Nefunkcna pristrojovka

Moderátori: dulo, buci_vectra

wppaallee
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30 Okt 2013, 11:55
Auto: Vectra C
Bydlisko: Fiľakovo

Nefunkcna pristrojovka

Príspevok od používateľa wppaallee »

Zdravim kazdeho, mam problem s pristrojovkou, dnes rano som nastartoval pohol sa zapol stierace a mi prestala fungovat pristrojovka , tachometer mi ukaze rychlost 10 km/h a otackomer 1100, teplota vody nic a palivo tiez ostalo v polohe kolko bolo v nom benzinu.
Jedine co mi svieti je kontrolka pre diagnostiku motora ale aj to shasne po nastartovani.
Vsetko ostatne funguje svetla smerovky okna motor atd.
Z prirucky som skontroloval poistku na boku palubovky ale nie je vyhorena.
Ak mi niekto vie poradit skor nez pojdem na diagnostiku, budem vdacny.
Dakujem.
wppaallee
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30 Okt 2013, 11:55
Auto: Vectra C
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Nefunkcna pristrojovka

Príspevok od používateľa wppaallee »

Zdravim kazdeho, tak dnes som si sam opravil pristrojovku v prvom rade som skontroloval este raz vsetky poistky samozrejme vsetky su v poriadku, dalej som vycital na inom opel ako odmontovat kryt pod volantom je tam 6 srobov, 3 zo spodnej casti od pedalov, 2 pod volantom v tom zliabku a 1 je schovany v otvore kde je vsunuty prepinac svetiel takze najprv treba vytiahnut prepinac svetiel a tam je srobik.
Vsetko toto som spravil a zistil som ze za tym krytom nie su uz ziadne poistky iba relatka a kable zapojene pomocou nejakych euro zastrciek. Vsetky som skusil odpojit a znovu zapojit, dalej som nasiel na pravej strane taku istu zastrcku len v malom vydani aj tom som odpojil a zapojil spat.
Nakoniec som este z lavej strany ako mi ruku pustilo za bodiky poklepkal od zadu a div sa svetu vsetko znova funguje.
Takze ani sam neviem ako sa mi to podarilo nakolko vsetky opisane ukony som robil za sebou bez skusania ci to uz funguje ale si myslim ze to je nejaky kontakt ktory mi spravil vrasky na cele.
Ale vsetko nemoze byt dokonale a tak ani toto nakolko od vtedy sa mi okna automaticky po podrzani dlhsie ovladaca okien nespustia iba ak drzim po celu dobu tlacitko ovladaca, darmo som skusal dat celkom dole a celkom hore neide aj napriek tomu ze to pisali na fore !
Asi tolko a dufam ze s tymto prispevkom pomozem niekomu kto bude mat podobny problem.
Ahojte.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Nefunkcna pristrojovka

Príspevok od používateľa macil »

Okná musíš spustiť celkom dole a po ich zastavení ešte cca 3 až 5 sekúnd podržať ovládacie tlačidlo. To isté sprav v hornej (zatvorenej) polohe okna.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
wppaallee
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30 Okt 2013, 11:55
Auto: Vectra C
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Nefunkcna pristrojovka

Príspevok od používateľa wppaallee »

Ahojte dakujem za radu ohladne okna spravil som podla rady a uz mi funguju ako maju.
Este raz DANKE!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"