spojka alebo prevodovka

Moderátori: bukelo, buci_vectra

passko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13 Apr 2015, 18:43
Auto: Astra H
Bydlisko: Malacky

spojka alebo prevodovka

Príspevok od používateľa passko »

zdravím, som tu nový a potreboval by som radu...
Mam opel astra 2.0 TDI, 16V, 74Kw 2002 okolo 182 000 km najazdenych..
V piatok som siel do roboty a ako som sa rozbiehal zo 4 do 5prevodoveho stupna tak pri stlaceni spojky a nasledneho preradenia do 5 som pocul divny zvuk (nevyznam sa v motoroch co sa tyka servisu uplne). Mal som zaradenu 5 ale ked som pustil spojku a pridal plyn tak som isiel naprazdno 5 zaradena ale ako keby som bol na neutrale.. zastavil som . vyskusal som vsetky prevodove stupne a u kazdeho pri pridani plynu otacky isli hore ako pri neutrale, auto stalo, divny zvuk pri stlaceni spojky akekeby spojka presmykovala... nedokazal som sa rozbehnut.. maximalne co sa kamaratovi podari rozbehnut ale myslim medziplynom be pouzitia spojky... dal som to do servisu.. dnes v pondelok mi povedali ze je problem v prevodovke nieco take ze mam zodraty zotrvacnik ze treba vymena celej prevodovky ale ze spojka je v poriadku.. ale co som sa pytal ostatnych znamych ktorý pracuju/pracovali v servisoch ze neveria tomu, ze by to mala byt prevodovka.. ze bud lamelo alebo nejaka drobnost pod rychlostnou pakou... keby to bola prevodovka, ze to by som nemohol preradovat ale to by bol symptom aj spojky.. a zotrvacnik neviem ci suvisi so spojkou a preradovani..
v minulosti sa riesila uz oprava spojky a to len nejake lozisko pod pedalom...
dakujem za kazdy nazor radku
Opel Astra H 1.6 77Kw
valio57
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 20 Nov 2013, 14:35
Auto: Astra F
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: spojka alebo prevodovka

Príspevok od používateľa valio57 »

Ak je spoika tak nezarjdiš žadnu rihlost,za každim bude hrkocat. Podla toho čo si popisal mislim že je otrhnuta ta hrjadel čo berje otački s motora a ide do prevodovke. Tak že podla mňa zavada je v prevodovke. Ak ti je odišel zotrvačnik !!!!! čo je podivne pre mňa ako zavada,tak sa da zarjdit rihlost v pohode. Zvičajne odhadza lamela a pritlačak,ale zotrvačnik..... :confused:
passko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13 Apr 2015, 18:43
Auto: Astra H
Bydlisko: Malacky

Re: spojka alebo prevodovka

Príspevok od používateľa passko »

zotrvacnik podla servisaka - ze znicene zuby na nom.. neviem. a este mi povedal ako na to dosiel ze prevodovka.. ze zdvihol auto otocil jednym prednym koleso a to druhe sa nepohlo.
kamarat sa na to narychlo pozrel a nemysli si ze by to bolo co by sposobovalo tento problem..po stlaceni spojky idu zaradit stupne aj ked 1 uz horsie ale pri tom sa ozve taky zvuk akokeby sa nieco o nieco drelo alebo presmykava a neprenasa to tah na kola aby sa auto pohlo..iba malicko taky slaby naznak ze chce ale nejde to.
Opel Astra H 1.6 77Kw
valio57
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 20 Nov 2013, 14:35
Auto: Astra F
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: spojka alebo prevodovka

Príspevok od používateľa valio57 »

Daj auto na opravu v servizu. Zotrvačnik určite nje je. Nehai ho na pokoj. Ak su zubi zotrvačnika tak nenaštartuješ. Oni su len na štart motora. Pozri pritlačak, ale pravdepodobne je prevodovka.Tak či inak prevodovka ide dole.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"