klepot pri pridavani

Moderátori: bukelo, buci_vectra

jurrki

klepot pri pridavani

Príspevok od používateľa jurrki »

Cute.Uz druhu zimu(robi to len v zime)ked pridam plyn,tak od motora pocut take klepanie alebo skor tikane,ked uberem tak prestane.Nerobi to ked nastartujem studeny motor ale len chvilu asi kym ide na sytic.Zatial to nema vpliv na prevadzku,len mam obavu do kedy,ci neodide cerpadlo alebo vstrekovanie alebo co tam je.Poradte ak mate niekto skusenost.Astra G 1,6 74 kw.Dakujem
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

aky je to rocnik?
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22960
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Odvetravaci ventil co je za vzduchovym filtrom....Neboj, nic tomu neni...ked je zimsie iba ho viacej pocut....je to normalne....Robi to vsetkym co maju Astry G. Aj mne.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
jurrki

Príspevok od používateľa jurrki »

rv je1999
jurrki

Príspevok od používateľa jurrki »

Dik.Potesil si ma,lebo som mal obavu ze ma caka dalsia investicia,a nerad by som vrazal,lebo tento rok chcem vymenit za novsi model
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22960
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Skus sa ked to bude robit, zapocuvat pri otvorenej kapote ci to ide od tej veci co je za vzduchovym filtrom....Taky valcek. To je ten ventil...Ono to skor cvaka ako klepe.....Ak je to ono, tak mozes kludne spavat. A cez leto to ani neni pocut.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
jimi81
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 11:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: prešov

Príspevok od používateľa jimi81 »

Zdravim ja mam astru H 1.7 cdti a mne to zacalo pred zimou a stale to robi pri acceleracii pocut akokeby klepali ventily.kto mi vie poradit .je mozne ze to su vstreky? moze sa to prejavovat tym klepanim? ako zistim co to sposobuje je to neprijemny zvuk
Lada 2101
Peugeot 206, 1.1,40 kw, 2003
Honda HRV 1.6 ,77kw, 2001
Nissan almera 1.5, 72kw, 2003
Opel astra H 1.7cdti sport , 74kw, 2004
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

jimi81 napísal:Zdravim ja mam astru H 1.7 cdti a mne to zacalo pred zimou a stale to robi pri acceleracii pocut akokeby klepali ventily.kto mi vie poradit .je mozne ze to su vstreky? moze sa to prejavovat tym klepanim? ako zistim co to sposobuje je to neprijemny zvuk



ja mam podobny problem a je to vo zdvihatkach tak sa teraz menia
plus plus korea :D
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22960
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

noo, len treba hladat aj pricinu, preco tie zdvihatka odisli...ja som ich pred 3/4 rokom menil, a bolo dobre tak dva dni, odvtedy klepu znova....Bude treba spravit GO minimalne hlavy...
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

langdon2 napísal:noo, len treba hladat aj pricinu, preco tie zdvihatka odisli...ja som ich pred 3/4 rokom menil, a bolo dobre tak dva dni, odvtedy klepu znova....Bude treba spravit GO minimalne hlavy...


no problem je vyrieseny kompletne GO hlavy nebolo treba ale menilo sa viac veci ako 2 hydrostely, 4 vyfukove ventily, 8 vahadiel a vsetky tesnenia halvu do srobika rozobraly vakupali v arve vycistily chaldiace kanaliky vymenily chadiacu zmes gufero klukovej hriadele... auto ide ako nove tichucko vykon motora je cititelny aj chvenie celeho auta prestalo auto sa zacalo normalne spravat a reagovat na akcelerator... teplota vody je konecne stabilna na 90 stupnoch a ne na 80- 85 stupnoch pri tom bol novy termostat a aj veko, velka spokojnost cena bola vynikajuca za to ze to tolko krat rozoberali Frankl servis je proste dobry
plus plus korea :D
Používateľov profilový obrázok
Merm2600
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 Sep 2012, 07:04
Auto: Astra H
Bydlisko: Levice
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa Merm2600 »

Caute,

mam Astru H 2006, Z19DT, 74 kw, 160 000 km.
Pred tyzdnom mi menili rozvody a vod. pumpu, dovtedy motor isiel krasne, len bolo uz pocut rozvody. Bol som v opli a spravili to, len zrazu zacalo klepanie, znie to ako ventili. Robi to pri akceleracii...
Neverim ze sa zrazu nieco odislo, vie mi niekto poradit, moze to byt zlym nastavenim motora, teda, ze vymenili rozvod a motor ostal nastaveny podla stareho remena? Ale co tam mohli pohnojit?

Motor bol na pristrojoch pred pol rokom a odvtedy nabehal 8000 km, technik sa rozplyval ake super vysledky a zbehmen do oplu a problem...

P.S. so servisu som auto odniesol bez prednej casti krytu motora, ten zmizol v autorizovanom servise, teda podla nich to Astra H "nema"... Dovera v ten servis = 0.
Astra H SW, 2006, 1.9 CDTI, 74 kW, Z19DTL
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

Ked sa ti nieco nezda, tak sa domahaj svojho. Niesu hlupi a ak sa nieco zmenilo tak to zistia aj oni.

K tomu krytu, zatlac na nich. Cosi taketo nieje mozne, mozes argumentovat aj tym ze u teba ako servis skoncili ked si nedokazu dat pozor na taketo elementarne veci.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Používateľov profilový obrázok
Merm2600
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 Sep 2012, 07:04
Auto: Astra H
Bydlisko: Levice
Bydlisko: Levice

Re: klepot pri pridavani

Príspevok od používateľa Merm2600 »

Caute,

uplinul nejaky cas a klepanie som skoro doriesil...

Nakoniec a s toho vyklulo nieco uplne ine... po vymene rozvodov, oleja filtrov a plocheho remena s kladkami klepanie neodchadzalo... tak som patral hlbsie.
Astru som minule leto doviezol z Nemecka, isla ako hodinky a zacal som tankovat na Shell, kedze clovek predpoklada, ze to je jeden s top vyrobcov paliva, no bola to osudova chyba...

Po patrani som sa dozvedel, ze Shell nakupuje palivo s Ukrajiny a pridava aditivum(okrem V-power racing tie su original ich)... OMV a Agip nakupuje paliva s OMV Vieden a lodou ich nosi po Dunaji do Komarna a rozvaza, vsetci ostatny maju Slovnaft v roznej kvalite...
Moje klepanie prichadzalo od trisiek, ked si na nu date prst a citite sline klepanie ako kladivom je to ono (to je laicky postup), vyplyva s toho ze vstrekovacie otvori na tryske su "upchate" a tryska sa "trapy", problemi boli aj s startovanim za studena...
Inak sused ma Forda TDCI a tiez tankoval na Shellke a ma rovnake problemi...

Cele som to vyriesil jednoducho: zacal som tankovat na OMV a Agip a klepanie sa zlepsilo o 30 %, objednal som som si od LIQUI MOLY cistiace aditivum PRO LINE a dal do nadrze, klepanie sa zlepsilo o dalsich 40 % ked ho miniem ide na rad cistic DPF cistiace aditivum a za nim mazacie aditivum na common rail...

P.S. Kvalita LIQUI MOLY je uzasna a ceny este lepsie, a vedeli Ste, ze vyrabaju GM Dexos 2 a speci olej len pre Opel, pravdaze Longlife
P.S. 2 > Idem si objednat aj pridasu do oleja , ktora zlepsi viskozitu, teda ju udrzi ako za nova...
Astra H SW, 2006, 1.9 CDTI, 74 kW, Z19DTL
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"