Test ALPINE KTP-445

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Test ALPINE KTP-445

Príspevok od používateľa frenkyto »

Ahoj oplaci..Testoval uz niekto novinku od Alpine 4-kanalovy digitalny zosilnovac Alpine KTP-445 velkosti panela radia.. Ako vzdy prekvapenie od znacky Alpine montaz bez rozoberania a tahania kablov za 1 minutu komplet montaz a moznost dostat z vasho radia 4x100W resp..4x45 RMS...Zvazujem si to kupit ma s tym niekto nejake skusenosti?...Mne sa to zda uplna bomba od Alpine ...tu sa docitate viac vratane testu na videu youtube ktory tu najdete ako aj montaz staci pozriet na... www.audio.sk... dakujem je to len pre radia Alpine!:-))
Naposledy upravil/-a frenkyto v 29 Mar 2010, 13:11, upravené celkom 1 krát.
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Prínos? Keď bežné rádiá majú 4 x 30W RMS?
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
P_A_T_K_O
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18 Dec 2009, 00:06
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitrianske Rudno

Príspevok od používateľa P_A_T_K_O »

tych 15W moc neucitis naozaj, to skor nejaky vykonovy do kufra okolo 4x100W RMS, das za to mozno o 100EUR viac ale toto je skor skoda penazi :D ved bezne radia maju 15A poistku, ma ju aj toto, napajas RADIO+ZOSILNOVAC jednim kablom co mas natiahnuty k radiu, myslim si ze to nieje zadna vyhrat takyto zosilnovac, radcej dam za nejaky 4 kanal 200 EUR + 50EUR kable ale mam 100% audio, ale je to samozrajme podla kazdeho vkusu a nazoru
Súčastnosť
Volkswagen Golf 4 1.6 - 2001 - LPG
Opel Vectra Caravan 2.0 16V - CDX
Volkwagen Passat B4 - 1.9 TD 55kw

Bývalky :
Volkswagen Passat B5 4Motion - 2000 - 1,9 TDI PD ( 115 PS )
Škoda Octavia MK1 - 1997, 1,9 TDI ( 90 PS )
Opel Vectra B Hatchback - 1996, 1.8 16V (115 PS) - minulost
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Príspevok od používateľa frenkyto »

Kajo napísal:Prínos? Keď bežné rádiá majú 4 x 30W RMS?
ktore bezne radia maju RMS 30WAT:-))
Naposledy upravil/-a frenkyto v 28 Mar 2010, 19:21, upravené celkom 1 krát.
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Príspevok od používateľa frenkyto »

P_A_T_K_O napísal:tych 15W moc neucitis naozaj, to skor nejaky vykonovy do kufra okolo 4x100W RMS, das za to mozno o 100EUR viac ale toto je skor skoda penazi :D ved bezne radia maju 15A poistku, ma ju aj toto, napajas RADIO+ZOSILNOVAC jednim kablom co mas natiahnuty k radiu, myslim si ze to nieje zadna vyhrat takyto zosilnovac, radcej dam za nejaky 4 kanal 200 EUR + 50EUR kable ale mam 100% audio, ale je to samozrajme podla kazdeho vkusu a nazoru
No treba to vyskusat....to by som moc netvrdil...nemyslim ze 45 rms v kabine nestaci urcite staci ked som dnes daval radio len tak b bez zosiku...do urcitej hlasitosti ok ked sa to raz tolko zosilni pohoda...skoro vsetky zosiky 4x100 wat maju rms okolo 50 ...v pondelok to budem mat na predajni otestujem ...
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

frenkyto napísal:
Kajo napísal:Prínos? Keď bežné rádiá majú 4 x 30W RMS?
ktore radia maju RMS 30WAT:-))


Hociktorý Blaupunkt, New Jersey, Dresden...
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
P_A_T_K_O
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18 Dec 2009, 00:06
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitrianske Rudno

