Chyba 001463 a 04205A

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
milos797
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 22:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Chyba 001463 a 04205A

Príspevok od používateľa milos797 »

Ahojte. Auto mi vyhodilo tieto dve chyby a tak sa chcem opytat, mozno mi niekto poradi. Po prejdeni vsetkych moznych for som prisiel k tomu, ze tieto chyby suvisia s katalizatorom a lamd sondami ci ako sa to vola. A ano, postrehol som ze sa mi zvysila spotreba dost vyrazne. Na 1.6 sa neviem dostat pod 10 litrou, aktualne mam dokonca 11 litrov spotrebu.
Otazka je, ja mam auto na LPG. Presiel som s nim pred dvoma tyzdnami 3000 km (slovensko - ibiza) avsak tu na ibize LPG nemaju takze uz dva tyzdne jazdim na normalnu 95 a LPG je uplne vypnute. Chybu mi vsak vyhodilo az teraz. Niekedy ma auto aj slabsi vykon, najma do kopca. No a teda neviem, mam s tym autom hned letiet do servisu alebo je nejaky sposob akym by som to mohol skusit poriesit sam. Teda ide o nejaky zavazny problem (a nakladnu opravu) alebo to je nieco za opravu coho dam par desiatok eur?
Dakujem
Opel Astra GTC 1,6 r.v. 2006
Prerábka na LPG (100 km za 3€ :-) )
Používateľov profilový obrázok
milos797
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 22:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Re: Chyba 001463 a 04205A

Príspevok od používateľa milos797 »

Tak som tu opat. Bol som 3 krat v neautorizovanom servise, chlapik to raz len akosi precistil, po dvoch dnoch chyba opat, tak vymenil nejake tesnenie, potom chyba opat tak to este raz pozrel ale povedal ze nema dostatocne zariadenie na to, ze podla jeho pc su vsetky hodnoty viac menej v norme. Tak som siel do autorizovaneho servisu. Samozrejme ked som sa objednal, tak auto zacalo jazdit bez problemov. Kontrolka ale stale svietila, tak som ho tam dal aj tak. Vymenili mi sviecky a dusovali sa ze to je ten problem. Spolu som zaplatil uz 170 eur a ked som si po dvoch dnoch dal vyvolat chyby tak su tam opat.

Co som vypozoroval je, ze auto jazdi dobre ak je vypnuta klimatizacia, az na to ze neviem zliezt pod 9.6 litrov na 100 km. Ak klimu zapnem, spotreba vyskoci nad 10 a auto ide slabsie, nema taky tah...

Neviete niekto co to moze byt a co s tym robit. Ak uz ani opel nepomohol tak neviem. Hneva ma hlavne ta spotreba, je to astra 1.6 85kw a gumy mam 225/45r17 . Auto nevytacam, ked idem mimo mesta po dialnici mam aktualnu spotrebu 6 litrov aj menej, lenze ako nahle trosku stlacim plyn (naozaj len trosku, v podstate len aby som nespomaloval) tak spotreba skace na 12 litrov aktualna. Prosim ak niekto mate nejaky napad, napiste.
M
Opel Astra GTC 1,6 r.v. 2006
Prerábka na LPG (100 km za 3€ :-) )
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: Chyba 001463 a 04205A

Príspevok od používateľa mick04 »

Tak treba ísť od vzduchového filtru, ale ten v servise určite pozreli, sviečky vymenili, tak skúsiť prečistiť váhu vzduchu alebo výmena, potom EGR alebo AGR ventil asi mechanik čistil čo píšeš ak ho ten motor má alebo teda treba vymeniť, môže to spôsobovať aj lambda sonda jedna alebo druhá keď dosluhuje, tiež aj katalyzátor môže byť neprechodný, ešte som si spomenul na palivový filter možno treba meniť, potom by pomohlo aj prečistiť palivový systém napr. s TEC2000, neviem aký servis má to auto za sebou. :neviem:
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Používateľov profilový obrázok
milos797
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 22:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Re: Chyba 001463 a 04205A

Príspevok od používateľa milos797 »

Ja som sa nejako tiez docital k tym lamda sondam a katalizatoru podla kodov. Vies mi nieco k tomu blizsie povedat? Je to vec ktora je nakladna alebo su to normalne veci ktore sa z casu na cas menia? Pojdem do servisu v pondelok a skusim ich tym smerom dat, len ako toto vysvetlit s ich slabou anglictinou a mojou slabou spanielcinou :)
Opel Astra GTC 1,6 r.v. 2006
Prerábka na LPG (100 km za 3€ :-) )
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: Chyba 001463 a 04205A

Príspevok od používateľa mick04 »

Lambda sonda, katalyzátor a váha vzduchu sa bežne menia, podla km je to rôzne dané napr. ako bolo o auto postarané a ako sa na ňom jazdilo, no a ceny sú tak 150€ za jednu lambdu Bosch, 150€ váha vzduchu a kat tak 200€ cca. samozrejme ako kde a podla značky, tu ale platí že niesme tak bohatý aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci. ;)
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: Chyba 001463 a 04205A

Príspevok od používateľa jal »

to sa tyka variatora ?
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"