Plati aj na baterku zaruka 2 roky?

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Plati aj na baterku zaruka 2 roky?

Príspevok od používateľa pepoc »

Baterku som kupoval 24.10.2007 a uz nepomaha ani dobijanie.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
Patricius
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patricius »

na všetko čo na Slovensku kúpiš platí záruka 24mesiacov, pokiaľ nedá výrobca/predajca viac...

Potrebuješ ale aspoň doklad o kúpe. Ak nemáš záručný list :wink:
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
luboš
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 12 Sep 2008, 13:38
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: borovce- PN
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa luboš »

pokial baterku zle prevádzkuješ: záruka ti nepomože
VEBE X20DTH 99-00
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

No a co je to zle prevadzkujes? Ako sa to da dokazat?
Podla mna mi po 14 mes. asi uznaju reklamaciu len keby sa ukázalo, že je to výrobná vada a baterka je nefunkčná. Ale pokles kapacity si myslim nie je výrobná vada, teda baterka je v poriadku, len časom jej schopnosť udržať kapacitu klesá.
Blok samozrejme mam a baterka je original GM kupene a namontovana v znackovom servise OPEL.
Naposledy upravil/-a pepoc v 05 Jan 2009, 21:10, upravené celkom 1 krát.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
luboš
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 12 Sep 2008, 13:38
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: borovce- PN
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa luboš »

ako často jazdíš? máš dobijanie OK?
VEBE X20DTH 99-00
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

Jazdim denne cca 50km. + - . Dobijanie je v poriadku, dnes som to bol dat preistotu skor ako zacnem reklamovat otestovat v elektro servise.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
luboš
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 12 Sep 2008, 13:38
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: borovce- PN
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa luboš »

OK. a značku aku máš ? baterky
VEBE X20DTH 99-00
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

Skus pozriet trosku hore tam to je,
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
luboš
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 12 Sep 2008, 13:38
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: borovce- PN
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa luboš »

držím ti palce !
VEBE X20DTH 99-00
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 23289
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Drzím palce, podla mna mas sancu, aspon ja by som sa tam urcite dovadil.....
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

zaruka je mozno 2 stupnova, do 12 mesiacov urcite podmienky a potom odlisne.
pre informaciu material od Varta, ze kedy prijimaju zarucnu reklamaciu a kedy nie:
http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/900 ... .13KB.html[/url]
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

na autobaterie plati zaruka ak ti pri montazi premerali spravnost dobijania inak to presne na to zvalia-myslim tu nefunkcnost a baterie z tesca kauflandu lidla to je zvlast kapitola 8)
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

Ci premerali alebo nepremerali to neviem ,nieje na fakture o tom ani zmienka.Na fak. dolu je uvedene ze " Zarucna doba na nahradne diely u nas zakupene sa vztahuje iba v pripade montaze v autorizovanom stredisku GM. " Coz som dodrzal.Asi v pondelok tam zajdem a uvidim co mi povedia.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

drzim palce :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36959
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

pepoc napísal:Ci premerali alebo nepremerali to neviem ,nieje na fakture o tom ani zmienka.Na fak. dolu je uvedene ze " Zarucna doba na nahradne diely u nas zakupene sa vztahuje iba v pripade montaze v autorizovanom stredisku GM. " Coz som dodrzal.Asi v pondelok tam zajdem a uvidim co mi povedia.
Keď ti baterku montovali v servise, kde si ju kúpil a máš o tom aj doklad, potom nie je dôvod špekulovať. Treba nekompromisne reklamovať.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Patricius
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patricius »

troška iný prípad, ale tiež skúsenosť...

Prečo sa nenechať odbiť:

Kúpil som 74ku batériu do bratového BMW, je to Banner s nálepkou Mamut, či čo. Dali ešte aj zľavu na 2300,-Sk(pred vianocami-hihi).

Brat ju nahodil, a kedže nastavoval čerpadlo a tak..., potreboval viac štartov. A tu ho...7 krát potočila a dosť :shock:
Išlo o to, že starú-3ročnú čo tam mal, keď nabil dala len asi 20 štartov, preto kúpil nuevo.

Tak sa išlo reklamovať...samozrejme, že ju hneď napojil na múdre zariadenie a vraví, že jej nič nechýba, výkon ako má byť. Vravím, že je to blbosť, lebo stará je lepšia ako táto nová. Reku nech to pošlú na preskúmanie...On, že aby som si zavolal čo a ako.

Takže dnes som tam volal a výsledok? Baterke nič nie je, predajcov kamarát ju má v aute a v poho, ale v pondelok po inventúre mám prísť a buď mi dá inú, alebo vráti prachy :shock: ...to čo!!!

Tak je dobrá, alebo čo...?!

V pondelok idem pre prachy a :pissing: Banner.
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

priklad. mam bateriu. ma 44ah a mozno kapacitu 20% novej. je kratko pred koncom.
v zime v pohode nastartuje 1.6-ku benzin. auto nesmie dlhsie stat.
je v nej energie tak na 2 starty.
v inom aute asi mala sanca, ze by sa s nou dalo fungovat
Používateľov profilový obrázok
Patricius
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patricius »

jasné, viem že sa dá aj na staršej fachať, len tamto mala byť akože "nová"...

Paradox bol to,že tá stará ide lepšie ako tá čo som kúpil...možno preto tá zľava.

Ešte som vravel braškovi, že ak neuznajú reklamáciu, tak ju vezmem do svojej vebe, možno by šla v poho.

Každopádne treba na výrobcou, predajcu jednoznačne tvrdo, nikdy nevieš, čo uznajú a čo nie, pokiaľ to samozrejme nie je problém očividne zavinený zákazníkom. Koľkokrát sa aj im nechce zaoberať skúmaním, vymenia diel, alebo aj kus za druhý...predsalen je to o ľudskom faktore.
Veľakrát sa mi potvrdilo, napr.PDA ...dolámaný obal, poškodený konektor...vyslovene nedbalosť zákazníka...a čuduj sa svete, uznali reklamáciu, popravovali čo sa dalo :shock:

Neskúsiš...nevieš :wink:
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

odmeraj bateriu v zatazi a hned vies o nej celu pravdu :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Teo napísal:odmeraj bateriu v zatazi a hned vies o nej celu pravdu :lol:
ako konkretne to robis ?
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"