Zadna naprava Vectra B ...

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Patricius
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patricius »

LEMFÖRDER, SWAG myslím v pohode...to tretie nepoznám
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

rozdiel kvality bude asi beznemu uzivatelovi nezistitelny
batro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 19 Jan 2010, 18:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa batro »

Zdravim .... Idem menit tlmice v predu aj v zadu ..... Mam taku otazku kedze som amater ..... V predu treba s tlmicmi menit dorazy a ulozenia , je tam este nieco ? Lebo som nasiel na faro aj nejake loziska ulozenia.... Som z toho uz jelen co vsetko treba v predu s tlmicmi menit. Tak isto v zadu dorazy a tlmice ale ulozenia som nenasiel uz .... Bol by som velmi vdacny keby ste mi niekto mohol napisat co tam vsetko treba vymenit s tlmicmi v predu a vzadu aby som to podla toho mohol objednat . Su tam vsetko original povodne diely takze chcem dat spravit vsetko:) Auto ma uz 195 tisic km :D DAkujem za pomoc
Renault Laguna 3.0 V6 24V , 03
Moja prvá .... Vectra 1.8XE , 96
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

v predu je taka guma s kovom. a lozisko kovove.
a mozno este nieco ;-)
batro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 19 Jan 2010, 18:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa batro »

Ta guma s kovom a lozisko to je vlastne dokopy toulozenie tlmica nie ? A v zadu to nieje ? Oto mi hlavne ide.... diky :)
Renault Laguna 3.0 V6 24V , 03
Moja prvá .... Vectra 1.8XE , 96
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

nie uplne,ulozenie ma 2 casti,je to plastove puzdro a ta myska menit sa daju samostatne. Zvacsa odidee len ulozenie tlmica,to je ta kovovogumena myska,ta sa postupom casu stlaci a tlmic ma volu. potom to moze i buchotat a zistit ci buchoce predok alebo zadok je tazke
batro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 19 Jan 2010, 18:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa batro »

Dakujem za rady :)
Renault Laguna 3.0 V6 24V , 03
Moja prvá .... Vectra 1.8XE , 96
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=9607
Na konci sa mozes pozriet, ako to vizera v zadu. Tam si objednaj vsetko gumene co sa da. No na zadne tlmice sa mne osobne podarilo zohnat ulozenie, len original v opli. Co sa tyka predku tam si objednaj vrchny doraz, ten tanier. Lozisko mozes mat este v dobrom stave, na svojom aute som to menil v piatok. Ma najazdene cez 200000 a loziska som menit nemusel. Keby nieco kludne sa pytaj.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Používateľov profilový obrázok
marek1512
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1250
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 23:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa marek1512 »

Lubec napísal:http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=9607
Na konci sa mozes pozriet, ako to vizera v zadu. Tam si objednaj vsetko gumene co sa da. No na zadne tlmice sa mne osobne podarilo zohnat ulozenie, len original v opli. Co sa tyka predku tam si objednaj vrchny doraz, ten tanier. Lozisko mozes mat este v dobrom stave, na svojom aute som to menil v piatok. Ma najazdene cez 200000 a loziska som menit nemusel. Keby nieco kludne sa pytaj.
Jéééj, moja vectra :D
Vauxhall Vectra C SRI 1.8 VVT 2008
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Používateľov profilový obrázok
marek1512
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1250
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 23:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa marek1512 »

... ale k veci. Myslíš, že je dôležité vymeniť tie gumové vecičky na zadných tlmičoch pokiaľ sú v dobrom stave?
Vauxhall Vectra C SRI 1.8 VVT 2008
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

:D pekne si to tam pofotil pekne.
Pokial to je otazka na mna, tak z mojho pohladu to dolezite je-bolo.
Ako som uz pisal, moje auto uz ma cez 200 000 a po zrepasovani celej napravy mi stale nieco buchalo. Skus hadat, co to bolo?
Pri jeho a mojom pocte kilometrov by bolo odveci ak uz ides menit tlmic nevymenit aj ulozenie zadnych tlmicov. Pokial nemas na porovnanie novy a stary kus, budes si mysliet, ze stare su v poriadku.
Chyba. Tato guma sa neznici jediny rozdiel je v jej vyske. Ta stara je akoby spucena, mne to robilo rozdiel cca 5mm. Ani original z oplu nestoji tolko, aby to priviedlo majitela auta na mizinu, takze nieje co riesit.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Používateľov profilový obrázok
marek1512
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1250
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 23:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa marek1512 »

Dobre vedieť... Asi budem kontaktovať Vauxhall servis... Koľko ťa vyšli tie dorazy?
Vauxhall Vectra C SRI 1.8 VVT 2008
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

2 gumy = jedna strana = cca13€
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
batro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 19 Jan 2010, 18:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa batro »

Konecne v tom mam na 100 % jasno :) Loziska a tlmiace jednotky uz mam .... Diky .... Vzadu mi tym padom zostanu uz len silentbloky a capy .... je to vsetko vsak ? Inac kolko je tam tych capov vzadu ? Pripadne ak si niekto najde cas konkretny link z nejakeho shopu ? DAkujem :)
Renault Laguna 3.0 V6 24V , 03
Moja prvá .... Vectra 1.8XE , 96
batro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 19 Jan 2010, 18:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa batro »

http://auto-dily-mrozek.eu/sada-ramen-a ... pravu.html ......... Toto su vsetky silentbloky co do zadu treba ? Ci este tam nieco chyba .... Sry chlapi ale fakt som este v tom amater :)
Renault Laguna 3.0 V6 24V , 03
Moja prvá .... Vectra 1.8XE , 96
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Trafil si presne, aj ja som objednaval od nich. Zostava ti este vymenit silentbloky na stabilizacnej ticy. Su 2 a jedna stoji necele 2€.
Ak to chces objednavat od nich, tak ja osobne som bol trosku sklamany kvalitou. Predsa len febi ma kvalitu lepsiu.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
batro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 19 Jan 2010, 18:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa batro »

Takze dnes som bol v Swam Opel a zostal sommilo prekvapeny :) Tie 4 gumy co mi trebalo na tlmice predavaju po 3,-EUR kus takze super :) Inac dal mi ofotit aj kompletne zlozenie tlmiacej jednotky :) Postol som to do Dolezitych konkretne k vymene zadnych strun a tlmicov na VeBe :) Dufam ze to nikomu nebude vadit . Tie gumy su cisla 6 a 7.
Renault Laguna 3.0 V6 24V , 03
Moja prvá .... Vectra 1.8XE , 96
batro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 19 Jan 2010, 18:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa batro »

Takze mam taky problem .... vzadu mi to nechutne vrzga/skripe .... Kedze mam nove tlmice, pruziny a dorazy tak sa tu pise hlavne o 4 vonkajsich silentblokoch/capoch a 2 silentblokoch stab. tycky ...pytam sa vas kde sa nachadzaju tie dva capy a silentblok stabilizacnej tycky ktore treba menit na kazdej strane .... Jeden cap a silentblok mam myslim dobre oznaceny , ci ??? ..... kde sa nachadza ten druhy cap , neviem ho najst ??? Diky za rady
Obrázok
Renault Laguna 3.0 V6 24V , 03
Moja prvá .... Vectra 1.8XE , 96
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Sak daj dole koleso a skoci ti do usmevu. Tak ako mas oznaceny spodny, tak nad nim 20cm je dalsi, tu na fotke ho zakryva rameno.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
batro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 19 Jan 2010, 18:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa batro »

Senk ju :)
Renault Laguna 3.0 V6 24V , 03
Moja prvá .... Vectra 1.8XE , 96
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"