Palivové čerpadlo nedostáva impulz - Z14XE

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

Tak mám info zo servisu,vo štvrtok som to už nestihol,,isť pre auto do servisu,ale že po výmene palivových relátok auto naštartovalo,takže som presvedčený na 99,9 %,že príčínou môjho trápenia je ten skrytý vypínač,čo ie relátka nejakym spôsobom paralyzuje
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
red baron

Príspevok od používateľa red baron »

a prečo si ho ( ten skritý vypínač ) nespomínal ?

pomohlo by to ..... riešilo by sa na tvári miesta .... takto si ho musel ťahať do servisu ....
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22968
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

No ja tiez neviem.... :roll: Trebalo nam tam sa dva krat drbat a nepovedat nam to
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

nenapadlo ma,že keď bol 4 roky nepoužitý,mohol by mať na veci vplyv,mne to až v pondelok 18.4. povedal technik o tom relátku navyše aký má význam,netušil som,že ten vypínač pôsobí na palivový okruh,,ale na zapaľovací,ako som to mal na škodovke,ale aj tak to nebude ono,včera v servise auto ani nehleslo zas,takže ostáva podozrenie buď na čerpadle,alebo RJ,tento týždeň budem múdrejší. Chlapi,ešte raz Vám ďakujem a už len dúfam,že sa na to príde,čo je,alebo dúfam,že len bolo naozaj na príčine chyby,ktorá sa vyskytovala sporadicky už od r.2008,akurát potom bol 2 roky pokoj,až do vlani 15.12
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22968
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

cerpadlu nic neni....sak si videl, ze normalne pracovalo....
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

tiež si myslím,ale kamarát mi spomínal zaujímavy prípad,že jeho švagorm mal s Ibizou toto isté a že napokonn tiež neprišli na nič iné len vymeniť to "dobré " čerpadlo a odvtedy má pokoj,ale je to na onich,aby na to prišli a odstránili,ja už mám z toho auta nervy od 8.4. nejazdí :cry: ja tak veľmi neroumiem tým motorčekom,akej sú konštrukcie ,konkreátne ten čo poháňa čerpadlo,nechcem streliť capa,ale takéto strečkovanie ,že kedy sa spustí a po dlhšom státi zaryto mlčí bol znak v čudu uhlíkov v motorčkeu a niekedy pomohol fakt,otras,či pobúchanie Ako sa vraví,nádej zomiera posledná,stále verím.,že to bude nejaký ten sprostý kontakt,že nebude v prdeli celá RJ. proti tomu by svedčilo,že toto robivalo výhradne pod dlhšom státi voza,viac ako 24 hod,napokon,dúfam že sa dozviem konečnú diagnózu čo najskôr a napíšem to potom sem
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

a teraz mi povedzte, je take tazke zobrat metrovy kabel a natiahnut ho od relatka (alebo od spinanych 12v) vonkom cize pod kapotou a dverami dnu a pod sedacku a na cerpadlo.

ze sa o tomto probleme tak dlho pise

inak by to podla popisu mohli byt aj tie uhliky
Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

Juraj,presne toto urobili Langdon2 s Red Baronom,preto v prvom kole aj vylúčili poruchu čerpadla,ale môže azda aj byť,že pri tom vybratí,či natočení do inej polohy sa prebralo na chvíľku k životu a ukázalo sa ako "dobré".Ak bude problém raz navždy "znesený zo sveta" ,vyriešený a zabudnutý,už nebude o čom písať :P
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

No auto mám už konečne doma,vymenili nejaké relátka a nejaký konektor. šlape to a dúfam,že už bude,ale aby som sa moc netešil,odišiel mi HD na noťáku,naštastie v záruke,ale mesiac si tam potvdne,takže sa tu budem terz objavovať len sporadicky,na chvíľku :? :? :? :?
Ešte raz ďakujem všetkým za rady a obzvlášť Langdonovi2 a Red Baronovi za pomoc,dúfam že už bude pokoj s elektrikou raz pre vždy a najbližšia investícia bude akurát tá baterka pred zimou
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

tak dnes sa zopakovala stará situácia a to nastala ani 24 hodím a zas prí štartovaní ani muk,ako spieva Franta Nedvěd. takže najskôr zajtra budem musieť pricestovať do Nitry bez auta ,ale moja dôvera v toot auto je definitívne preč,nemienim do neho vrážať ďalšie peniaze z neistým výsledkom,pôjde zbohom,čo mám z takého auta,čo len ťahá peniaze z vačku,ale spoľah naň takmer žiadny :( :( :P
už len nejakým činom ho zas privedieme k rozumu a pôjde preč,nech sa s ním jeduje niekto druhý,kto bude mať na to nervy,či šikovnosť a možnosti
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

zaujimave
Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

skôr na infarkt :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

takze najprv sa chces auta zbavit

alvin napísal:tak dnes sa zopakovala stará situácia a to nastala ani 24 hodím a zas prí štartovaní ani muk,ako spieva Franta Nedvěd. takže najskôr zajtra budem musieť pricestovať do Nitry bez auta ,ale moja dôvera v toot auto je definitívne preč,nemienim do neho vrážať ďalšie peniaze z neistým výsledkom,pôjde zbohom,čo mám z takého auta,čo len ťahá peniaze z vačku,ale spoľah naň takmer žiadny :( :( :P
už len nejakým činom ho zas privedieme k rozumu a pôjde preč,nech sa s ním jeduje niekto druhý,kto bude mať na to nervy,či šikovnosť a možnosti


a potom staci, aby sa na to pozrel kompetentny clovek ?

Signum .... naOZAJ DOšIEL NA CHYBU,čO MA TRáPILA, a moja Astra zas jazdí
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

No a aký je záver tohto románu? Kde bola chyba?
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Rasto napísal:No a aký je záver tohto románu? Kde bola chyba?

poškodená kabeláž resp. 1 vodič
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

Juraj,myslíš,že by to auto v takom stavemakom bolo pred Signumovým liečením,kúpil za slušnú cenu . To som sa ako študent nasmial na jednom inzeráte,čo predával jeden vozidlože ZN. Odtiahnutia schopný.Teraz ho môžem predat s kľudným srdcom s tým,že je v skušnom stave
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
Používateľov profilový obrázok
alvin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 20:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra/Majcichov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa alvin »

Príbeh mal dnes epilóg,nadobro som sa rozlúčil s Astrou,dúfam,že nového majiteľa nebude tak trápiť,ako trápila mňa :P ,ešte raz Vám všetkým ďakujem za všetko,pomoc,rady a ako doteraz budem odporúčať iným majiteľom Oplov toto fórum
BOL TO Opel Astra G/2005 RMG SONY,okolo 120 000 km,predtým iný výrobok GM -DAEWOO Matiz II,používal som aj OPEL ASTRA F/2001 sedan 1.4i a hatchback 1.6i, /1999 oba 8V,vrátil som sa ku Kórejcom,v rodine máme ASTRU J/2010
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"