Príspevok od používateľa P_A_T_K_O »

frenkyto napísal:
P_A_T_K_O napísal:tych 15W moc neucitis naozaj, to skor nejaky vykonovy do kufra okolo 4x100W RMS, das za to mozno o 100EUR viac ale toto je skor skoda penazi :D ved bezne radia maju 15A poistku, ma ju aj toto, napajas RADIO+ZOSILNOVAC jednim kablom co mas natiahnuty k radiu, myslim si ze to nieje zadna vyhrat takyto zosilnovac, radcej dam za nejaky 4 kanal 200 EUR + 50EUR kable ale mam 100% audio, ale je to samozrajme podla kazdeho vkusu a nazoru
No treba to vyskusat....to by som moc netvrdil...nemyslim ze 45 rms v kabine nestaci urcite staci ked som dnes daval radio len tak b bez zosiku...do urcitej hlasitosti ok ked sa to raz tolko zosilni pohoda...skoro vsetky zosiky 4x100 wat maju rms okolo 50 ...v pondelok to budem mat na predajni otestujem ...


hovorim zosit 4x100W RMS, nie MAX, ale sak uvidime, skus a daj vediet ake zlepsenie nastane
Súčastnosť
Volkswagen Golf 4 1.6 - 2001 - LPG
Opel Vectra Caravan 2.0 16V - CDX
Volkwagen Passat B4 - 1.9 TD 55kw

Bývalky :
Volkswagen Passat B5 4Motion - 2000 - 1,9 TDI PD ( 115 PS )
Škoda Octavia MK1 - 1997, 1,9 TDI ( 90 PS )
Opel Vectra B Hatchback - 1996, 1.8 16V (115 PS) - minulost
coli84
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 23:57
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa coli84 »

no podla mňa hoci jaké drahé a našlapané rádio dá 10 až 12W RMS výkonu maximálne,viac tam nepustí fyzika........ale k téme,myslím si že to bude niečo pre ludí ktorý nechcú vôbec do auta zasahovať ale chceli by lepší zvuk,ak to niekto z audiom myslí čo i len trošku vážnejšie tak spraví tak ako písal PATKO,keby aj kúpil zosík len za nejakých 60€,čo už dnes nieje veľký problém,takže podla mňa je to tiež tak trochu zbytočnosť,ak už niečo má zosilňovať musí to byť masívne,s poriadnym chladením a hlavne napájaním,aj keď toto je digitál,takže pre mňa osobne niečo čo je veľké ako panel od rádia a napája sa to káblom o polovicu,možno aj viac,tenším než mám ja repro káble skôr zbytočná paráda ako niečo s čoho by som sa vytešoval,ale to som ja,niesom zrovna nenáročný poslucháč a dnes som zistil že moje predné dvere spôsobujú rezonovanie zadnej ŠPZky :) a to mám vo dverách len jeden pár repro,na jedenj strane radosť ale nadruhej preoblém,zase som objavil že mi niečo rezonuje #-o ](*,)

inak je tu aj test
http://www.audio.sk/index.php?page=article&id=223
ale aby ma niekto nepochopil zle,nechcem to tu haniť ani na to nadávať,nevyskúšal som to a neviem aký je skutočný prínos,všetko sú len moje dohady a úvaha,rád by som to skúsil vo svojom aute,možno by som zmenil názor :lol:
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Príspevok od používateľa frenkyto »

coli84 napísal:no podla mňa hoci jaké drahé a našlapané rádio dá 10 až 12W RMS výkonu maximálne,viac tam nepustí fyzika........ale k téme,myslím si že to bude niečo pre ludí ktorý nechcú vôbec do auta zasahovať ale chceli by lepší zvuk,ak to niekto z audiom myslí čo i len trošku vážnejšie tak spraví tak ako písal PATKO,keby aj kúpil zosík len za nejakých 60€,čo už dnes nieje veľký problém,takže podla mňa je to tiež tak trochu zbytočnosť,ak už niečo má zosilňovať musí to byť masívne,s poriadnym chladením a hlavne napájaním,aj keď toto je digitál,takže pre mňa osobne niečo čo je veľké ako panel od rádia a napája sa to káblom o polovicu,možno aj viac,tenším než mám ja repro káble skôr zbytočná paráda ako niečo s čoho by som sa vytešoval,ale to som ja,niesom zrovna nenáročný poslucháč a dnes som zistil že moje predné dvere spôsobujú rezonovanie zadnej ŠPZky :) a to mám vo dverách len jeden pár repro,na jedenj strane radosť ale nadruhej preoblém,zase som objavil že mi niečo rezonuje #-o ](*,)

