vysvetlite mi to pls

Moderátori: dulo, buci_vectra

vectra19cdti
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 20:48
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad

vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa vectra19cdti »

zdravím opláci,
dnes sa mi stala taka situácia, a chcel by som Vás poprosiť o vaše názory.
Ráno som naštartoval auto (opel vectra caravan, r.v. 2004, 110kw) štart normálny, nechal som poklepať motor asi 3 minúty a vydal som sa na cestu. po prejdení asi 300 metrov som zastal na križovatke a a z ničoho nič zhasol motor, znova som ho naštartoval a autom šklbalo (ako keby išlo na 3 valce), otáčky boli okolo 500.(čo pri zimnom štarte ma okolo 1200) keď som stlačil plynový pedál tak otáčky vôbec nereagovali. Tak som motor vypol, a následne znova naštartoval, tento stav trval približne 3 minúty a potom sa auto unormalnilo, a išlo ako za normálnych okolností.
V noci bolo síce -9 ale myslite si že to mohla spôsobiť nafta (tankujem na omw), alebo to bol len vynimočný stav, ktorý by sa nemal opakovať? Nalial som aj aditívum do nafty pre istotu, a zajtra ráno vyskúšam, či sa to všetko bude opakovať.
Keď nastal popisovaný stav, tak nevyskočila ani žiadna kontrolka, že porucha motora, ani nič podobné, čiže si to neviem vysvetliť. S autom sa jazdi pravidelne.
Budem vďačný za všetky názory a pripomienky.
Používateľov profilový obrázok
tomas.guru
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 15 Mar 2012, 21:03
Auto: Vectra C
Bydlisko: Nitra

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa tomas.guru »

síce ti moc nepomožem, len poviem že toto presne isté sa nám stalo v robote, aj keď na úplne inom motore, 1,2HTP. Vždy ranné štarty boli také, že motor sa dusil okolo 500ot., autom triaslo, plyn na podlahe a nič, auto zdochlo. Po asi troch štartoch a 1min už držalo a následne celý deň a 200km v poriadku. Na ďalšie ráno to isté, znova a znova. Auto bolo vyše mesiaca a pol preč v servise, nevedeli nato prísť, bolo kadetade u elektrikárov, originál škoda servis diagnostika, chyba nenájdená, dokonca si zobrali aj druhú fabiu a postupne skúšali zamienať diely :D:D chyba sa nenašla.. a bonus na záver, potom to po 2-3 týždnoch prestalo robiť samé.
Vectra C GTS 3.2 V6 1/2005
vectra19cdti
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 20:48
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa vectra19cdti »

HEHE TAK to ste museli mať veselo v práci, :D tak uvidíme ako ďalej, lebo zatiaľ to ide normálne, musím poklopať :D ale už sa to nezopakovalo, čiže asi ta nafta musela byť nejaká biedna, tak uvidíme čo bude ak prídu mrazy :D lebo zatiaľ štartuje a ide v poriadku. :yahoo:
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa Teo »

tieto priznaky robi najcastejsie konektor na 3tom vstreku a este to robieva egr na konci zivota
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
vectra19cdti
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 20:48
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa vectra19cdti »

ta ktovie čo to bude, lebo zatial sa to nezopakovalo, a na aute sa najazdilo okolo 1000 km od vtedy. snad to len nejaka somarina bola :D
jadromiro
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30 Jan 2012, 10:15
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa jadromiro »

Mam obdobne auto rv 2005- motor Z19DTH a mal som teraz pododbne rovnake problemy s rannym startom a slabym vykonom po starte. Diagnostika mi ukazala problem s EGR a zhavicmi, tak som si vycistil EGRkol a vymenil komplet zhavice (jeden z nich bol uplne nefunkcny) a auto uz ide ok..
vectra19cdti
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 20:48
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa vectra19cdti »

no tak žhaviče su nove, boli menene po lete. a ak by sa to zopakovalo tak viem že ako prve skusim vyčistiť erg ventil a uvudi sa čo dalej :) ale dakujem všetkým za rady. :)
vectra19cdti
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 20:48
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa vectra19cdti »

chcem len doplniť info, dnes sa to cele zopakovalo ale auto už bolo nepojazdne a odniesol si to ERG ventil, čiže sa to vymenilo a ide ako ma :yahoo:
jurij51
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 06 Sep 2011, 16:34
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: UK

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa jurij51 »

nazdar chlapi pred tyzdnom som kupil vectra c 1.9cdti 120bhp 2005 rok a neviem cim to je ale ked nastartujem auto a bezi 2 -3 minutky tak sa akoby zapne nejaky ventilator ale ked pozrem tak vrtule na chladici stoja.. huci to akokeby som zapol vysavac... a po pridani plynu to prestane a opat po cca 2 minutach opat to iste.. tak neviem, je tam nejaky ventilator na chladenie niecoho? alebo cim to je.. za rady vam vopred dakujem :stena:
Používateľov profilový obrázok
SnoopyBA
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 06 Sep 2010, 17:32
Auto: Astra H
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa SnoopyBA »

a čo vrtula na klimovom chladiči, netočí sa?
jurij51
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 06 Sep 2011, 16:34
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: UK

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa jurij51 »

ved to ze nie obe stoja ja som si tiez myslel ze to toci vrtula ale nie a preto sa pytam lebo mam auto len dva tyzdne a nepoznam tu motorizaciu ci tam ma nieco na chladenie niecoho a spusta sa to len na volnobehu po cca 2 minutach vrncania.. a este otazka k turbu ked zapne turbo tak ma to tak hucat ako hukacka? lebo co som mal auto pred tym tak tam turbo pekne piskalo ale nie az tak hlasno tak neviem ci je turbo chytene alebo ci to tak ma
Používateľov profilový obrázok
jrblind84
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2822
Dátum registrácie: 20 Mar 2012, 17:13
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: bratislava galanta komarno

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa jrblind84 »

Mozno netesnost hadice či prasknuta potom vydáva prenikavejsi zvuk .
omega b 2.6v6 24v

nahradne diely na x25xe motoricke casti
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: vysvetlite mi to pls

Príspevok od používateľa texno_lover »

Teo napísal:tieto priznaky robi najcastejsie konektor na 3tom vstreku a este to robieva egr na konci zivota

mne to tiež robil EGR, bol zasratý nedokazal sa ani uplne zavrieť , a robilo mi to toto, vyčistil som kanaliky donho zo sania a samotny egr a prešlo to
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"