každej strane pri kolese. Ďalej sa menia 2x silentbloky nosného ramena - to je to, ktoré sa napája priamo o karosériu - po jednom kuse na stranu... Zadná náprava do A môže byť dôsledok vybitých silentblokov. Na zadnej náprave nie sú žiadne čapy
Takže si kúp:
sadu zadných tlmičov 2 kusy (odporúčam KYB alebo SACHS, dobré sú aj Bilstein. Vyhni sa Monroe)
sadu zadných dorazov tlmičov - 2 kusy (KYB)
sadu zadných strún
silentbloky zadných ramien - 4 kusy
silentbloky zadného stabilizátora - 2 kusy
silentbloky zadných nosných ramien - 2 kusy
Veľa šťastia a trpezlivosti pri oprave
PS: dakde som sem dal aj fotky, ako som menil zadné silentbloky...
Napísané: 26 Júl 2009, 10:36
od používateľa TomiQlas
No tak toto som presne potreboval ako tu pises marek ...
fuuu tak monroe sa uz asi nevyhnem pretoze uz ich mam doma monroe-reflex .... a cakamuz len na peniazky nech dam vsetko uz dokopy naraz

nemam vysoki prijem takze u mna to pojde pomalsie :/ thx za vysvetlenie vsetkeho

snazim sa spravit si zadok a potom complet predok ale tam toho asi pojde viac :/
popisal si mi vecsinou silentbloky..a samotny stabilizator sa kupit neda...sorka ked som polozil hlupu otazku ale som stoho rofl :/ vydel som raz zo spodu vectru B takze asi tak :/
Napísané: 26 Júl 2009, 11:32
od používateľa marek1512
Stabilizátor by si kupoval zbytočne... Ak nie je zničený od nárazu, tak bude OK a budú ti stačiť na 100% stačiť silentbloky... Ja som to riešil tiež tak ako ty... Najprv som zbuchol zadok a potom predok... No vpredu je toho pomenej - tam ti stačí vymeniť stabilizačné tyčky, silentbloky stabilizátora a ostatné ukáže čas

Napísané: 29 Júl 2009, 18:37
od používateľa TomiQlas
no tak tak to chcem aj ja...ze prv zadok a potom predok

skoda ze nemas tie foto:) hodili by sa

a otazocka este

zadne tlmice mam

a to horne ulozenie si myslel toto.?.
http://obchod.autokelly.sk/detail.aspx? ... FB%2008157
bo pise ze to je lozisko vrchniho ulozeni
alebo
http://obchod.autokelly.sk/detail.aspx? ... MO%20MK149
a toto ulozenie tlmica horneho
ked ulozenie tlmica horneho tak aj v zadu to bude pasovat lebo nasiel som to v sekcii predna naprava...v zadnej to nebolo..tak neviem teraz..howorime stale o zadnej naprave

aby ta to nezmililo

Diks zatim
alebo je to to iste.?.myslim tie foto-link...
Napísané: 30 Júl 2009, 19:45
od používateľa marek1512
Ani jeden odkaz mi nejde,

, no predné dorazy sú iné ako zadné...
Napísané: 31 Júl 2009, 16:21
od používateľa TomiQlas
jaaaj nejdu :/

:/ ja som trol

ked tak cekni si to na www . autokelly . sk

dalej katalog a cennik a typ auta vies

opel-vectra B sedan 4dv - 1.6 16v

a na lavo si daj uz len Diely naprav a riadenia - tlmice pruziny a prisl. - a cekni si zadnu a prednu napravu