inak je tu aj test
http://www.audio.sk/index.php?page=article&id=223
ale aby ma niekto nepochopil zle,nechcem to tu haniť ani na to nadávať,nevyskúšal som to a neviem aký je skutočný prínos,všetko sú len moje dohady a úvaha,rád by som to skúsil vo svojom aute,možno by som zmenil názor :lol:
Neviem pozri ja nemam zosik teraz lebo prerabam myslim na repro v aute...na compa a naozaj mne rezonuje znacka bez zosiku:-))jasne mam aj ovaly vzadu...len tak zvazujem technika ide dopredu...vsetko sa zmensuje a pritom hra slusne ,,nemyslim si ze by alpine pustil nejaku prkotinu len tak do predaja...pretoze keby to nesplnalo ucel nepredeavalo by sa to a ako tu znacku poznam tak nepusti nieco co nema buducnost...pokial to ma 45 rms musi to hrat slusne velkost aj hra rolu aj nie pkial sa to nahradzuje novymi poznatkami a vyvojom tak aj tato mala skrinka moze urobit bordel...avsak treba vyskusat uz som rozpraval dnes z jednym chlapikom co to ma tak mi povedal ze ak mas ZOSIK 4x80 WAT tak si kludne zober toto je to o 70% percent vecsi vykon ako ma radio alpine...pokial ma pravdu tak to je super...ale ako vravis treba vyskusat kazdy ma ine naroky...to mas pravdu mne tiez vsetko rezonuje a to uz poriadne tiez asi vsetko treba robit ...jedine co netreba prerabat su basy...ked ide jedno auto predomnou tak vidim dva:-)) a spetak minule odpadol lavy:-)) ty mas co v aute?
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Príspevok od používateľa frenkyto »

coli84 napísal:no podla mňa hoci jaké drahé a našlapané rádio dá 10 až 12W RMS výkonu maximálne,viac tam nepustí fyzika........ale k téme,myslím si že to bude niečo pre ludí ktorý nechcú vôbec do auta zasahovať ale chceli by lepší zvuk,ak to niekto z audiom myslí čo i len trošku vážnejšie tak spraví tak ako písal PATKO,keby aj kúpil zosík len za nejakých 60€,čo už dnes nieje veľký problém,takže podla mňa je to tiež tak trochu zbytočnosť,ak už niečo má zosilňovať musí to byť masívne,s poriadnym chladením a hlavne napájaním,aj keď toto je digitál,takže pre mňa osobne niečo čo je veľké ako panel od rádia a napája sa to káblom o polovicu,možno aj viac,tenším než mám ja repro káble skôr zbytočná paráda ako niečo s čoho by som sa vytešoval,ale to som ja,niesom zrovna nenáročný poslucháč a dnes som zistil že moje predné dvere spôsobujú rezonovanie zadnej ŠPZky :) a to mám vo dverách len jeden pár repro,na jedenj strane radosť ale nadruhej preoblém,zase som objavil že mi niečo rezonuje #-o ](*,)

