motor 2.0 DI 60kW

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
suflonr
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 18:36
Auto: Omega B
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

motor 2.0 DI 60kW

Príspevok od používateľa suflonr »

Ahojte! Dajte mi prosim vas nejake info o tomto motore. Je pravda ze na rozvodoch ma retaz? A ma mi pred kazdym startovanim svietit kontrolka zhavenia? Lebo mne sa zda ze nesvieti vobec. Je to v poriadku? Za pomoc a vase rady dakujem. Mimochodom, bol som dlhodobym fanusikom a majitelom znacky Renault ale povedal som si ze uz stacilo a uz nikdy viac francuza. Mal som raz aj omegu a zhodnotil som ze to bolo najlepsie auto ake som mal. Tak preto som sa rozhodol pre opel astra G caravan 2.0 DI 16v
Leone

Príspevok od používateľa Leone »

Ahoj,
ja mám osobne identický motor. :lol: Áno je tam reťaz na rozvodoch.
Čo sa týka kontrolky žhavenia. Tá za normálnych podmienok nerozsvieti, len ak sú vonku väčšie mrazy. Ja som si tento motor vybral len z dôvodu reťaze na rozvodoch a tým menšiu starosť o nutnosť ich výmeny.

Leone.
:indian:
Používateľov profilový obrázok
suflonr
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 18:36
Auto: Omega B
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

Príspevok od používateľa suflonr »

Aj mna presvecila ta retaz. A mas kombi? Aku robis spotrebu? Nemam pocitac len mi ukazuje dojazd.
Leone

Príspevok od používateľa Leone »

Ahoj,

Nemám kombi, mám 3 dverový hatchback. Pravidelne ( denne ) s ním jazdím do práce v osadení 3 ľudia ( kombinácia diaľnica + mesto ) + dovolenky a moja spotreba je 5,56 litra. S tým, že využívam maximálne povolené rýchlosti . :lcop: Spotreba je rátaná variantom ( prejdené km medzi dvomi natankovaniami do plna ). Je to za posledné dva roky. Robím si malú štatistiku pre seba
Používateľov profilový obrázok
suflonr
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 18:36
Auto: Omega B
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

Príspevok od používateľa suflonr »

Tak ked ju mas dva roky tak musis byt asi snou spokojny? Dufam ze z mojej strany to bola dobra volba. Ani sa mi moc nejedna o spotrebu. Je mi jedno ci zozerie 5, 6 alebo 7 litrov, ved doteraz som krmil auta ktore zrali 9 a viac ale chcem aby bolo spolahlive. Ja mam kombi, obute na elektronoch 205/50 16 a zimne su R15. Uvidime ako sa osveci v zime. Len som trochu zostal znepokojeny ze mi teraz nesvieti ta kontrolka zhavenia pri startovani. Ale uz to mam vysvetlene. To vies prvy diesel(okrem tipo td)
Frenky Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 16 Sep 2008, 13:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Sabinov

Príspevok od používateľa Frenky Signum »

Myslím, že tie autá sú už robené tak, že ti začína žhaviť hneď ako odomkneš šoférove dvere a tým pádom, kým si sadneš a dáš kľúč do spínačky už je aj nažhavené. Možno pri nízkych teplotách na chvíľku zasvieti.
OPEL SIGNUM 1.9 CDTi 110kW (2004)
OPEL CORSA B 1.0 12V 40kW (1997)
Používateľov profilový obrázok
danibar
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 13:34
Auto: Insignia
Bydlisko: Ilava
Bydlisko alt: Dolna Suca
Bydlisko: Southampton (DCA)

Príspevok od používateľa danibar »

ahojte ja chcem predat tigru a kupit astru alebo vectru diesel r.v. okolo 2000. vedeli by ste mi poradit aky diesel motor je dobry resp, lepsi! Di alebo Dti. jediny diesel co som mal bola sierra 89 a to pred 8 rokmi takze o diesloch neviem skoro nic. laka ma to ze to ma retaz rozvod. za vsetky reakcie dakujem. :)
Tigra 1.4
Vectra B 2.0 DTi
Vectra C 1.8
Insignia
Používateľov profilový obrázok
suflonr
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 18:36
Auto: Omega B
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

Príspevok od používateľa suflonr »

danibar napísal:ahojte ja chcem predat tigru a kupit astru alebo vectru diesel r.v. okolo 2000. vedeli by ste mi poradit aky diesel motor je dobry resp, lepsi! Di alebo Dti. jediny diesel co som mal bola sierra 89 a to pred 8 rokmi takze o diesloch neviem skoro nic. laka ma to ze to ma retaz rozvod. za vsetky reakcie dakujem. :)
Ahoj. Ja som sa rozhodol pre 2.0 DI 16ventil 60kW. Cas ukaze ci som urobil dobre. Mam ho este len tyzden spravil som na nom okolo 350km takze este dost malo nato aby som hodnotil. Som na tom podobne ako ty, tak isto som mal naftu velmi davno a to Tipo 1.9 ale bol som vysoko spokojny. Odporucam adresu www.recenze.cz
manok

