Astra G 1,6 , 16V - chybový kód 0136

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Maťko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18 Máj 2008, 07:02
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra

Astra G 1,6 , 16V - chybový kód 0136

Príspevok od používateľa Maťko »

Zdravím Vás páni a chcem sa s Vami poradiť s nasledovným problémom:
V decembri 2010 sa mi po naštartovaní rozsvietila kontrolka motora. Pri diagnostike vypísalo chybový kód 0136 - lambda sonda. S mechanikom sme sa dohodli, že to vymažeme s pamäti počítača a uvidí sa čo sa stane v nasledujúcom období. Dnes - 22.2.2011 sa to zopakovalo a pri diagnostike znovu vypísalo chybový kód 0136 - lambda sonda. Všimol som si, že za posledné obdobie - jeseň a zima mám o trochu vyššiu spotrebu oproti minulej zimnej sezóne a to o cca 0,6 l / 100 km, pričom motor ťahá normálne, ako pred tým. Má niekto podobnú skúsenosť, že v čom je chyba ? Bude zlá lambda sonda, alebo obe sondy,katalyzátor, výfuk, alebo je v tom niečo iné ???
Za každú radu a názor vopred ďakujem
Astra G 1,6 16V, 2002, 172.000 km, Z16XE
Maťko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18 Máj 2008, 07:02
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Maťko »

Macil, Langdon ste tam ? Haló, nikoho nič nenapadá ?
Chcem ešte dodať, že po druhom rozsvietení kontrolky motora (a po následnom vymazaní z pamäte RJ) som bol na STK a zároveň aj EK, pri ktorej nič nezistili, ba dokonca technik povedal že ukazovatele CO2 a HC sú hlboko pod normou. Kde môže byť chyba ?
Astra G 1,6 16V, 2002, 172.000 km, Z16XE
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

Z emisnej mas viac - menej jasne ze katalyzator je OK. Lambda ma tiez urcity povoleny rozsah, ale pri "Z"-kovom motore mas tie lambdy 2. Takze je dost mozne ze jedna z nich odchadza. Pripadne skontroluj vyfukove potrubie, ci nemas niekde dierku alebo podobne.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

obcasne kratkodobe rozsvietenie kontrolky bez inych problemov nie je dovod nieco riesit
ak si naozaj myslis ze spotreba stupla - preverit cinnost/signal 1. lambda sondy
LMCAR
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 15 Feb 2011, 22:18
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa LMCAR »

Vsimni si ci sa ti nahreje na pracovnu teplotu.Niekedy to zvykne byt termostatom alebo cidlom teploty.Motor sa nenahreje na pracovnu teplotu co sposobi bohatsiu zmes a zvysenu spotrebu.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"