Plati aj na baterku zaruka 2 roky?
Moderátori: dulo, buci_vectra
- pepoc
- Bronzový užívateľ

- Príspevky: 85
- Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
- Auto: !! Zmeň si model auta !!
- Bydlisko: Bratislava
Plati aj na baterku zaruka 2 roky?
Baterku som kupoval 24.10.2007 a uz nepomaha ani dobijanie.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
- pepoc
- Bronzový užívateľ

- Príspevky: 85
- Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
- Auto: !! Zmeň si model auta !!
- Bydlisko: Bratislava
No a co je to zle prevadzkujes? Ako sa to da dokazat?
Podla mna mi po 14 mes. asi uznaju reklamaciu len keby sa ukázalo, že je to výrobná vada a baterka je nefunkčná. Ale pokles kapacity si myslim nie je výrobná vada, teda baterka je v poriadku, len časom jej schopnosť udržať kapacitu klesá.
Blok samozrejme mam a baterka je original GM kupene a namontovana v znackovom servise OPEL.
Podla mna mi po 14 mes. asi uznaju reklamaciu len keby sa ukázalo, že je to výrobná vada a baterka je nefunkčná. Ale pokles kapacity si myslim nie je výrobná vada, teda baterka je v poriadku, len časom jej schopnosť udržať kapacitu klesá.
Blok samozrejme mam a baterka je original GM kupene a namontovana v znackovom servise OPEL.
Naposledy upravil/-a pepoc v 05 Jan 2009, 21:10, upravené celkom 1 krát.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
-
iurai
zaruka je mozno 2 stupnova, do 12 mesiacov urcite podmienky a potom odlisne.
pre informaciu material od Varta, ze kedy prijimaju zarucnu reklamaciu a kedy nie:
http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/900 ... .13KB.html[/url]
pre informaciu material od Varta, ze kedy prijimaju zarucnu reklamaciu a kedy nie:
http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/900 ... .13KB.html[/url]
- Teo
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 4752
- Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
- Auto: Viac Oplov
- Bydlisko: Bratislava
- Bydlisko: Bratislava
- Kontaktovať používateľa:
na autobaterie plati zaruka ak ti pri montazi premerali spravnost dobijania inak to presne na to zvalia-myslim tu nefunkcnost a baterie z tesca kauflandu lidla to je zvlast kapitola 8)
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
- pepoc
- Bronzový užívateľ

- Príspevky: 85
- Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
- Auto: !! Zmeň si model auta !!
- Bydlisko: Bratislava
Ci premerali alebo nepremerali to neviem ,nieje na fakture o tom ani zmienka.Na fak. dolu je uvedene ze " Zarucna doba na nahradne diely u nas zakupene sa vztahuje iba v pripade montaze v autorizovanom stredisku GM. " Coz som dodrzal.Asi v pondelok tam zajdem a uvidim co mi povedia.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
- Teo
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 4752
- Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
- Auto: Viac Oplov
- Bydlisko: Bratislava
- Bydlisko: Bratislava
- Kontaktovať používateľa:
drzim palce 
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
- macil
- Admin