Príspevok od používateľa manok »

Ahoj,ja mam astru G 2.0 DI r.v.2001..chcem sa spytat...mam ju asi mesiac a odkedy som ju kupil je tam problem z rannym startom...toci asi 3-4 sekundy a ked naskoci vyfukne trochu bieleho dymu...pocas jazdy sa dym nevyskytuje..ale naspat k startovaniu....ked hned po nastartovani vypnem motor a startujem este raz ide na supu...potrebujem poradit co by to mohlo byt...menil som zhavice,vsetky filtre aj naplne..poradte....dakujem
Používateľov profilový obrázok
suflonr
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 18:36
Auto: Omega B
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

Príspevok od používateľa suflonr »

manok napísal:Ahoj,ja mam astru G 2.0 DI r.v.2001..chcem sa spytat...mam ju asi mesiac a odkedy som ju kupil je tam problem z rannym startom...toci asi 3-4 sekundy a ked naskoci vyfukne trochu bieleho dymu...pocas jazdy sa dym nevyskytuje..ale naspat k startovaniu....ked hned po nastartovani vypnem motor a startujem este raz ide na supu...potrebujem poradit co by to mohlo byt...menil som zhavice,vsetky filtre aj naplne..poradte....dakujem
Podla mna biely dym znamena olej. Ja to typujem na semeringy ktore su na ventiloch. Skusenost z benzinovym motorom
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

suflonr napísal:
manok napísal:Ahoj,ja mam astru G 2.0 DI r.v.2001..chcem sa spytat...mam ju asi mesiac a odkedy som ju kupil je tam problem z rannym startom...toci asi 3-4 sekundy a ked naskoci vyfukne trochu bieleho dymu...pocas jazdy sa dym nevyskytuje..ale naspat k startovaniu....ked hned po nastartovani vypnem motor a startujem este raz ide na supu...potrebujem poradit co by to mohlo byt...menil som zhavice,vsetky filtre aj naplne..poradte....dakujem
Podla mna biely dym znamena olej. Ja to typujem na semeringy ktore su na ventiloch. Skusenost z benzinovym motorom

...biely dym znamena voda... sivy (modry) olej...
AAALEEEE - pri starte si z toho nic nerob, to je uplne normalne, ved mas diesel. to len vyfukne a nedymi, je vsetko OK.
a chlapci, nedavajte tu zbytocne poplasne spravy, vylucime tipovaciu sutaz. jedine treba skusit, ako tu uz niekto spomenul, nazhavit 2x a tak skusit (pockat kym kontrolka zhavenia zhasne, vypnut-zapnut zapalovanie a znova nazhavit, aaa startovat)
tie 2-3-4 sekundy pri prvom rannom starte sa da...
Naposledy upravil/-a rado.c v 19 Okt 2008, 20:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
suflonr
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 18:36
Auto: Omega B
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

Príspevok od používateľa suflonr »

rado.c napísal:
suflonr napísal:
manok napísal:Ahoj,ja mam astru G 2.0 DI r.v.2001..chcem sa spytat...mam ju asi mesiac a odkedy som ju kupil je tam problem z rannym startom...toci asi 3-4 sekundy a ked naskoci vyfukne trochu bieleho dymu...pocas jazdy sa dym nevyskytuje..ale naspat k startovaniu....ked hned po nastartovani vypnem motor a startujem este raz ide na supu...potrebujem poradit co by to mohlo byt...menil som zhavice,vsetky filtre aj naplne..poradte....dakujem
Podla mna biely dym znamena olej. Ja to typujem na semeringy ktore su na ventiloch. Skusenost z benzinovym motorom

...biely dym znamena voda... sivy (modry) olej...
AAALEEEE - pri starte si z toho nic nerob, to je uplne normalne, ved mas diesel. to len vyfukne a nedymi, je vsetko OK.
ako myslis!!!vysvetli mi nech sa priucim ako to funguje v praxi. dakujem
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

suflonr napísal:
rado.c napísal:
suflonr napísal:
manok napísal:Ahoj,ja mam astru G 2.0 DI r.v.2001..chcem sa spytat...mam ju asi mesiac a odkedy som ju kupil je tam problem z rannym startom...toci asi 3-4 sekundy a ked naskoci vyfukne trochu bieleho dymu...pocas jazdy sa dym nevyskytuje..ale naspat k startovaniu....ked hned po nastartovani vypnem motor a startujem este raz ide na supu...potrebujem poradit co by to mohlo byt...menil som zhavice,vsetky filtre aj naplne..poradte....dakujem
Podla mna biely dym znamena olej. Ja to typujem na semeringy ktore su na ventiloch. Skusenost z benzinovym motorom

