klimatizácia

Moderátori: bukelo, buci_vectra

milacik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01 Jan 2008, 14:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!

klimatizácia

Príspevok od používateľa milacik »

Klíma naplnená,nezopína spojka kompresora. Poradte.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36839
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

A čo keby si nám prezradil, čo si už spravil, resp. kam si pokročil pri zisťovaní závady, nech nezačíname zbytočne od piky. Predpokladám, že funkciu hľadania, tu na fóre, si už využil.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
milacik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01 Jan 2008, 14:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!

klimatizácia

Príspevok od používateľa milacik »

skúsil zapojiť spojku "na priamo "a nič
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36839
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Myslíš priamo na baterku? Tak potom je s najväčšou pravdepodobnosťou asi v pr.... elektromagnet. :(
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
milacik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01 Jan 2008, 14:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!

klimatizácia

Príspevok od používateľa milacik »

Ano na baterku.
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Nebudem zakladať novú tému, kedže mám podobný problém.
Takže klíma naplnená, bola úpne prázdna. Taktiež mi ju nechce zapnúť. Skúšali sme cez diagnostiku zapnúť kompresor, ten funguje ako má. Čiže problém bude niekde inde, samozrejme poistky boli skontrolované, taktiež aj po stlačení tlačidla klimatizácie sa to tlačidlo rozsvieti, no klímu nezapne. Ako by sa stále tvárila, že je prázdna... Podozrenie padá ešte možno na nejaký vadný snímač, no diagnostika nič neukázala...
VeBe X18XE Caravan Sport
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

dulo napísal:Nebudem zakladať novú tému, kedže mám podobný problém.
Takže klíma naplnená, bola úpne prázdna. Taktiež mi ju nechce zapnúť. Skúšali sme cez diagnostiku zapnúť kompresor, ten funguje ako má. Čiže problém bude niekde inde, samozrejme poistky boli skontrolované, taktiež aj po stlačení tlačidla klimatizácie sa to tlačidlo rozsvieti, no klímu nezapne. Ako by sa stále tvárila, že je prázdna... Podozrenie padá ešte možno na nejaký vadný snímač, no diagnostika nič neukázala...


uz len schemu a elektrikara
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

Skús cez diagnostiku - live data pozrieť hodnoty čidliel pre tlak a teplotu. Klima má ochranu že ak je teplota vzduchu okolia pod určitou hranicou, alebo je v systéme nízky alebo vysoký tlak, tak nezopne kompresor.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Vdaka Rasťo, včera som si to pozrel cez diagnostiku, pozrel som si tie hodnoty a asi to bolo presne ako vravíš, teda píšeš. Vyzerá to, že sa už konečne umúdrila, čo som rád
VeBe X18XE Caravan Sport
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

dulo napísal:Vdaka Rasťo, včera som si to pozrel cez diagnostiku, pozrel som si tie hodnoty a asi to bolo presne ako vravíš, teda píšeš. Vyzerá to, že sa už konečne umúdrila, čo som rád


kde bola chyba a ako si ju odstranil ?
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

To neviem presne ani ja.. odstránila sa sama...
VeBe X18XE Caravan Sport
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

dulo napísal:To neviem presne ani ja.. odstránila sa sama...


z toho co pisal Rasto - vsetko su to ochrany, ktore zasiahnu len ak je system pokazeny.

okrem teplotneho vypinaca, co to vypne pri teplote okolo 3-8 stupnov
Gabrihell
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Júl 2008, 21:00
Auto: Astra G
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa Gabrihell »

Ahojte. Ja riešim podobný problém. KLíma je naplnená na takmer 100%. Kompresor sa zopne ale, nechladí dostatočne. Ked som kupil auto, tak sa v nom nedalo vydržať ked som zapol klímu na maximum, taká bola vnútri "zima". Teraz chladí, ale strašne slabo. Poraďte, kde môže byť problém. Dakujem.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Gabrihell napísal:Ahojte. Ja riešim podobný problém. KLíma je naplnená na takmer 100%. Kompresor sa zopne ale, nechladí dostatočne. Ked som kupil auto, tak sa v nom nedalo vydržať ked som zapol klímu na maximum, taká bola vnútri "zima". Teraz chladí, ale strašne slabo. Poraďte, kde môže byť problém. Dakujem.


si tu uz rok registrovany, no stale nevieme ake mas auto.

ti co ti klimu plnili ti co povedali k tvojmu problemu ?