- Príspevky: 36959
- Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
- Auto: Astra J
- Bydlisko: Košice
- Bydlisko alt: Furča
- Kontaktovať používateľa:
Keď ti baterku montovali v servise, kde si ju kúpil a máš o tom aj doklad, potom nie je dôvod špekulovať. Treba nekompromisne reklamovať.pepoc napísal:Ci premerali alebo nepremerali to neviem ,nieje na fakture o tom ani zmienka.Na fak. dolu je uvedene ze " Zarucna doba na nahradne diely u nas zakupene sa vztahuje iba v pripade montaze v autorizovanom stredisku GM. " Coz som dodrzal.Asi v pondelok tam zajdem a uvidim co mi povedia.
- Patricius
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 699
- Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
- Auto: Iná značka
- Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
- Bydlisko: Trenčín
- Kontaktovať používateľa:
troška iný prípad, ale tiež skúsenosť...
Prečo sa nenechať odbiť:
Kúpil som 74ku batériu do bratového BMW, je to Banner s nálepkou Mamut, či čo. Dali ešte aj zľavu na 2300,-Sk(pred vianocami-hihi).
Brat ju nahodil, a kedže nastavoval čerpadlo a tak..., potreboval viac štartov. A tu ho...7 krát potočila a dosť
Išlo o to, že starú-3ročnú čo tam mal, keď nabil dala len asi 20 štartov, preto kúpil nuevo.
Tak sa išlo reklamovať...samozrejme, že ju hneď napojil na múdre zariadenie a vraví, že jej nič nechýba, výkon ako má byť. Vravím, že je to blbosť, lebo stará je lepšia ako táto nová. Reku nech to pošlú na preskúmanie...On, že aby som si zavolal čo a ako.
Takže dnes som tam volal a výsledok? Baterke nič nie je, predajcov kamarát ju má v aute a v poho, ale v pondelok po inventúre mám prísť a buď mi dá inú, alebo vráti prachy
...to čo!!!
Tak je dobrá, alebo čo...?!
V pondelok idem pre prachy a :pissing: Banner.
Prečo sa nenechať odbiť:
Kúpil som 74ku batériu do bratového BMW, je to Banner s nálepkou Mamut, či čo. Dali ešte aj zľavu na 2300,-Sk(pred vianocami-hihi).
Brat ju nahodil, a kedže nastavoval čerpadlo a tak..., potreboval viac štartov. A tu ho...7 krát potočila a dosť
Išlo o to, že starú-3ročnú čo tam mal, keď nabil dala len asi 20 štartov, preto kúpil nuevo.
Tak sa išlo reklamovať...samozrejme, že ju hneď napojil na múdre zariadenie a vraví, že jej nič nechýba, výkon ako má byť. Vravím, že je to blbosť, lebo stará je lepšia ako táto nová. Reku nech to pošlú na preskúmanie...On, že aby som si zavolal čo a ako.
Takže dnes som tam volal a výsledok? Baterke nič nie je, predajcov kamarát ju má v aute a v poho, ale v pondelok po inventúre mám prísť a buď mi dá inú, alebo vráti prachy
Tak je dobrá, alebo čo...?!
V pondelok idem pre prachy a :pissing: Banner.
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
-
iurai
- Patricius
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 699
- Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
- Auto: Iná značka
- Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
- Bydlisko: Trenčín
- Kontaktovať používateľa:
jasné, viem že sa dá aj na staršej fachať, len tamto mala byť akože "nová"...
Paradox bol to,že tá stará ide lepšie ako tá čo som kúpil...možno preto tá zľava.
Ešte som vravel braškovi, že ak neuznajú reklamáciu, tak ju vezmem do svojej vebe, možno by šla v poho.
Každopádne treba na výrobcou, predajcu jednoznačne tvrdo, nikdy nevieš, čo uznajú a čo nie, pokiaľ to samozrejme nie je problém očividne zavinený zákazníkom. Koľkokrát sa aj im nechce zaoberať skúmaním, vymenia diel, alebo aj kus za druhý...predsalen je to o ľudskom faktore.
Veľakrát sa mi potvrdilo, napr.PDA ...dolámaný obal, poškodený konektor...vyslovene nedbalosť zákazníka...a čuduj sa svete, uznali reklamáciu, popravovali čo sa dalo
Neskúsiš...nevieš
Paradox bol to,že tá stará ide lepšie ako tá čo som kúpil...možno preto tá zľava.
Ešte som vravel braškovi, že ak neuznajú reklamáciu, tak ju vezmem do svojej vebe, možno by šla v poho.
Každopádne treba na výrobcou, predajcu jednoznačne tvrdo, nikdy nevieš, čo uznajú a čo nie, pokiaľ to samozrejme nie je problém očividne zavinený zákazníkom. Koľkokrát sa aj im nechce zaoberať skúmaním, vymenia diel, alebo aj kus za druhý...predsalen je to o ľudskom faktore.
Veľakrát sa mi potvrdilo, napr.PDA ...dolámaný obal, poškodený konektor...vyslovene nedbalosť zákazníka...a čuduj sa svete, uznali reklamáciu, popravovali čo sa dalo
Neskúsiš...nevieš
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
- Teo
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 4752
- Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
- Auto: Viac Oplov
- Bydlisko: Bratislava
- Bydlisko: Bratislava
- Kontaktovať používateľa:
odmeraj bateriu v zatazi a hned vies o nej celu pravdu 
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
-
iurai


