Cena prehliadky v Opli...

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Barry
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 20:42
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahorie
Kontaktovať používateľa:

Cena prehliadky v Opli...

Príspevok od používateľa Barry »

Zdravim vsetkych...

Dnes som volal do Opla v BA. Potrebujem vymenit olej + filter, palivovy filter, vzduchovy filter, pelovy filter a sviecky. Je to Astra G 1,2 16V. Povedali mi ze 11 000,- ma to trochu zaskocilo. Zistil som si cenu materialu u predajcu nahradnych dielov. Vysledok... vsetko ma stalo 4 600,- a v neautorizovanom servise chcu za pracu 1 000,- Takze spolu 5 600,-

Vysledok je jasny, polovicna cena.

Mate podobnu skusenost ?
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

- ešte keď som mal tigru a som šiel na diagnostiku do autorizovaného servisu, tak mi povedali, že príďte o 10.00 za 15 min sa urobí diagnostika a môžete ísť. Prišiel som o 10.00 auto zobrali hneď, ale prešlo 90 min a nikto sa ho ani nedotkol, tak som sa šiel s nervymi opýtať čo sa "žena, čo rada obšťastňuje mužov" deje, keď za 15 min som mal byť vybavený!!! tak hned poslali mexanika k autu, napojil PC za 5 min mal šecko hotové.
- pointa je v tom, že,že na faktúre mi napísali cenu dvox normohodín + diagnostika ... pritom v skutočnosti sa s autom robilo 5 min.... ale čo, kľúče majú oni, auto je na ix súkromnom pozemku, a ja sa mam teraz pre 1200sk hádať ?? a v podstate nemam im ako dokázať že to *nadávka*.
- A tak podobne odhadujem aj týx tvojýx 11 000sk
Používateľov profilový obrázok
jarda BA
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 16 Mar 2007, 19:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jarda BA »

Su to zdierači :x -isť k nim iba v najnevyhnutnejšom pripade, inač všetko mimo autorizaku.
Astra G 1.8 16V Sportive 3dv.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

jarda BA napísal:Su to zdierači :x -isť k nim iba v najnevyhnutnejšom pripade, inač všetko mimo autorizaku.
Ist az ked nikde inde si nevedia rady,alebo ked nieco dobabru :cry:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
iurai

Re: Cena prehliadky v Opli...

Príspevok od používateľa iurai »

Barry napísal:Zdravim vsetkych...

Dnes som volal do Opla v BA. Potrebujem vymenit olej + filter, palivovy filter, vzduchovy filter, pelovy filter a sviecky. Je to Astra G 1,2 16V. Povedali mi ze 11 000,- ma to trochu zaskocilo. Zistil som si cenu materialu u predajcu nahradnych dielov. Vysledok... vsetko ma stalo 4 600,- a v neautorizovanom servise chcu za pracu 1 000,- Takze spolu 5 600,-

Vysledok je jasny, polovicna cena.

Mate podobnu skusenost ?


Opel Ti tam da originalne diely. Tie su drahsie a myslim si, ze je to v poriadku.

Ovsem by ma zaujimal druh oleja a jeho cena - co by si dostal u Opla.
Je zname, ze olej je velky kseft.

Dalej autorizovany servis je drahsi, to tak byva.
Napriklad aj kvoli plynutiu zaruky
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Cena prehliadky v Opli...

Príspevok od používateľa Signum »

iurai napísal:
Barry napísal:Zdravim vsetkych...

Dnes som volal do Opla v BA. Potrebujem vymenit olej + filter, palivovy filter, vzduchovy filter, pelovy filter a sviecky. Je to Astra G 1,2 16V. Povedali mi ze 11 000,- ma to trochu zaskocilo. Zistil som si cenu materialu u predajcu nahradnych dielov. Vysledok... vsetko ma stalo 4 600,- a v neautorizovanom servise chcu za pracu 1 000,- Takze spolu 5 600,-

Vysledok je jasny, polovicna cena.

Mate podobnu skusenost ?


Opel Ti tam da originalne diely. Tie su drahsie a myslim si, ze je to v poriadku.

Ovsem by ma zaujimal druh oleja a jeho cena - co by si dostal u Opla.
Je zname, ze olej je velky kseft.

Dalej autorizovany servis je drahsi, to tak byva.
Napriklad aj kvoli plynutiu zaruky
Kua Jurai som prekvapeny
:lol: super odpoved =D>
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
didi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05 Júl 2007, 09:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa didi »

ak maš auto ešte v zaruke išiel by som tam ale ak nie a si z BA skus partner oil na račianskej su tam velmi ustretovy .
Používateľov profilový obrázok
Barry
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 20:42
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahorie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Barry »

Tak to mam za sebou.

+ mohol som byt v dielni pri tom
- robil to taky mlady chalanisko, mal som pocit ze mu to velmi nejde
- vypustaci srob na olejovej vani dotahoval takou silou, ze uz som zatinal zuby aby to nestrhol
- sviecky vyberal z horuceho motora... to by sa nemalo
- ziadny momentovy kluc nepouzival, nove sviecky dotiahol od oka
- olej mi dolial tak ze mam nad maximum a tvrdil ze to je ok
- palivovy filter menil asi 45 minut, lebo nemal na to naradie a tie zacvakavacie hadice tam pacil srobovakom (dufam ze to nezacne tiect)
- pred otvaranim vzduchoveho filtra ani pred vyberanim sviecok nevyfukal motor od prachu a bordelu

Na druhej strane toto ale asi nevidim v Oplackom servise a moze to byt to iste...

A pri vymene peloveho filtra sme zistili ze ten kryt filtra je cely rozlamany a lepeny.. a to doteraz chodilo len do autorizovaneho servisu.
Používateľov profilový obrázok
jarda BA
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 16 Mar 2007, 19:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jarda BA »

Najlacnejšie je,ked si to spraviš sam :lol: :lol: Všetky veci,okrem toho oleja sa daju zvladnuť aj vonku na parkovisku.
Astra G 1.8 16V Sportive 3dv.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

tito chlapci mozno niektore pratiky prevzali z pneuservisu.
momentovy kluc je akurat tak do reklamy

Predstavujem si, ze zhavice zatiahnu radsej napevno, "aby nevypadli"
a bez pasty, aby pekne sa zazrali.
Používateľov profilový obrázok
Barry
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 20:42
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahorie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Barry »

Fakt si asi kupim garaz a zdvihak... vsetci v tych servisoch su diletanti... cest vinimkam
ericzem

Príspevok od používateľa ericzem »

este ze mame v rodine garaz s jamou a jedneho fajn mechanika (starky) :) takze skoro vsetko doma bol som i v servise no som maximalne spokojny samozrejme neautorizovany :lol: nechal som mu tam cca 5000 SK za vymenu chladica teromstatu hadic a naplne do chladica auto tam mali 4 dni a robili ho i v nedelu!!! snazili sa zachranit ten stary chladic takze FUCK autorizovany :P 8)
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

ericzem tak to mame rovnakeho mechanika :D :D niet lepsieho ;)
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Barry napísal:Fakt si asi kupim garaz a zdvihak... vsetci v tych servisoch su diletanti... cest vinimkam


nesuhlas ...
ericzem

Príspevok od používateľa ericzem »

nesuhlasis s vinimkami??? :) ked som potreboval dat dole hlavu v dvoch servisoch mi povedali ze si mam racej zohnat novy motor nechapal som v tretom bez problemov od tedy chodim len tam a su dobry co nepokunim doma spravia oni :P
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

nie, nesuhlasim s tym, ze vo vsetkych servisoch su diletanti

tvoj uvadzany priklad by som skor videl tak, ze mali "lepsiu pracu" (za viac penazi a menej namahy).
servis si ma pravo vyberat zakaznikov. (ako napriklad servis Na Poliankch)
mato23

zdieraci

Príspevok od používateľa mato23 »

ja som potreboval ist na diagnostiku s mojou corsou.ked som tam prisiel tak povedali ze cena za napojenie pc 2900 Sk.skoro ma slak trafil ze zaco chcu tolko penazi ked to trvalo 5min a nic nevyriesili.nemalo to cenu sa snimy hadat su to len zdiracky curaci.popital som sa ci v ziline neni niekto iny kto tuto diagnostiku robi.nasiel som a on to robi za 300 sk a este viac mi toho ukazal ako v opli v ziline. je to rozdiel 300 a 2900 sk co?su to hajzli a len ludi okradaju a nie im pomahaju.pokial mate znameho alebo sa trosku rozumiete vy dotoho nechodte do oplackeho servysu.ty co maju penazi ako plievu tak nech sa paci dajte si tam spravyt aj snurky na topankach ale ja tamuz nikdy nepojdem a je tu takych vela co somnou suhlasia
Používateľov profilový obrázok
brhy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 25 Aug 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Pressburg
Kontaktovať používateľa:

Re: zdieraci

Príspevok od používateľa brhy »

mato23 napísal:ja som potreboval ist na diagnostiku s mojou corsou.ked som tam prisiel tak povedali ze cena za napojenie pc 2900 Sk.skoro ma slak trafil ze zaco chcu tolko penazi ked to trvalo 5min a nic nevyriesili.nemalo to cenu sa snimy hadat su to len zdiracky curaci.popital som sa ci v ziline neni niekto iny kto tuto diagnostiku robi.nasiel som a on to robi za 300 sk a este viac mi toho ukazal ako v opli v ziline. je to rozdiel 300 a 2900 sk co?su to hajzli a len ludi okradaju a nie im pomahaju.pokial mate znameho alebo sa trosku rozumiete vy dotoho nechodte do oplackeho servysu.ty co maju penazi ako plievu tak nech sa paci dajte si tam spravyt aj snurky na topankach ale ja tamuz nikdy nepojdem a je tu takych vela co somnou suhlasia


neviem co nato signum z autotrendu povie ? :D
Volvo C70 2.3T5 240hp :D zatial ....
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: zdieraci

Príspevok od používateľa palix »

mato23 napísal:ja som potreboval ist na diagnostiku s mojou corsou.ked som tam prisiel tak povedali ze cena za napojenie pc 2900 Sk.skoro ma slak trafil ze zaco chcu tolko penazi ked to trvalo 5min a nic nevyriesili.nemalo to cenu sa snimy hadat su to len zdiracky curaci.popital som sa ci v ziline neni niekto iny kto tuto diagnostiku robi.nasiel som a on to robi za 300 sk a este viac mi toho ukazal ako v opli v ziline. je to rozdiel 300 a 2900 sk co?su to hajzli a len ludi okradaju a nie im pomahaju.pokial mate znameho alebo sa trosku rozumiete vy dotoho nechodte do oplackeho servysu.ty co maju penazi ako plievu tak nech sa paci dajte si tam spravyt aj snurky na topankach ale ja tamuz nikdy nepojdem a je tu takych vela co somnou suhlasia

Súhlasím. Moje auto je v záruke = Opel Servis (dúfam, že nebude potrebný). KOniec záruky - už asi viem kde pôjdem - znova dúfam, že nebude potrebné :D . Na značkové servisy som sa toho načítal. Šíkovní ľudia si zarábajú ako živnostníci ,alebo sú v zahraničí. Značkové servisy môžu mať kdekoho - ako sa mi to veľa krát zdá z problémov ľudí. To akoby mňa naučili napichnúť auto na diagnostiku a... Tiež viem postupne vymeniť celé auto - pokým nepôjde dobre - ale to stojí peniaze. Odborník napojí, pozrie, vie, čo treba opraviť a spravíto za pár korún - možno ;).
Opel Astra G, r.v. 2007
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: zdieraci

Príspevok od používateľa Signum »

palix napísal:
mato23 napísal:ja som potreboval ist na diagnostiku s mojou corsou.ked som tam prisiel tak povedali ze cena za napojenie pc 2900 Sk.skoro ma slak trafil ze zaco chcu tolko penazi ked to trvalo 5min a nic nevyriesili.nemalo to cenu sa snimy hadat su to len zdiracky curaci.popital som sa ci v ziline neni niekto iny kto tuto diagnostiku robi.nasiel som a on to robi za 300 sk a este viac mi toho ukazal ako v opli v ziline. je to rozdiel 300 a 2900 sk co?su to hajzli a len ludi okradaju a nie im pomahaju.pokial mate znameho alebo sa trosku rozumiete vy dotoho nechodte do oplackeho servysu.ty co maju penazi ako plievu tak nech sa paci dajte si tam spravyt aj snurky na topankach ale ja tamuz nikdy nepojdem a je tu takych vela co somnou suhlasia

Súhlasím. Moje auto je v záruke = Opel Servis (dúfam, že nebude potrebný). KOniec záruky - už asi viem kde pôjdem - znova dúfam, že nebude potrebné :D . Na značkové servisy som sa toho načítal. Šíkovní ľudia si zarábajú ako živnostníci ,alebo sú v zahraničí. Značkové servisy môžu mať kdekoho - ako sa mi to veľa krát zdá z problémov ľudí. To akoby mňa naučili napichnúť auto na diagnostiku a... Tiež viem postupne vymeniť celé auto - pokým nepôjde dobre - ale to stojí peniaze. Odborník napojí, pozrie, vie, čo treba opraviť a spravíto za pár korún - možno ;).
Odbornik moznoze aj napoji,ale bude z niektorych veci jelen :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"