VeCe Z19DT 2007, axialna vôľa na kľukovke

Moderátori: dulo, buci_vectra

RaMm
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Feb 2015, 22:24
Auto: Vectra C
Bydlisko: Revúca
Bydlisko alt: Bratislava

VeCe Z19DT 2007, axialna vôľa na kľukovke

Príspevok od používateľa RaMm »

Zdravim pani,
som v podstate novacik co sa tyka nejakych oprav aut, VeCe je moje prve auto no a servisuje mi ho jeden typek z rodiny. Pred par dnami som trosku zainvestoval ked som vymenil vsetky 4 loziska a kupil som aj nove rozvody (takmer 240 tis. km). Pri zhadzovani starych rozvodov tento moj mechanik zistil ze na klukovke je mierna axialna vola a velice ma potesil vykladom kolko moze stat robota spojena s tym, ze to axialne lozisko ci co to na kluke sice moze byt zanedbatelna polozka ale robota bude draha jak hovado. Auto klepe trosku inac, najviac je to zretelne kym je studeny motor, vraj to moze byt tou volou na kluke. Mal niekto podobny problem ?
tomukur
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 22 Sep 2010, 16:31
Auto: Zafira A
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: VeCe Z19DT 2007, axialna vôľa na kľukovke

Príspevok od používateľa tomukur »

Ked je zodratý axiál tak by to malo stíchnuť pri stlačení spojkového pedálu ale skôr to budú ložiská uloženia kluky alebo ojníc daj tam hustejší olej a pusti si hlasnejšie rádio, ked ani to nepomôže je podla mňa rozumnejšie vadržať kým to pôjde a potom vymeniť motor ako meniť ložiská lebo ked to rozhodí tak potom ešte zistí že aj krúžky by to chcelo a piesty a . . .
diagnostika OPcom, autocom (autá a nákladiaky) servis a opravy áut a moto (BMW Motorrad :-) stačí zavolať alebo napísať, rozpredávam VECTRA B a ASTRA G na orgány
RaMm
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Feb 2015, 22:24
Auto: Vectra C
Bydlisko: Revúca
Bydlisko alt: Bratislava

Re: VeCe Z19DT 2007, axialna vôľa na kľukovke

Príspevok od používateľa RaMm »

ono to pocut hlavne na studeny motor potom uz ani tak nie ... a tiez mi mechanik povedal ze radsej novy motor kupit ako sa prdkat s tym, ze robota by mozno bola drahsia a ked to bude odkryte tak sa moze ukazat viac veci ..
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: VeCe Z19DT 2007, axialna vôľa na kľukovke

Príspevok od používateľa Signum »

neklepe náhodou zotrvačník?
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
RaMm
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Feb 2015, 22:24
Auto: Vectra C
Bydlisko: Revúca
Bydlisko alt: Bratislava

Re: VeCe Z19DT 2007, axialna vôľa na kľukovke

Príspevok od používateľa RaMm »

myslel som si to aj ja .. ako stale to moze byt ze klepe aj zotrvacnik ... ale stale je tam ta vola na klukovke a to sa mi velmi nepaci no
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"