Zase sa prehrieva

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
mirko608
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 10 Aug 2008, 19:12
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina

Zase sa prehrieva

Príspevok od používateľa mirko608 »

Po dlhom vymienani suciastok chladiaceho systemu sa teplota motora vyriesila,fungovalo mi to rok..

Auto som odparkoval do garaze na 12dni,bol som na dovolenke,idem sa previest a teplota stupa az do 100 st.predtym drzala okolo 88 co bolo fajn..nerozumiem tomu co sa zase pokaslalo

Vymene diely:vodny chladic,termostat,cidla teploty,termospinac vetrakov(vetraky aj tak nejako asi nefunguju),termostat origo novy,skontrolovana vodna pupma(ok) uz neviem kde bude problem.zeby tesnenie pod hlavaou alebo hlava prasknuta(ale fungovalo mi to rok v pohode tak tam chyba podla mna nebude)

A este takto..pokazil sa mi ten displej co ukazuje hodiny a vonkajsiu teplotu tak som ho odpojil z neho konektor nech mi to nesiveti do oci ked uz nefunguje...od vtedy sa mi to zacalo prehrievat,neviem ci to ma nejaky suvis alebo nie,alebo blba nahoda

Neviem ci sa mi auto fyzicky prehrieva alebo mi to zle ukazuje na budikoch(este sa mi nestalo ze by som vyvrel a to som bol aj v cervenom poli ukazovatela teploty)

Viete mi nieco poradit?
2.0 DTI, rv. 1999, 74Kw
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

no najprv by som zmeral skutocnu teplotu,tym veb teplomerom niekedy zacne sibat a ukazuju nezmysli.
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Diagnostika, pozret na teplotu a test akcnych clenov, ak sa da, spustit ventilator. A mas istotu, ze funguje. Ak by ti zle fungovalo cidlo, ktore udava teplotu pre motor aj diagnostiku, mal by si problem aj s chodom motora. Coz asi nemas.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Používateľov profilový obrázok
mirko608
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 10 Aug 2008, 19:12
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa mirko608 »

motor funguje dobre statuje v zime v lete na brnk
2.0 DTI, rv. 1999, 74Kw
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"