a v prednej naprave tam su tie dve veci co som vyssie spominal no pisal

ked budes mat casu

diks diks diks

Napísané: 31 Júl 2009, 16:36
od používateľa Spohrelt
marek1512 napísal:Hello. Všetko čo tu píšeš, sa tu už preberalo - sú to štandardné choroby VeBe... Najprv k tlmičom. Odporúčam ti ich vymeniť aj s vrchnými dorazmi, ja osobne by som menil aj struny... Čo sa týka plávania zadku - to môžu byť aj vybité tlmiče, no aj stabilizátor. Pravdepodobne vybité silentbloky...Vŕzganie a búchanie zadnej nápravy - to sú na 100% vybité silentbloky. Menia sa 4x silentbloky ramien - jedno vrchné a jedno spodné na každej strane pri kolese. Ďalej sa menia 2x silentbloky nosného ramena - to je to, ktoré sa napája priamo o karosériu - po jednom kuse na stranu... Zadná náprava do A môže byť dôsledok vybitých silentblokov. Na zadnej náprave nie sú žiadne čapy
Takže si kúp:
sadu zadných tlmičov 2 kusy (odporúčam KYB alebo SACHS, dobré sú aj Bilstein. Vyhni sa Monroe)
sadu zadných dorazov tlmičov - 2 kusy (KYB)
sadu zadných strún
silentbloky zadných ramien - 4 kusy
silentbloky zadného stabilizátora - 2 kusy
silentbloky zadných nosných ramien - 2 kusy
Veľa šťastia a trpezlivosti pri oprave
PS: dakde som sem dal aj fotky, ako som menil zadné silentbloky...
Preco si pisal, ze sa ma pri kupe tlmicov vyhnut znacke MONROE ???
Mas nejaku zlu skusenost ???
Napísané: 31 Júl 2009, 16:47
od používateľa TSteinar
ja mam, kupil som ich dozadu a po pol roku boli uz chytene (vytecene)
Napísané: 31 Júl 2009, 16:58
od používateľa tomi1583
ja mam monroe v predu hmm asi rok a zatiel su v pohde nozno je to len typom na ktore auto chces :?
Napísané: 31 Júl 2009, 17:07
od používateľa Spohrelt
TSteinar napísal:ja mam, kupil som ich dozadu a po pol roku boli uz chytene (vytecene)
tak to je nejako dost malo, po akych cestach chodis ...
Napísané: 31 Júl 2009, 17:16
od používateľa TomiQlas
tak dufam ze mne sa to nestane :/

...nemam niejak extra vela peniazi aj tato kupi tychto veci ma poriadne zatazila tak dufam ze po pol roku ci roku mi neodidu
Inac mate osobne skusenosti stymito tlmicmi.?: myslim MONROE REFLEX .?.

diks

Napísané: 31 Júl 2009, 17:25
od používateľa Spohrelt
Este som nepocul, ze by bola nejaka nespokojnost s tlmicmi MONROE, preto ma to prekvapilo .
Napísané: 01 Aug 2009, 00:24
od používateľa iurai
Spohrelt napísal:Este som nepocul, ze by bola nejaka nespokojnost s tlmicmi MONROE, preto ma to prekvapilo .
v dnesnej dobe uz aj v Somalsku vyrobia tlmice, co par rokov vydrzia.
Teda v Somalsku, lebo su tam iste lepsie cesty nez u nas
Napísané: 01 Aug 2009, 08:13
od používateľa marek1512
Spohrelt napísal:Este som nepocul, ze by bola nejaka nespokojnost s tlmicmi MONROE, preto ma to prekvapilo .
Hej, mám zlú skúsenosť... A tú mi potvrdilo aj pár predajcov súčiastok, ale aj zopár automechanikov... Vraj boli veľmi dobré, no akosi sa spustili...

Napísané: 01 Aug 2009, 12:39
od používateľa TSteinar
uz sa to tu v nejakej teme preberalo. a chodim po nitrianskych cestach, bieda asi ako v kazdom meste
Napísané: 01 Aug 2009, 12:54
od používateľa TomiQlas
nj biiida je vsade stymi cestami :/ a uvidim potom jak stymi tlmicmi dufam ze nieco vydrzia

Napísané: 03 Aug 2009, 06:40
od používateľa marek1512
Neboj, zasa to nie je až také tragické... Len je to výrazný pokles kvality - oproti tomu, čo to bývalo... Ja tu tiež jazdím po tankodrome a nápravy dostávajú silné kvapky...
Napísané: 06 Aug 2009, 21:11
od používateľa Patricius
chlopi, neviete aký je kód na tie silentbloky zadných nosných ramien? Potrebujem ich na moj koč(vytáča mi už celá náprava) a neviem to nikde nájsť :?
Napísané: 06 Aug 2009, 22:46
od používateľa waldos
sktaxi napísal:chlopi, neviete aký je kód na tie silentbloky zadných nosných ramien? Potrebujem ich na moj koč(vytáča mi už celá náprava) a neviem to nikde nájsť :?
Nech sa paci
