SMRAD Z MOTORA!!!! PROSIM O RADU

Moderátori: bukelo, buci_vectra

2balboa2
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2012, 16:11
Auto: !! Zmeň si model auta !!

SMRAD Z MOTORA!!!! PROSIM O RADU

Príspevok od používateľa 2balboa2 »

čaute astráci, mám astru G 98rv 1,4 benzin a dnes som auto nechtiac potočil do obmedzovača a trocha som tomu nakladal... Začal som cítit do interieru smrad ako keby spálených gúm. no gumy to niesu. po odkrití kapoty som citil stále ten smrad.. aj ked je motor vypnuty a chladne... Pre istotu auto uz nevytáčam. neviete čo tomu môže byť ? Nikdy pred tým sa mi to nestalo, auto ťahá pekne, bez zmeny. Ďakujem za rady
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

trosku viacej si ho prehrial ako inokedy a preto ti zasmradli suciastky a casti motora(i samotny motor) lebo dosiahol vyssiu okamzitu teplotu a zaroven sa vyparovali neziaduce plyny ktore natiahol ventilator do vnutra.... pokial ide vsetko bez zmeny tak sa neni coho obavat..... pokial to neprestane tak skontroluj otecenie motora a aj vicko oleja, chladiacu kvapalinu ci v nej nieje olej
a nevytacat pre buducnost to neni pretekarsky motor :wink:
plus plus korea :D
2balboa2
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2012, 16:11
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa 2balboa2 »

Potešil si ma (:

Takže sa neni čoho báť ??? Nenahá ma to niekde? nesklpem ? :D Vravím zvuk ani výkon sa nezmenil. Len taký hnusný horký smrad, niečo podobné ako pálenie gumy. Auto aj ked je odstavené tak to ešte cítiť. Nuž uvidím ráno či sa te nsmrad pomaly vytráca. Kamarát vravel ze to môže byť aj spojka... ale neviem spojka mi zaberá dosť vysoko... som len lajik. ale vravím výkon a zvuk sa nemení az na ten "kandel"
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

zatial by som to neriesil len dufam ze si hned nevypol motor ale nachal ho bezat nech ochladne blok motora, alebo si ho hned vypol??
teplota motora nebola viac ako 95C??? nechapem preco slapete po krku teraz ked sa vsade smyka a cesta je zradna, same kamienky :roll:
plus plus korea :D
2balboa2
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2012, 16:11
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa 2balboa2 »

jasne , nechal som ho vychladnut. :/
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

zajtra za svetla skontorluj okolie motora ci nahodou neni niekde priesak oleja a ci ti nezmizla chladiaca kvapalina....
plus plus korea :D
2balboa2
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2012, 16:11
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa 2balboa2 »

na tomto linku je fotka kde som vyznačil miesto odkial ide ten zápach. Bol som za mechanikom a povedal že to je spojka asi prehriata alebo čo... Inak spojka ide krásne motor tiež na výkone, zvuku a chode spojky nebadám žiadne zmeny. Až na ten smrádek.

http://pokec.azet.sk/ibmp76/fotoalbumy? ... bd7dd2e862

z vyznačených miest sa šíri zápach
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

tak skontroluj olej v prevodovke a spojka ked zabera tak ju neries s tou nic nespravis pokial ide netreba na nu sahat.....
mohla zasmradnut spojka tym ze si jej dal cez prdel ale pre istotu skontroluj ten olej v prevodovke
plus plus korea :D
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"