kontrolka motora

Moderátori: dulo, buci_vectra

Atos

kontrolka motora

Príspevok od používateľa Atos »

Ahojte,
stal som sa len nedávno majitelom opel vectra 1.6 16V rok výroby 1997. Po čase sa mi rozsvietila kontrolka motora, potom zase zhasla na pár dní a potom opäť svietila pár desiatok km, potom zase nič, až nakoniec pri tretej etape svietenia sa k tomu pridal aj čudný chod motora, akokeby na 2-3 valce. Podľa navodu na tejto stranke som vyblikal poruchu 1405, čo je EGR ventil a nakoniec mi to mechanik aj zaslepil. ( Výmena v značkovom by ma vyšla na cca 8000, momentálne toľko nebolo) . Prečistiť ventil sa mu nepodarilo tak, aby aj chodil, takže teraz motor ide v podstate dobre a kontrolka svieti (aj po zresetovaní pomocou spojením mínusu s plusom na akumulátore na 1 min). Chcel by som sa spýtať, či takýto režim (ide teraz motor v núdzovom režime?) nevadí a či sa s tým nemôže niečo iné poškodiť? Opútovná kontrola vyblikávaním hlási stále len 1405.
Diky za pomoc.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: kontrolka motora

Príspevok od používateľa Signum »

Atos napísal:Ahojte,
stal som sa len nedávno majitelom opel vectra 1.6 16V rok výroby 1997. Po čase sa mi rozsvietila kontrolka motora, potom zase zhasla na pár dní a potom opäť svietila pár desiatok km, potom zase nič, až nakoniec pri tretej etape svietenia sa k tomu pridal aj čudný chod motora, akokeby na 2-3 valce. Podľa navodu na tejto stranke som vyblikal poruchu 1405, čo je EGR ventil a nakoniec mi to mechanik aj zaslepil. ( Výmena v značkovom by ma vyšla na cca 8000, momentálne toľko nebolo) . Prečistiť ventil sa mu nepodarilo tak, aby aj chodil, takže teraz motor ide v podstate dobre a kontrolka svieti (aj po zresetovaní pomocou spojením mínusu s plusom na akumulátore na 1 min). Chcel by som sa spýtať, či takýto režim (ide teraz motor v núdzovom režime?) nevadí a či sa s tým nemôže niečo iné poškodiť? Opútovná kontrola vyblikávaním hlási stále len 1405.
Diky za pomoc.
EGR ventil je zapojeny?
Atos

Príspevok od používateľa Atos »

Myslim, že ano.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Atos napísal:Myslim, že ano.
Tak to je dost podstatne ked nebude zapojeny ,bude svietit stale.Zajtra Ti pozrem v robote ten chybovy kod,lebo doma mi to dajako nechce ist TIS 2000.
Atos

kontrolka motora

Príspevok od používateľa Atos »

diky za ochotu... ten chybovy kod 1405 je ten EGR ventil, a ventil je zapojeny, aspon mi mechanik nehovoril nic o tom, ze by nechal odpojene kable, ale povedal, ze sa mu nepodarilo rozhybat nejaky piest v tom ventile...moze to preto svietit? Nema takato prevadzka vplyv na nieco ine?
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: kontrolka motora

Príspevok od používateľa Signum »

Atos napísal:diky za ochotu... ten chybovy kod 1405 je ten EGR ventil, a ventil je zapojeny, aspon mi mechanik nehovoril nic o tom, ze by nechal odpojene kable, ale povedal, ze sa mu nepodarilo rozhybat nejaky piest v tom ventile...moze to preto svietit? Nema takato prevadzka vplyv na nieco ine?
Nema vplyv,pri niektorych modeloch sme ich dokonca davali von.To sa bohuzial teba netyka,boli to motory r.v.2001 a dalo sa tam naprogramovat moznost bez EGR ventilu.Zajtra Ti mozem dat dalsie odpovede,ale az vecer OK? :lol:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36827
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

EGR aj po zaslepení musí ostať funkčný, teda musí sa "hýbať", inak riadiaca jednotka bude stále hlásiť chybu. Porucha EGR by na chod motora nemala mať vplyv, myslím, že ECU pri nej ani neprechádza do núdzového režimu. Keď ti však bude stále svietiť kontrolka poruchy motora v dôsledku nefunkčného EGR, može sa stať, že takto prehliadneš inú chybu, torú by ti kontrolka signalizovala.
Na čistenie EGR je najvhodnejší čistič na karburátory.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Atos

kontrolka motora

Príspevok od používateľa Atos »

Zatial Vam diky za info...
onedlho sa budu robit mensie opravy, tak skusime to este precistit.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: kontrolka motora

Príspevok od používateľa Signum »

Atos napísal:Zatial Vam diky za info...
onedlho sa budu robit mensie opravy, tak skusime to este precistit.
Skus ten EGR venti poriadne vycistit,rozhybat tym cisticom karburatorov ako spravne podotkol macil a kontrolka by mala prestat svietit.Ten piestik by mal potom pekne chodit do vnutra.Caf
Atos

Príspevok od používateľa Atos »

Predpokladam, ze sa buduci tyzden dostanem k mechanikovi, tak to skusime. Zatial diky...
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"