Obcasne trhanie

Moderátori: bukelo, buci_vectra

fifty88
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Júl 2010, 03:57
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Obcasne trhanie

Príspevok od používateľa fifty88 »

Zdravim, Mam taky mensi problem.. Stalo sa my to uz par krat predtim, ale hlavne dnes ako som sa vracil z diskoteky..
Auto som normalne nastartoval, avsak ked som sa rozbehol zistil som ze nedje tachometer.. myslel som si ze je pokazene lanko, lenze auto sa chovalo cudne.. pri jazde trhalo.. (priklad: Idem na 2ke, 2500 otacok, pustim plyn trhne, pridam plyn znova sklbne..
po par minutach sa to dalo do poriadku, tachometer zrazu fungoval, a trhanie tiez pominulo.. dokonca aj na 1tke ked som vytocil motor a uplne pustil plyn vobec nesklblo, co predtim silno trhlo ked som to vyskusal.. fakt neviem cim to je, bud nieco s riadiacom jednotkou alebo s palubnim pc..
na diagnostike som bol pred par tyzdnami koli ABS, zistilo sa ze mierne ovisa brzdove lanko, takze oprava 0 eur, platil som len za tu diagnostiku.., ziadna ina chyba sa tam nevyskytla.. fakt netusim cim to je a dost ma to zacina stvat.. niekedy to robi a niekedy nie, a dost to naserie ked nejde tachometer a este aj to trhanie.. no a ked my naskocil tachometer zrazu aj trhanie prestalo. neviem co to sice ma spolocne s tachometrom..
inac motor taha super, ziadne kolisanie otacok nic, startuje naprvu, zvuk ma pohode.. auto taha aj na 5tke do kopca, turbo je krasne citit od 2300 ot. proste motor je ok.

auto mam:

Opel Astra G sportive 2.0 Dti 60kw
r. 1999
btw. este ma napadlo ze na aute boli menene kolesa za 16" hlinikove.. neviem ci to moze mat nejaky vplyv
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Re: Obcasne trhanie

Príspevok od používateľa lubo22 »

fifty88 napísal:btw. este ma napadlo ze na aute boli menene kolesa za 16" hlinikove.. neviem ci to moze mat nejaky vplyv

kolesami to urcite nebude
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

je mozne, ze je tam problem s ABS. lebo ABS vyraba signal rychlosti pre pristrojovku

riadiaca jednotka motora pouziva signal rychlosti pre zlepsenie chodu motora. to trhanie moze suvisiet s vypadkom signalu
fifty88
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Júl 2010, 03:57
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa fifty88 »

iurai napísal:je mozne, ze je tam problem s ABS. lebo ABS vyraba signal rychlosti pre pristrojovku

riadiaca jednotka motora pouziva signal rychlosti pre zlepsenie chodu motora. to trhanie moze suvisiet s vypadkom signalu

no to sa mi zda najpravdepodobnejsie.. lebo akonahle nabebne tachometer, tak zrazu vsetko pominie, tak asi nejaqky riadiaci clen bude zly..
inac robi to ked rano nastartujem.. ked sa motor zahreje tak to po par km naskoci..
Inac co s tim mam robit?? mam s tym ist na diagnostiku?? ci staci nejake cidlo len vymenit??
diky :-)
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

diagnostika ABS a motora, a opis si cisla chybovych kodov
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"