Zamŕzanie ručnrj brzdy.

Moderátori: bukelo, buci_vectra

mathev
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 16 Apr 2007, 23:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathev »

koli magicaru parkujem vzdy vyradena rychlost a rucna brzda a nikdy som s tym nemal problem, na inych autach rucnu pouzivam iba vtedy ked je to ozaj nutne...
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

Astrak KE napísal:presne tak. Ja som síce obstal lepšie. Povolila na diaľnici , ale smrad bol neskutočný a nielen vonku za mnou, ale aj celá kabína. Tak čo už, na rozvoz som musel ísť a nebol čas na čakanie kým povolí. A mimochodom, kotúčová brzda môže zamrznúť?
moze mne zamrzla dnes rano a mam zadne kotucove.. ani p... nechcela povolit musel som tie spruzini sklepat naspet hore tak sa uvolnili klatiky
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

misso101 napísal:nooo chalani mne tiež niekedy blbne na G-čku ručna, ale ja musim normalne tam de je lanko uchytene podať do hora, ale to len ked je zima mi to nevracia, čo stým je?? ked má niekto viacej skúseností z G-čkami tak mi napíšte na ICQ 350 472 635 diiiki moc
to iste robi aj mne ..
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dag22 »

no vcera som to dokoncil bolo na to treba reparacnu sadu a vsetko rozobrat do srobika vycistit s motopurom potom wd-40 a rozbehat lebo ten strmen ked sa dlho nepouziva tak sa to uplne zasekne a potom je problem ked sa zatiahne rucna a na mojej astre sa rucna nepouzivala asi cca 3 roky. zo zaciatku som to nevedel ani pohnut ale potom to pomalicky zacalo ist najprv len smerom dole a potom uz aj naspak a smerom hore. podotykam ze treba rozobrat aj ten valcek ktory sa vysuva. ten ma v sebe lozisko a srobik s jednym tesnenim uplne na konci a mal by sa troska tocit nie moc ale malo by sa to dat otocis s prstami akurat treba davat pozor jak maju vsetky tie podlozky a lzisko nasledovat a samozrejme ja som mal na konci uz hrdzu. tu treba poriadne vycistit a premazat. na pravej strane som to somar zle zlozil lebo mi to odtial len tak vyskocilo vsetko a otacalo sa to dost tazko dufam ze to nebude robit problem. mam to vsetko pofotene tak spravim aj nejaky postup k tomu a kopnem to sem btw este k lanku rucnej brzdy vsetci dobre vieme jaky je s nim problem aj ked je tam ta gumicka ale som dosol na celkom dobry napad jak to vyriesit aby tam neisla ziadna voda. nebude to az taky rozsiahly postup jak pri vymene tlmicov ale myslim si ze ten kto sa do toho pusti to zvledne akurat je to moc spinava a pracna robota
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
Používateľov profilový obrázok
misso101
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:13
Auto: Astra G
Bydlisko: Rimavská Sobota
Bydlisko: Rimavská Sobota

Príspevok od používateľa misso101 »

T_O_MAS1 napísal:
misso101 napísal:nooo chalani mne tiež niekedy blbne na G-čku ručna, ale ja musim normalne tam de je lanko uchytene podať do hora, ale to len ked je zima mi to nevracia, čo stým je?? ked má niekto viacej skúseností z G-čkami tak mi napíšte na ICQ 350 472 635 diiiki moc
to iste robi aj mne ..


rozobrali sme to s kamošom cez leto a skúšali sme ako chodí lanko, tak ono aj dosť ťažko chodí v tom bowldene, ale ako sme to rozobrali tak zatiaľ nerobilo neplechu. ono by to bolo najrozumenšie vymeniť cele lanko, a plus prasiatka prečistiť poriadne
Astra G 2,0 16V Turbo
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

rucna

Príspevok od používateľa dag22 »

nove info k tej rucnej. musel som to znovu rozobrat tu pravu stranu. ten srobik som ledva pootocil s kombinackami a nie to s prstami. cele to zacalo sposobovat taky problem ze ako sa platnicky postupne drali tak sa mi ta strana nedotahovala a brzda bola maksia a maksia ked som dotiahol lanko na rucnej tak stvrdla. na vine bola prehodena jedna podlozka ktora to cele zapricinila teraz to ide v pohode a vypada to tak ze platnicky sa dotahuju same a aj rucna chodi tak ako som ju nastavil. kopu veci som nastavoval podla navodu "jak na to" akurat mam taky blby pocit ze mam zavzdusnene abs ale uvidim co mi povie technik na stk.
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

ABS je elektronický systém nemôže byť zavzdušnený.
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dag22 »

Kesi napísal:ABS je elektronický systém nemôže byť zavzdušnený.


ale cerpadlo kvapaliny pre abs uz elektronicke neni jedine co je elektronicke su cidla v loziskach a v "jak na to" som sa docital ze ked sa zavzdusni system s ABS tak ze sa to musi dat odvzdusnit do oplu lebo ze na to je nejaky pristroj ci co. jako uz na kopu veci som sice mal mat selijake kluce a nastroje a poradil som si aj bez toho ale naozaj sa mi to nezda lebo odvzdusnili sme to komplet cele s tym ze uz odtial nesiel ziadny vzduch ale mam dojem ze brzdny ucinok nastava neskorsie proste musim stupit na brzdu vacej nez predtym. najprv som si myslel ze to mam len halucinacie ale ked sme robili teraz na kamosovom vente toto iste a on nema abs tak ma presne tento isty problem. akurat haluz je v tom ze to abs funguje akurat predtym ked som stupil na brzdu tak vac jak na 2/3 som ju nestlacil zatal co teraz ju kludne dam az na podlahu a pri druhom stlaceni zostava trochu tvrdsia co sa mi teda uz duplom nezda. dokonce sme to odvzdusnovali aj na druhy den asi po 200km jazdy a proste nic stale to iste. najskor asi ked to bude na diagnostike tak dam vymenit komplet celu brzdovu a nech mi to rovno odvzdusnia v oply aj ked mi to neda co tomu sakra moze bit :?
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dag22 »

problem vyrieseny: treba odvzdusnit auto ked je na zemi a ne zdvyhaku lebo nejaky zatazovy regulator musi byt v zatazi aby sa to uplne odvzdusnilo. teraz to ide jak vinko :D
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

dag22 napísal:problem vyrieseny: treba odvzdusnit auto ked je na zemi a ne zdvyhaku lebo nejaky zatazovy regulator musi byt v zatazi aby sa to uplne odvzdusnilo. teraz to ide jak vinko :D


dik, ze si napisal ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"