moznosti je vela - napr. porucha regulacneho ventilu
Gabrihell
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Júl 2008, 21:00
Auto: Astra G
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa Gabrihell »

iurai napísal:
Gabrihell napísal:Ahojte. Ja riešim podobný problém. KLíma je naplnená na takmer 100%. Kompresor sa zopne ale, nechladí dostatočne. Ked som kupil auto, tak sa v nom nedalo vydržať ked som zapol klímu na maximum, taká bola vnútri "zima". Teraz chladí, ale strašne slabo. Poraďte, kde môže byť problém. Dakujem.


si tu uz rok registrovany, no stale nevieme ake mas auto.

ti co ti klimu plnili ti co povedali k tvojmu problemu ?

moznosti je vela - napr. porucha regulacneho ventilu


Mám Astru G, X18XE1, r.v. 1999. Keď mi plnil kamoš klímu tak povedal, že z jeho strany nevidí žiadny problém...akurát chladič klímy sa spustil podľa neho neskôr ako mal, keď tlak v systéme už bol vysoký...
Mattej

Príspevok od používateľa Mattej »

Ja mám taký istý problém klíma bola prázdna kamoš mi ju naplnil, ale kompresor nezaplo. Cievka funguje aj kompresor, poistky sú všetky ok. Buď budú zlé snímače alebo niekde bude studený spoj. Niekedy sa musím už to toho vrhnúť a potom poviem v čom bola chyba.
Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bajky »

Nazdar.Problém s klímou mám aj ja.Zatiaľ som s ňou nikde nebol ale opíšem stručne môj problém- zapnem tlačidlo-spojka komprík zopne, kompresor tlačí,do "chladiča" klímy ide tlak,chladič sa zohrieva,ventilátor však som nepočul zopnúť,avšak výsledok je taký, že vnútri len počujem zvuk-sykot pretekajúceho média a takmer žiadne chladenie. Neviem či klíma má aj nejaký termostat alebo čo, ale možno aj, našiel som nejakú podobnú serepetičku pri kabínovom filtri. Klíma od kúpy auta ide menej a menaj mám taký pocit. Prázdna si myslím, že nie je pretože tlakové čidlo by nepustilo spojku,ale to že nechladí,neviem,málo média?Za Vaše rady a pripomienky dik.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

aby klima fungovala, tak musi ist kompresor aj ventilator na chladici.

trubka iduca z kompresora musi byt tepla az horuca a trubka vychadzajuca z kabiny musi byt studena - okolo 5-10 st.

okrem toho v mnohych Oploch sa pouzivaju kompresory s premenlivym vykonom (napr. Astra F, G, Vectra A, B), kde je regulacny ventil. ak ten nefunguje dobre alebo je upchaty pilinami, moze zniznit vykon klimy na minimum
Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bajky »

Mam Astru G 1,6-X16SZR s klimou Delphi. Ako vravíš trubku od kompresora mám teplú a samozrejme postupom času až horúcu keď ide dlhšie. Má sa ventilátor zapínať hneď pri zapnutí klímy?Alebo až pri určitom zohriatí systému ako ja to napríklad na chladiči vody?Určite s tým pôjdem na kontrolu,ale dopredu chcem vedieť,nech mi tam nejaký "chytrák" nemotá hlavu. Poprípade,nemáte niekoho overeného v okolí TO,PE,BN,PD,TN?Mám samozrejme na mysli servis klímy,naplnenie a kontrola. Dík
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Bajky napísal:Mam Astru G 1,6-X16SZR s klimou Delphi. Ako vravíš trubku od kompresora mám teplú a samozrejme postupom času až horúcu keď ide dlhšie. Má sa ventilátor zapínať hneď pri zapnutí klímy?Alebo až pri určitom zohriatí systému ako ja to napríklad na chladiči vody?Určite s tým pôjdem na kontrolu,ale dopredu chcem vedieť,nech mi tam nejaký "chytrák" nemotá hlavu. Poprípade,nemáte niekoho overeného v okolí TO,PE,BN,PD,TN?Mám samozrejme na mysli servis klímy,naplnenie a kontrola. Dík


ano, ventilator sa musi hned zapnut po zapnuti klimy
1. rychlostny stupen vzdy
2. vyssia rychlost na zaklade potreby, ked tlakove cidlo ohlasi vysoky tlak.

klima funguje na tom principe, ze teply freon sa v chladici klimy ochladzuje prudom vzduchu od ventilatora klimy. inak klima nemoze chladit.

ak nejde ventilator, treba najst pricinu - poistky v mot. priestore, relatka
su to trocha zamotane schemy

co sa tyka servisu, som velmi nespokojny s firmami, co som zatial nasiel.
prajem vela stastia

napr. namiesto hladania chyby ta hned nahodia na nejaky stroj a hodia cyklus vyprazdnenie a plnenie klimy a pod.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"