striekanie čierných pogumovaných plastov vo farbe tátoša

Moderátori: bukelo, buci_vectra

fedikp

striekanie čierných pogumovaných plastov vo farbe tátoša

Príspevok od používateľa fedikp »

Čavte všetci.Mám otázku,ktorú som tu podrobne vysvetlenú nenašiel.Ako zastriekať čierne pogumované plasty(kľučky,prahy,podnárazník) vo farbe tátoša,aby sa mi po roku táto farba nezačala ošupovať.
Minule som dodržal-ošmirovanie,odmastenie,plast.primer,zasklad,vrch.farba a lak,no aj tak to po jednej zime spravilo to,čo som nechcel....prosím nejaký postup

ďakujeeeeeeeeeeeeem!
Gabrihell
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Júl 2008, 21:00
Auto: Astra G
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Re: striekanie čierných pogumovaných plastov vo farbe tátoša

Príspevok od používateľa Gabrihell »

fedikp napísal:Čavte všetci.Mám otázku,ktorú som tu podrobne vysvetlenú nenašiel.Ako zastriekať čierne pogumované plasty(kľučky,prahy,podnárazník) vo farbe tátoša,aby sa mi po roku táto farba nezačala ošupovať.
Minule som dodržal-ošmirovanie,odmastenie,plast.primer,zasklad,vrch.farba a lak,no aj tak to po jednej zime spravilo to,čo som nechcel....prosím nejaký postup

ďakujeeeeeeeeeeeeem!


No ja plánujem urobiť to takto: Obrúsiť, odmastiť, základ na plasty, plnič, potom znova obrúsiť vodným šmirgľom a potom nastriekať do farby....mohlo by sa to podariť.... :D
Astra G, X18XE1, r.v. 1999
Používateľov profilový obrázok
jus
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 10:50
Auto: Astra J
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

Príspevok od používateľa jus »

akurat som sa minule o tom bavil s lakirnikom, a vraj treba pouzit akesi leptadlo , inak sa to po case olupe. ale sorry naozaj neviem ake, hlavne ze to vie ten co to bude robit :lol:
2003- 2010 Vectra C X18XE
2010- 2013 Meriva B A14NEL
2011- 2013 CORSA B X10XE
2013- 2018 Astra J A14NET
2018- 20..? Grandland X
Mattej

Príspevok od používateľa Mattej »

Áno treba použiť takú vodičku ono naruší štruktúru plastu. Potom lepši chytí farba.
fedikp

Príspevok od používateľa fedikp »

Vďaka za odpovede.
Robil som to naozaj podľa postupu a neviem či len tu na severe-okr.Čadca dávajú na cesty takú chémiu v zime,ale opravujem to každý rok,až ma to niekedy nebavý.Mne jeden lakérnik poradil dať si prahy a lišty z kovu,no že mi to zasa bude hrdzavieť :roll: takže ani tak,ani tak
Vďaka
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"