X14XE tazko startuje

Moderátori: bukelo, buci_vectra

nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

Zdravim Vas pani..

Zakladaniu novej temy som sa chcel vyhnut ale uz druhy den tu browsujem a nedokazem si utvorit ten spravny obraz o mojom probleme. Taak to skusim predostriet ci niekto nemam skusenot kde zacat :)

Moja astricka G X14XE BA+LPG zacala velmi tazko stratovat. Klasicky start chytanie na brnk sa zmenilo na obcasne tazke stratovanie za tepla. a v poslednom case na velmi tazke startovanie za studena a tepla. tociim pridavam plyn auto sa ledva rozbehne a potom zdochyna ale nezhasne.. Podla smradu z vyfuku ocividne bohata zmes.. ale kontrolka nesvieti.. pri jazde na benzin auto nechce ist.. nema vykon sem tam naskci a ma okruh otacok kde zacinam skackat je tesne pred 2000 :) akonahle auto prepne na LPG vsetko ide ako po masle. tym som vylucil problem zo zapalovanim kedze lista je relativne nova sviecky moznno tesne pred inrtervalom vymeny.
nesmiem zabudnut podotknut ze som trosku podcenil situaciu s palivovym filtrom a vynechal som jednu vymenu (clovek ked jazdi na LPG zabudana benzin :) ale tuto vec som uz napravil.. ked sa zacali problemy stupnovat. vymena filtra vsak nepomohla.

Viete mi poradit o co by sa mohlo jednat?

Vcera som skusal cez OP com nacita chyby.. bola tam jedna ktora sa objavila ked som siel asi 100 vkou a prepol som na benzin z plynu vtedy auto zacukalo a chyba P0170 - lean exhaust.

dalsia vec.. ze pri nastartovanom aute som skusal pozorovat live data zameral som sa na teplotne cidla.. pri zohriatom motore ukazovali okolo 1.8 V obe toto by som asi zaproblem nepovazoval..

avsak nedokazal som z toho mnostva parametrov co sa ta da citat specifikovat sucinetel prebytku vzduchu lambda.. Hladal som meniace sa cisslo medzi parametrami..
viete mi poradit ktory to je parameter? je to napetova uroven ci bezrozmerne cislo ked sa jedna o pomer?

na co ine by som sa mal zamerat ked chcem nasjt kamen urazu..

Vim ze sa tu toho riesilo vela ale vazne si neviem vytvorit obraz co za suciastku by som mal objednat a menit veci doradu pocnut snimacmi a skoncit pri palivovom cerpadle by som nerad zazil..

Za kazdu radu som vopred vdacny :)

pekny den!!
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa macil »

Možno by som sa najprv zameral na čerpadlo a vstreky.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

Hej tam som to dovcera smeroval. akurat neviem akym najlepsim sposobom zistit ci su OK. Vstreky treba vymontovat a skontrolovat vizualne ci dobre prasia? cez OP COM tam nic nevycitam? ceropadlo a meranie tlaku paliva tiez asi zostava iba nejakym spekulantskym sposobom.

Este otazocka.. ten udaj lambda sondy je v OP COME ako nazvany? mal som pocit ze som ho tam nevedel najst. Keby je LAMBDA odpojena nejakym sposobom alebo nefunkcna ukazovalo by to nulove hodnoty alebo ten parameter by tam vobec nebol?

Vdaka
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa langdon2 »

Vstrekovace budu urcite pripchate.. dost casto som sa s tym stetol pri autach na LPG.. Zbadas aj vizualne ked ho vyberies, ze je cierny zospodu..

Lambda sonda je v Op Come O2 sensor ..
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

OK tak zacnem od vstrekovacov. je mozne ich nejako vycistit ci rovno sa menia? resp meni iba ten co je pridrety?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa macil »

Čerpadlo by si mal počuť. Čistenie vstrekov, to je trochu problém, s tým sa treba pohrať.
https://www.youtube.com/watch?v=7aT4S1lIBAY
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

Ano cerpadlo je pocut to som uz pozeral.. otazne je ci dava tlak aky by malo davat.. ale to sa otestovat neda :) skusim pozriet tie vstreky.. cistenie fuu pozriem ten navod ak bude enjaky vykazovat znamky upchania skusim precistit.. ak to nepojde objednam novy - e :)

keby mam vyradenu lambdu uplne auto by slo? alebo by sa spravalo prchlastane?? nemate s tym skusenost?
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa langdon2 »

Asi by slo, ale v nudzovom rezime..
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

Paani treba na to vymontovanie vtrekov nejake specialne naradie? nedisponujem totiz Torx nastrckami.. ci si mam zaobstarat.. :) teoreticky by to malo byt naskrutkovane na psacom potribui iba ako sviecky .. hmm?