inak je tu aj test
http://www.audio.sk/index.php?page=article&id=223
ale aby ma niekto nepochopil zle,nechcem to tu haniť ani na to nadávať,nevyskúšal som to a neviem aký je skutočný prínos,všetko sú len moje dohady a úvaha,rád by som to skúsil vo svojom aute,možno by som zmenil názor :lol:
Neviem pozri ja nemam zosik teraz lebo prerabam myslim na repro v aute...na compa a naozaj mne rezonuje znacka bez zosiku:-))jasne mam aj ovaly vzadu...len tak zvazujem technika ide dopredu...vsetko sa zmensuje a pritom hra slusne ,,nemyslim si ze by alpine pustil nejaku prkotinu len tak do predaja...pretoze keby to nesplnalo ucel nepredeavalo by sa to a ako tu znacku poznam tak nepusti nieco co nema buducnost...pokial to ma 45 rms musi to hrat slusne velkost aj hra rolu aj nie pkial sa to nahradzuje novymi poznatkami a vyvojom tak aj tato mala skrinka moze urobit bordel...avsak treba vyskusat uz som rozpraval dnes z jednym chlapikom co to ma tak mi povedal ze ak mas ZOSIK 4x80 WAT tak si kludne zober toto je to o 80% percent vecsi vykon ako ma radio alpine...pokial ma pravdu tak to je super...ale ako vravis treba vyskusat kazdy ma ine naroky...to mas pravdu mne tiez vsetko rezonuje a to uz poriadne tiez asi vsetko treba robit ...jedine co netreba prerabat su basy...ked ide jedno auto predomnou tak vidim dva:-)) a spetak minule odpadol lavy:-)) ty mas co v aute?Inak radia mozu dat tolko ako pises 15-18 rms to uz je naozaj strop ...niekto tu pisal o nejakych 30 rms...tomu z ja neverim...ale do buducna to moze byt realne....
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Používateľov profilový obrázok
swabel
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1660
Dátum registrácie: 19 Jún 2007, 10:44
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trstená
Bydlisko alt: Levoča
Bydlisko: Trstená, orig. Levoča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa swabel »

Co som cital testy tak tie naj radia byvaju max 4x22-23 w RMS
VETCTRA C kombi, Z19DTH, AT (2007), KATAÓG DIELOV EPC
Diagnostika GM MDI, OP-COM, aktivácia pal. PC* SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, 0915850900
http://www.opel-shop.sk
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Príspevok od používateľa frenkyto »

swabel napísal:Co som cital testy tak tie naj radia byvaju max 4x22-23 w RMS
moze byt tak nejak viem ze okolo 20 rms to bolo uz fakt nadoraz....nieco pridas:-)) a je to ako pises....
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Príspevok od používateľa frenkyto »

P_A_T_K_O napísal:
frenkyto napísal:
P_A_T_K_O napísal:tych 15W moc neucitis naozaj, to skor nejaky vykonovy do kufra okolo 4x100W RMS, das za to mozno o 100EUR viac ale toto je skor skoda penazi :D ved bezne radia maju 15A poistku, ma ju aj toto, napajas RADIO+ZOSILNOVAC jednim kablom co mas natiahnuty k radiu, myslim si ze to nieje zadna vyhrat takyto zosilnovac, radcej dam za nejaky 4 kanal 200 EUR + 50EUR kable ale mam 100% audio, ale je to samozrajme podla kazdeho vkusu a nazoru
No treba to vyskusat....to by som moc netvrdil...nemyslim ze 45 rms v kabine nestaci urcite staci ked som dnes daval radio len tak b bez zosiku...do urcitej hlasitosti ok ked sa to raz tolko zosilni pohoda...skoro vsetky zosiky 4x100 wat maju rms okolo 50 ...v pondelok to budem mat na predajni otestujem ...


hovorim zosit 4x100W RMS, nie MAX, ale sak uvidime, skus a daj vediet ake zlepsenie nastane
hej jasne ozvem...len neviem kedy stihnem..stale do toho nieco pride
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Používateľov profilový obrázok
swabel
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1660
Dátum registrácie: 19 Jún 2007, 10:44
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trstená
Bydlisko alt: Levoča
Bydlisko: Trstená, orig. Levoča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa swabel »

Ludia ten Alpine KTP-445 by bolo tazko prerobit k Opel konektorom? Opel ma ISO konektor zozadu klasicky? (Napr. CD70tka)
VETCTRA C kombi, Z19DTH, AT (2007), KATAÓG DIELOV EPC
Diagnostika GM MDI, OP-COM, aktivácia pal. PC* SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, 0915850900
http://www.opel-shop.sk
P_A_T_K_O
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18 Dec 2009, 00:06
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitrianske Rudno

