svetla

Moderátori: bukelo, buci_vectra

didi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05 Júl 2007, 09:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

svetla

Príspevok od používateľa didi »

nevie niekto poradit kde moze byt problem ,ked rosvietim svetla tak mi uplne zhasne displej a aj ukazovatel dennych km a palubovka skoro vobec nesvieti je to astra G diesel :(
iurai

Re: svetla

Príspevok od používateľa iurai »

didi napísal:nevie niekto poradit kde moze byt problem ,ked rosvietim svetla tak mi uplne zhasne displej a aj ukazovatel dennych km a palubovka skoro vobec nesvieti je to astra G diesel :(


nemam astru g, ale robi to aj moj fiat aj vectra.

je to preto, aby v noci neoslnovali pristroje.

ked chces svietit cez den, tak si daj modul denneho svietenia, alebo nieco podobne. potom auto bude svietit, no osvetlenie pristrojov to nezoslabi

inak skontroluj si, ze ci mas vsetky ziarovky OK v pristrojovke
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36830
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: svetla

Príspevok od používateľa macil »

didi napísal:nevie niekto poradit kde moze byt problem ,ked rosvietim svetla tak mi uplne zhasne displej a aj ukazovatel dennych km a palubovka skoro vobec nesvieti je to astra G diesel :(

Na ľavej strane od volantu, pod spínačom svetiel, je regulátor osvetlenia prístrojov. Nemáš ho stiahnutý na minimum? :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
didi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05 Júl 2007, 09:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: svetla

Príspevok od používateľa didi »

didi napísal:nevie niekto poradit kde moze byt problem ,ked rosvietim svetla tak mi uplne zhasne displej a aj ukazovatel dennych km a palubovka skoro vobec nesvieti je to astra G diesel :(


dik mal som to osvetlenie stiahnute
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36830
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Bodaj by všetky opravy boli takéto jednoduché. Yellow_Colorz_PDT_05
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Peter5

Príspevok od používateľa Peter5 »

Zdravim Vas tu mam astru G a mam problem s dialkovymi svetlami a to ten ze stale svietia. nejdu vypnut. svietia aj ked vypnem auto, vytiahnem kluc zo zapalovania, jedine ako ich vypnut je vytiahnut poistky. Dialkove svetla svietia aj po odpojeni packy na prepinanie dialkovych tlmenych svetiel a svietia aj po odpojeni spinaca zapinania svetiel toho na lavo dole pri kolenach. Ak ste to uz niekde riesili tak Vas prosim o radu. Dakujem
alino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24 Okt 2007, 12:00
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modrý Kameň

Príspevok od používateľa alino »

Peter5 napísal:Zdravim Vas tu mam astru G a mam problem s dialkovymi svetlami a to ten ze stale svietia. nejdu vypnut. svietia aj ked vypnem auto, vytiahnem kluc zo zapalovania, jedine ako ich vypnut je vytiahnut poistky. Dialkove svetla svietia aj po odpojeni packy na prepinanie dialkovych tlmenych svetiel a svietia aj po odpojeni spinaca zapinania svetiel toho na lavo dole pri kolenach. Ak ste to uz niekde riesili tak Vas prosim o radu. Dakujem


Vyťahuj relátka a zistíš ktoré ti visí zopnuté.
Peter5

Príspevok od používateľa Peter5 »

Relatka to su tie v poistnej skrinke a ako to vyzera?
:oops:
Používateľov profilový obrázok
B@rt0
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 09 Dec 2006, 18:50
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa B@rt0 »

to su take male kocky asi 2x2cm.. :lol:
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

alino to myslel tak, ze ked vytiahnes rele dialkovych svetiel, tak Ti to prestane blbnut. asi myslel, ze je rele pokazene
ale bez rele Ti dialkove nepojdu

na astre G by malo byt obdlznikove mensie, v hornom rade druhe zlava

rele mas stvorcove alebo obdlznikove, tu foto z Vectry B

Obrázok
Peter5

Príspevok od používateľa Peter5 »

Diky moc velmi ste mi pomohli akonahle bude trocha casu tak to skontrolujem zatial jazdim bez poistiek a tak bez dialkovych svetiel. Cez den to nevadi ale v noci je figu vidiet :shock: este raz diky a neviete nahodou co stoji take rele a kde sa da zohnat :?:
mimo22

Nastavenie svetlometov

Príspevok od používateľa mimo22 »

NEeviete mi niekto poradiť ako sa nastavuje vyška svetlometov na Opel astre G 1999.Svietia mi priliš vysoko !Dik za rady
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

Na svetlách máš dve skrutky, jednou sa nastavuje vertikálny smer, druhou horizontálny. Odporúčam Ti ale ísť s tým do servisu, tam Ti to nastavia presne podľa prístroja. Mňa to stálo 90 SK.
Klasické sklápanie svetiel podľa zaťaženia auta sa robí "koliečkom" v ľavo od spínača svetiel. Má myslím že 4 polohy (0-3).
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"