Buchanie pri manualnom pohybe kolesom.

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
galo333
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 06 Júl 2009, 13:56
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Orava

Buchanie pri manualnom pohybe kolesom.

Príspevok od používateľa galo333 »

Zdravím páni. Sorry hned na zaciatok ak sa to už preberalo ale potrebujem poradiť. pri výmene letných pneumatík mi kamoš zistil že ľavé šoférové koleso keď s ním manuálne pokýval v horizontálnej polohe tak mi tam niečo buchalo. Hovoril že to bude zvislý čap no kolega zas povedal že to môže byť aj spodný guľoý alebo tyče stabilizátora tak teraz by som potreboval názor nestranného.Dik
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29412
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

nazor nestranneho ziskas napriklad v lepsom pneuservise (alebo servise), kde ti to (mozno) aj vymenia ak maju, a spravia aj rovno geometriu.
Tu ti kolesom nezamyka nikto.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
galo333
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 06 Júl 2009, 13:56
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa galo333 »

To hej to beriem ze to je naj sposob ale v servise pokial nikoho nepoznas tak ta len osekaju a pomenia este kopec veci co ani netreba len aby zarobili - ku-vy šikmooké. zrobit si to mam komu dat len najskor chcem vediet co to moze byt aby som sa vedel pripravit
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Používateľov profilový obrázok
swabel
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1660
Dátum registrácie: 19 Jún 2007, 10:44
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trstená
Bydlisko alt: Levoča
Bydlisko: Trstená, orig. Levoča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa swabel »

Kolega nazdar. Moze to byt spodny gulovy čap, tycka stabilizatora al. tycka riadenia. Najlepsie by to bolo na to mrknut este raz a pozerat, pocuvat, odkial zvuk ide.
VETCTRA C kombi, Z19DTH, AT (2007), KATAÓG DIELOV EPC
Diagnostika GM MDI, OP-COM, aktivácia pal. PC* SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, 0915850900
http://www.opel-shop.sk
robo99999
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 11:16
Auto: Astra G

Príspevok od používateľa robo99999 »

mne tak isto buchalo a boli to spodne gulove.ked bolo auto hore tak sa koleso hybalo bez toho aby sa volant krutil.po vymene je to ok.a tycka stabilizatora zasa buchala ked som behol na retarder alebo do jamy.treba len riadne to pozriet ked bude auto hore,ja som to zbadal aj sam a to nie som mechanik,no vymenu som nechal odbornikom.
ASTRA G X20 DTL 60kw rv1998 caravan
Astra j 1.6 cdti 81kw
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

Ak to nepočuť za jazdy tak tipujem čap riadenia :wink: Spodný čap by musel byť na s...čky aby sa takto prejavil :?
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Používateľov profilový obrázok
galo333
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 06 Júl 2009, 13:56
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa galo333 »

na buduci vikend som dohodnutý ku kamošovi tak uvidíme.potom sa ozvem že čo to bolo.
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"