Test menu - Dimm: U/None

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Marconi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Dec 2012, 13:34
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice

Test menu - Dimm: U/None

Príspevok od používateľa Marconi »

Čaute, po výmene reglera v alternátore sa to tvárilo, že to dobíja normálne, zistil som však opak, keďže som videl, že to slabšie točí.

Keď mám naštartovaný motor a vypnuté svetlá, hodnota Dimm: U 97,7, zapnuté svetlá Dimm:U 18,8, ak vypnem motor, Dimm:None.

Ak mám naštartované, zapnuté svetlá, Dimm:U 18,8, ak pohnem volantom alebo idem rovno a zapnem ventilátor na trojku, ukáže to Dimm: None alebo rýchlo preblikuje medzi U a None. Ak prepnem na U30, zvykne byť 13,6 a menej.

Ak sa toto všetko nedeje, za "normálnych" okolností, U30 je 13.8-9, Dimm:U 17,9. Vtedy to točí fajne ako má.

Pomôže vlastný repas alternátora? V Opli tvrdia, že to musím vymeniť.
Astra 1.7 CDTi, 74 kW, Caravan
VeCeZ22YH
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 19:08
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: Test menu - Dimm: U/None

Príspevok od používateľa VeCeZ22YH »

ventilator a servo (a pod) odoberaju dost vela prudu. moze sa stat, ze na displeji sa na chvilku objavi NONE (nedobija) . mne to robi tiez docasne a potom nabehne nabijanie.
VeCe 2.2 16V direct sedan
Marconi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Dec 2012, 13:34
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice

Re: Test menu - Dimm: U/None

Príspevok od používateľa Marconi »

Dík za reakciu. Odber prúdu mi je jasný. Ale čo napätie?

Keď čítam nejaké príspevky z tejto problematiky, všetci píšu, že zapnú svetlá, ventilátor, ohrev spätných zrkadiel a napätie majú rovnaké. Takže, asi by to malo fungovať takto správne. Ja keď naštartujem, mám 13,8 V, len dva centimetre pohnem volantom, už je tam 13,6, ak sa volant vráti do pôvodnej polohy, buď sa to vráti na 13,8 V alebo to spadne na 13,2 V.
Astra 1.7 CDTi, 74 kW, Caravan
VeCeZ22YH
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 19:08
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: Test menu - Dimm: U/None

Príspevok od používateľa VeCeZ22YH »

svieti ti nejaka kontrolka? presne tak isto sa napatie sprava aj u mna. zda sa mi, ze je to normalne. na buduci tyzden idem k elektrikarovi s inym problemom. opytam sa ho aj na toto.
VeCe 2.2 16V direct sedan
Marconi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Dec 2012, 13:34
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice

Re: Test menu - Dimm: U/None

Príspevok od používateľa Marconi »

Konecnie niekto, kto mi rozumie. :)

Nie, samozrejme, nesvieti. RefU by malo byt 13,5 V, potom by mala svietit, ale nesvietila ani pri 12,8 V. Ak taký stav som mal. A. Toto všetko sa deje, od kedy som vymenil bateriu. Mal som GM Varta, 60 Ah, dal som Banner 72 Ah. Už som jednu zreklamoval, dali mi druhu, je to lepšie, ale vždy to blbne. Že by to bolo preto? Uvidime, čo povedia tebe.
Astra 1.7 CDTi, 74 kW, Caravan
VeCeZ22YH
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 18 Okt 2010, 19:08
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: Test menu - Dimm: U/None

Príspevok od používateľa VeCeZ22YH »

Dnes rano som to sledoval. tiez mi klesne napatie pri otoceni volantu aj na 12.5 V , no vrati sa to do normalu. najvacsi ubytok mam pri volnobehu po otoceni volantu na mieste. servo motor ma vysoky odber.
VeCe 2.2 16V direct sedan
Marconi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Dec 2012, 13:34
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice

Re: Test menu - Dimm: U/None

Príspevok od používateľa Marconi »

Čavino. Áno, ale najhoršie je, že u mňa už nad 13,5 pri voľnobehu nedostanem. A to už som na Dimm:None. Ak zapnem svetlá, 13,4 V a potom to už iba klesá. Proste mi to nedobíja, idem to už nejako riešiť. Ledva som štartol dnes. Keď pojazdím, je to ok, ale tak na max. dva dni. Odber v kľude po x minutach bol 0,006 A.
Astra 1.7 CDTi, 74 kW, Caravan
Marconi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Dec 2012, 13:34
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice

Re: Test menu - Dimm: U/None

Príspevok od používateľa Marconi »

Čaute. Pri zapunutých svetlách som mal na tejto obrazovke Dimm: U a hodnoty cca 50.3 25.0 16.9, roky to bolo takto, nedávno sa to zmenilo na 69.8 25.9 24.8. Mení sa iba posledná hodnota. Neviete, čo to môže znamenať?

Mohol by z vás niekto sem napísať, koľko mu dobíja alternátor? 17 CDTI.
Astra 1.7 CDTi, 74 kW, Caravan
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"