Vdaka
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa langdon2 »

No bez torxou sa v tomto aute len tazko zaobides.. musis dat dolu celu palivovu rampu. drzi na dvoch tusim ze T8 skrutkach.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

Paani Tak cez vikend som sa mrkol na ten moj problem. Zacal som vycistenim skrtiacej klapky. Bola dost zaspinena nejake veci boli aj upchate. Zarazila ma tam vsak jedna vec. Na boku klapky je kanalik ktory premostuje oblast skrtenia a je v nom taky kuzelovy ventil. ten je v kludovom stave otvoreny.. je to ventil volnobehu alebo nieco podobne? ma byt pri startovani otvoreny ci zatvoreny? Otazka cislo 2 je kde sa nachadza map senzor? je asi mimi klapky kedze som ho tam nenasiel.. :)

noo zistenie je ze moj problem P0170 lean exhaust 02 not present stale trva pri nastrtovanom aute. :) mam aj nejake data. Viete mi niekto poradit ci su OK?

MAP Sensor (Manifold Absolute Pressure),0.32 bar
MAP Sensor (Manifold Absolute Pressure),1.17 V

Coolant Temperature,85 °C
Coolant Temperature,2.20 V
Intake Air Temperature,29 °C
Intake Air Temperature,3.18 V

EGR Position Command (Exhaust- Gas Recirculation),0 %
EGR Position Feedback (Exhaust Gas Recirculation),0 %
EGR Position Feedback (Exhaust Gas Recirculation),0.70 V

O2 Sensor,840 mV
Air/Fuel Ratio,14.6
O2 Sensor Loop,Closed
Air/Fuel Status,Rich
O2 Integrator,132

Zameral som sa ne tie co by mohli sposobovat chybu resp tu moju chudobnu zmes :) vidite tam niekto nieco neobvykle?

Vstrekovace som vsak nedaval dolu takze neviem v akom su stave... avsak pocuval som chod palivoveho cerpadla ked bolo nastartovane a mal som pocit ze nema plynuly chod sem tam ho akoby trhlo. Je nejaky sposob ako zistit ci potrebujem nove prave toto cerpadlo?

Vdaka za kazdu radu :)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa macil »

Tvoj MAP senzor vyzerá takto nejako - http://www.pietro-eshop.cz/sk/katalog/k ... opel-tigra .
Nachádza sa niekde na prepážke medzi motorovou časťou a interiérom a vedie k nemu hadička a káblik.
Tipoval by som to práve na tie vstreky.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

NA CESTE MEDZI CERPADLOM A VSTREKMI NIEJE NIC CO SA ZVYKNE KAZIT? VIDEL SOM ESTE NEJAKY REGULATOR TLAKU. MA SA NA TOM CO POKAZIT? CI JE TO IBA NEJAKY MEMBRANOVY MECHANIZMUS? MAP SOM SI STE NEVSIMOL :) MUSISM TO POZRIET NECH VIEM O COM SA BAVIME.. VSTREKY MRKNEM.. MAN TO ALE STALE TAHA K TOMU CERPADLU.. TOTIZ ONO TO ZACALO ZO DNA ANDEN BLBNUT.. MAM POCIT ZE VSTREKY BY MALI TENDENCIU ZNIZOVAT SVOJU FUNKCIU POSTUPNE.. AKO SA ZANASALI.. CERPADIELKO JE TROSKU POCUT .. MYSLIM TAKY NEPRAVIDELNY CHOD.. :) MAMS TRACH TO ROZOBRAT ZE BUDEM MAT BENZIN PO KABINE :) NO NIC MUSIM TO NEJAKO SOFISTIKOVANE VYMYSLIET ;)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa macil »

Ak si dáš pozor, nebudeš, len nesmieš pri tom fajčiť. https://www.youtube.com/watch?v=s2CQeuOvDk8
Regulátor tlaku sa nachádza na vstrekovacej rampe.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

Pani.. zaujimava otazka... dost vela veci tu citam o chybnej vahe vzduchu. Symptomy sa dost podobaju na tie moje. Otazka znie.. kedze motor X14XE nema vahu vzduchu, co zastava jej funkciu v regulacii? je to prave MAP senzor v spolupraci s lambda sondou? viete mi sem naznacit ake su zdrave live hodnoty prave tychto veci (orientacne) aby som si vedel porovnat ze su ich data v poriadku?

Ak nieco mate a viete mi to sem supnut srdecna vdaka :)
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa jal »

skus odpojit konektor od MAP snimaca

chyba, ktora je not present nie je zaujimava
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa nada271 »

Pani.. takze problem sa podarilo vyriesit. Dovodom tohto problemu so startom bola prasknuta hadicka tesne nad vytlakom palivoveho cerpadla. zrezal som konec a dopojil naspat. :)

Vdaka vsetkym za cenne rady ;)
marosko031
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 01 Sep 2011, 18:58
Auto: Vectra B
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Palarikovo

Re: X14XE tazko startuje

Príspevok od používateľa marosko031 »

tento isty problem som tiež riešil Vectre X16XEL.Štart a jazda na benzin katastrofa,po prepnutí na LPG super,,,skusil som vymenit celu rampu so vstrekmi,ale nepomohlo,,, nakoniec som dnes dal von čerpadlo a tak isto som mal prasknutu hadičku,zrezal som ju a napojil.Všetko bolo vporiadku.Po prejdeni cca 20 km sa problem znova prejavil-hadička praskla na inom mieste,takže odporučam dat tam novu.
Opel Vectra B facelift,1.6 16V LPG
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"