ukazovatel teploty motora problem

Moderátori: dulo, buci_vectra

pindosk

ukazovatel teploty motora problem

Príspevok od používateľa pindosk »

Vie mi prosim niekto poradit neukazuje mi teplotu motora na palubovke. Vcera som bol v servise tam to hodili na pocitac teplota motora bola uplne v norme tak mi povedali ze je problem v budiku. Momentalne som v zahranici a planujem cestu na SR bude to problem?
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Podstatne je vzdy udat aky mas motor ,potom je mozne davat seriozne rady :wink: .Inak motor ma zvycajne dve cidla teploty vody jedno je pre RJ motora a druhe pre budik.Teda ak hovorime o Vectre B :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
dedo.miki

Príspevok od používateľa dedo.miki »

Niekde okolo termostatu nájdeš čidlo na ukazovanie teploty, zvykne mať len jeden vývod a ked ten kábel dáš na kostru tak musí ukázať maximálnu teplotu.Ak je dvoj kontaktové tak stačí spojiť tie vývody spolu s kúskom drôtu a tiež by malo byť max teplota. Na niektorých typoch je spoločné čidlo a má 4 vývody.Dva sú kostra a druhé dva odvod na informáciu o stave teploty.Tam môžeš skúšať spojiť kúskom drôtu a malo by zase ukázať max.
pindosk

Príspevok od používateľa pindosk »

uplne som na to zabudol ano je to vectra caravan B 1,6 16V a je moznost ako odskusat tie cidla?
pindosk

Príspevok od používateľa pindosk »

no idem to skusit prepojit takze ked mi rucicka nevyskoci hore predpoklad je ze bude vadny bud budik alebo je problem v kabli. Ako to bude v tom nebude to mat vpliv na zopinanie ventilatora pri prehrievani?
pindosk

Príspevok od používateľa pindosk »

tak som to teda skusil prepojit drotom ale rucicka sa ani nepohla :(
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36827
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ak ti ide o to, či s tým môžeš jazdiť, tak áno. Ako tu už bolo povedané RJ má vlastné čidlo a spínanie ventilátora obstaráva takisto zvláštny spínač, ktorý je na chladiči.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
pindosk

Príspevok od používateľa pindosk »

Ano islo mi o to ci stym mozem jazdit. Hlavne aspon pokial pridem na slovensko tam uz to potom doriesim. Diky moc za info. :)
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathis »

mam tiez problem s budikom odkedy mi vystriekal olej na motor, ide vsak o to ze pri cisteni som tam nasiel jeden vodic, ktory ani za svateho netusim kde ma byt pripojeny, ma taku klasicku napixovacku ale nikde po blizku nieje samec na nu. skusal som ju dat na kostru ale nic, pocas jazdy mi raz budik vyskocil na max a raz mi ukazal aj teplotu. neskusal som ho este prepojit ale pri odpojeni, motor hned prejde do nudzoveho rezimu takze sudim ze cidlo OK. pridavam foto ale neviem ci to bude dobre vidiet.... VIETE MI S TYM POMOCT?

Obrázok

Obrázok
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
jura
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 22 Jún 2007, 23:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: HC

Príspevok od používateľa jura »

na tom spodnom obrazku mas aj odfotene to mosadzne cidlo pri termostate, nasun ho tam, tak bokom bude to ok.
Vectra B 2.0 DTI 16v 74kw r.v.1998 X20DTH
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathis »

ak to ma byt odtaial tak asi prerobim koncovku lebo s tou mojou to tam isto nebude drzat... ale pravdu povediac neskusal som, tak preco nie, odskusam....
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathis »

takze v prvom rade dik za radu, najprv som myslel ze mi to tam nebude pasovat ale potom som zistil vyznam slova TAK Z BOKU :) naozaj to tam pasuje a vsetko ide OK. Takze este raz dik....
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
jura
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 22 Jún 2007, 23:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: HC

Príspevok od používateľa jura »

nemas zac! :lol:
Vectra B 2.0 DTI 16v 74kw r.v.1998 X20DTH
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Re: ukazovatel teploty motora problem

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Ahoj, problém prvně nastal včera, dnes ráno podruhé po cca 10 km jízdy. Rozsvítí se kontrolka motoru (po vyčtení závad P0115 - Engine Coolant Temperature Sensor Circuit Range/Performance (17) - Present), budík na teplotu spadne na nulu a větrák na motoru se roztočí na plné otáčky. Mám VC Z18XE. Nevíte, kolik je na tomto motoru snímačů teploty? Kouknu se na kabeláž, ale spíše předpokládám, že chyba bude právě v čidlu, protože se problém projevil až po nějaké době jízdy.
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Re: ukazovatel teploty motora problem

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Problém se projevuje tak, že se rozsvítí kontrolka motoru, budík na teplotu spadne dolů a větrák chladiče se roztočí na plné obrátky (zvuk letadla). Vyčtená chyba z paměti ECU:
P0115 - Engine Coolant Temperature Sensor Circuit Range/Performance
(17) - Present

Live data říkají, že pokud odpojím kabel k čidlu teploty na termostatu, opcom ukáže -40°C a 4,98V, pokud je kabel připojený, opcom ukazuje teplotu motoru a ekvivalent ve voltech. Při odpojení kabelu z čidla termostatu (pokud je vše v pořádku) začne větrák běžet, při zpětném připojení běžet přestane.

Pokud nastane popsaný problém (kontrolka, budík, větrák), lze přes opcom zjistit, že teplota motoru neklesá (čili termostat je zavřený proto, že čidlo u něj ukazuje správnou hodnotu a není důvod otevírat), to znamená, že je zde buď ještě další čidlo teploty motoru, které blbne (ale to jsem v opcomu v live datech nenašel) a způsobuje již popsané, nebo tam žádné jiné čidlo není (kromě toho v termostatu) a vadná je ECU.

Otázka: kolik je na motoru Z18XE (VC 2002) čidel teploty?

PS: Pokud při této závadě smažu onu chybu, větrák se přestane točit. Problém se vyskytuje druhým dnem a stále častěji. Za 24h 5krát.
Používateľov profilový obrázok
147dusan
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 23 Apr 2008, 17:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: kracunovce c,267

Re: ukazovatel teploty motora problem

Príspevok od používateľa 147dusan »

skus vymenit teplotny snimac pre budik vedie k nemu jeden kablik je vedla termostatu a este skontroluj kostru mne to robila kostra teraz uz dvo roky pokoj s teplotou
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"