...biely dym znamena voda... sivy (modry) olej...
AAALEEEE - pri starte si z toho nic nerob, to je uplne normalne, ved mas diesel. to len vyfukne a nedymi, je vsetko OK.
ako myslis!!!vysvetli mi nech sa priucim ako to funguje v praxi. dakujem

co nie je jasne?? pokial taha vodu a spaluje - biely dym, akoze vodna para...
a ked taka olej a spaluje, potom je dym do modro-siva.
no a s tym startom - pokial je to diesel a studeny motor - proste zadymi, vyfukne a mozeme ist...
manok

Príspevok od používateľa manok »

rado.c......aj som skusal 2,3-krat otocit klucom a potom startovat,ale kontrolka zhavenia sa nerosvieti...asi az pri minusovych teplotach....na ceskom fore som nasiel chalana ,co mal podobny problem a ,ze to bolo tesnenie trisiek,alebo take cosi----
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

manok napísal:rado.c......aj som skusal 2,3-krat otocit klucom a potom startovat,ale kontrolka zhavenia sa nerosvieti...asi az pri minusovych teplotach....na ceskom fore som nasiel chalana ,co mal podobny problem a ,ze to bolo tesnenie trisiek,alebo take cosi----

ano, to je pravda ze zhavi pri nizsich teplotach, pri akej neviem, iba od servisaka som sa dozvedel ze pri mojej zafire by to mohlo byt pod 8°C... ale nelamal by som si hlavu zatial... kamarat ma novsie audi-dieslak a startuje podobne
Používateľov profilový obrázok
danibar
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 13:34
Auto: Insignia
Bydlisko: Ilava
Bydlisko alt: Dolna Suca
Bydlisko: Southampton (DCA)

Príspevok od používateľa danibar »

poradte kde najdem viac o diesel motoroch 2.0 di a dti diiiiiiiki
Tigra 1.4
Vectra B 2.0 DTi
Vectra C 1.8
Insignia
didi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05 Júl 2007, 09:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa didi »

Mám tiež motor 2.0 DI a mne žhavi az okolo - 1.5 a to len chvílu myslím že sa rozvieti kontrolka žhavenia
andrej77

2.0DI

Príspevok od používateľa andrej77 »

zdravim, s tym zhavenim mozem len potvrdit DIDI-ho kontrolku nevidim zasivietit ako je rok dlhy, mam uz treti rok astru s tymto motorom a kontrolka mi zasvietila asi tak 3krat aj to az pri minusovych tepltach.
Inac za treti rok co mam to auto menene iba bezne veci, olej, brzdove dosticky, obcas problem s elektrikou ale nic vazne co by som si nedokazal urobit. takze celkova spokojnost.
retaz je dobra vec a na moje prekvapenie motor mam dost tichy
duro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 15 Dec 2008, 10:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: V. Horeš( momentálne Belfast)

Príspevok od používateľa duro »

Ahojte chalani. Ja mám už 2 rok astru DI16V, a žhaviče som videl iba pod -5 stupnom celzia, to nie je závada, tak to má byť. A vždy mi štartuje na šupu, a mám na to už 220 000Km. Som sňou veľmi spokojný.
Ďuri
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 31 Mar 2009, 18:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Ďuri »

manok napísal:Ahoj,ja mam astru G 2.0 DI r.v.2001..chcem sa spytat...mam ju asi mesiac a odkedy som ju kupil je tam problem z rannym startom...toci asi 3-4 sekundy a ked naskoci vyfukne trochu bieleho dymu...pocas jazdy sa dym nevyskytuje..ale naspat k startovaniu....ked hned po nastartovani vypnem motor a startujem este raz ide na supu...potrebujem poradit co by to mohlo byt...menil som zhavice,vsetky filtre aj naplne..poradte....dakujem


Robí to aj za tepla? Ak nie tak to môžu byť prepadové hadičky-otázka pár korún. Môže byť na nich trhlina a za tepla sa plasty rozpínajú takže sa trhlina scelí a ide to normálne.


PS (pre všetkých): akú hlučnosť má váš motor Di??? Mne sa zdá ten môj dosť hlučný. Možno je to subjektívny pocit, ale dosť mi to vadí.
...kto má peniaze kúpi si auto, kto ich nemá zomrie ináč... Astra G 2.0Di
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"