Príspevok od používateľa P_A_T_K_O »

kup si 2x ISO koncovky, objednas 2 kusy, jeden co das do ISO konektorov v aute a naletujes na ten zosilnovac a druhe vystupne ktore naletujes z druhej strany a zapojis radio, zvladne to aj amater

http://www.saunika.sk/iso-konektory-red ... ne---1339/

http://www.saunika.sk/iso-konektory-red ... dio---457/

potrebujes len toto aby si to zapojil na akekolvek autoradio
Súčastnosť
Volkswagen Golf 4 1.6 - 2001 - LPG
Opel Vectra Caravan 2.0 16V - CDX
Volkwagen Passat B4 - 1.9 TD 55kw

Bývalky :
Volkswagen Passat B5 4Motion - 2000 - 1,9 TDI PD ( 115 PS )
Škoda Octavia MK1 - 1997, 1,9 TDI ( 90 PS )
Opel Vectra B Hatchback - 1996, 1.8 16V (115 PS) - minulost
Používateľov profilový obrázok
swabel
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1660
Dátum registrácie: 19 Jún 2007, 10:44
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trstená
Bydlisko alt: Levoča
Bydlisko: Trstená, orig. Levoča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa swabel »

jasne, torsku sa do toho vyznam, len mi nebolo jasne, ci Alpine nema nejake ine konektory, kt. do ISO konektorov nevopcham....
VETCTRA C kombi, Z19DTH, AT (2007), KATAÓG DIELOV EPC
Diagnostika GM MDI, OP-COM, aktivácia pal. PC* SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, 0915850900
http://www.opel-shop.sk
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Príspevok od používateľa frenkyto »

swabel napísal:jasne, torsku sa do toho vyznam, len mi nebolo jasne, ci Alpine nema nejake ine konektory, kt. do ISO konektorov nevopcham....
tie konektory ISO mam aj ja komplet za 3 eur predavam u seba.-))
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
coli84
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 23:57
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa coli84 »

frenkyto ale mne okrem ŠPZky nerezonuje nič,dvere mám riadne vytmené,uzatvorené a utesnené,okrem toho ako mám do dverí natiahnutý kábel je všetko spravené poriadne.....to že mi rezonuje značka som zistil len náhodou ale za desať minút sa to dá vyriešiť a aj to urobím,rezonujú vonkajšie klučki ale to sa asi už nedá odstániť a speťáki sa mi chvejú všetky tri,ale to je normálka,zvuk v aute je OK...inak čo tam mám som tu na fóre už písal v inom príspevku,mám spravené len predné dvere,sú tam Tempo 6
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Príspevok od používateľa frenkyto »

coli84 napísal:frenkyto ale mne okrem ŠPZky nerezonuje nič,dvere mám riadne vytmené,uzatvorené a utesnené,okrem toho ako mám do dverí natiahnutý kábel je všetko spravené poriadne.....to že mi rezonuje značka som zistil len náhodou ale za desať minút sa to dá vyriešiť a aj to urobím,rezonujú vonkajšie klučki ale to sa asi už nedá odstániť a speťáki sa mi chvejú všetky tri,ale to je normálka,zvuk v aute je OK...inak čo tam mám som tu na fóre už písal v inom príspevku,mám spravené len predné dvere,sú tam Tempo 6
jaj viem pisali sme nejako mi to uslo...mne hrozne rezonuje zadny kufor konkretne zamok s tym si neviem rady...ostane poriesim este...ked ono stale nieco...musim menit spetak je hotovy...ledva drzi...po tych rokoch ani sa mu necudujem...:-))alebo to zlepit nejako...
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
coli84
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 23:57
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa coli84 »

počítam s tým že aj mne bude rezonovať kufor keď dám woofer,n asi radšej už v predstihu vytmím a kamoš má dva 12" v bandpassovej bedni tak to tam šlahnem na chvílu,vypálim tomu a zbadám čomu sa ešte treba povenovať,mohol som to tak spraviť aj pri dverách ale to je už jedno,rezonancie počuť len keď je zatvorené auto a stojím vonku :) ,ale mne zatiaľ ešte všetko drží na svojom mieste :)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE"