cukanie/trhanie motora za chodu

Moderátori: bukelo, buci_vectra

miroTN
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20 Apr 2013, 09:56
Auto: Astra H
Bydlisko: Trenčín

cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa miroTN »

Ahojte, pocas jazdy pri stalej rychlosti citit trhanie motora,ako keby vynechavalo vstrekovanie paliva. Pokial pridavam, ziadne trhanie necitim ani pri volnobehu. Tato chyba sa zacala objavovat asi pred tyzdnom a pretrvava doteraz.
Auto startuje bez problemov, je tam novy EGR, vycistena sktiaca klapka, - ziadne chybove hlasky, ziadna kontrolka.
Nechcem ist do kontroly celeho vstrekovacieho systemu, ked som si nie celkom isty ze je to skutocne ono.
Mate niekto skusenosti s podobnym problemom? Moze byt na vine aj RJ?
Dakujem za nazor.

ASTRA H, 1.9 cdti, 74 kw , 2006
PETER+
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21 Sep 2011, 07:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa PETER+ »

Mám podobný problém, auto za studena ide perfektne dobrý ťah ASTRA F 1,4 16V ale keď sa zohreje tak stráca za jazdy ťah po chvili sa rozbehne potom zas stratí ťah a takto sa to opakuje. Robili sme výmeny ventílov, nové rozvody tieto veci som chcel už dávnejšie robiť nesúvisí to s týmto cukaním robilo to aj pred aj po oprave motora. Chyby na počitači neukazuje žiadne len teplotu 135°C a na prístrojovke okolo 92°C ani vetrák sa nezapol. Keď som odpojil čidlo ukazuje na počitači -40°C. Myslíte že je vadné čidlo a to robí takéto problémy nejaký núdzový režim, uberiem otáčky a ako tak sa dá ešte dojsť vtedy to cukanie nieje až také výrazné ale pri vyšších otáčkach to cítiť viac. Nestretol sa niekto s niečim podobným. Do motora som dal 300E šlape super, karoséria je ešte zdravá len toto cukanie tak sa chcem ešte trochu povoziť nechcem ho likvidovať kôli nejakej pár eurovej súčiastke.
dodik123
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: 05 Mar 2013, 19:17
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie

Re: cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa dodik123 »

Skúste vymeniť čidlá chladiacej kvapaliny a prezrieť kontakty na nich + konektory prestreknúť kontaktným sprejom ;)
Opel Vectra 1,8 16v-85kw-1997- ex
VW-Passat 1,9 tdi-74kw-2005
PETER+
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21 Sep 2011, 07:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa PETER+ »

Čidlo som vymenil kontakty sú počistené ale robí to stále. Keď otáčky v zábere vybehnú nad 2000 začne auto cukať. Skúsim ešte zaslepiť EGR ventíl a zmerám tlak z palivového čerpadla v zábere ale všetko je len tápanie diagnostika neukázala nič. Som v koncoch.
PETER+
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21 Sep 2011, 07:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa PETER+ »

Zmeral som tlak palivového čerpadla dáva max 2,2bar pri vyššých otáčkach padá na 1 a v momente keď to začne s autom cukať tak to ide až na nulu. Predpokladám že chyba je čerpadlo asi pred týždňom začalo pískať a potom sa objavilo toto cukanie. Myslým že nedáva správny tlak možno má aj sitko zanesené pri volnobehu stíha plniť ale pri zábere v otáčkach už nie vtedy to cukne bez paliva potom si znovu nasaje a takto sa to opakuje. Aspoň dúfam že je to tak. Prosím o ďaľší názor na riešenie môjho problému
Bido
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16 Júl 2011, 12:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KE/BA

Re: cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa Bido »

ahojte,
mám astru 1,9 cdti 88 kW r.v 2006 a cukanie som mal aj asi pred 2 rokmi. začalo to asi mesiac po výmene egr. robilo to medzi otáčkami 2000 - 2500 vtedy som mal cca 175000 km. Tiež som to dával na vstreky, iný tvrdili že zotrvačník a pod. Jeden chalan mi poradil dať nanovo nahrať software. Stálo to 100 € a od vtedy žiadne trhanie a auto šlape. teraz mám 217000 km a zatiaľ ide bez cukania a iných problémov (klop klop na drevo) :) Za skúšku to stojí. Ja som to skúsil ako najlacnejší variant
miroTN
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20 Apr 2013, 09:56
Auto: Astra H
Bydlisko: Trenčín

Re: cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa miroTN »

Ahojte, takze problem vyriešeny:
Cely tento nezmysel sposoboval novy EGR ventil. Aj ked je novy, pravdepodobne nespolupracuje.
Vytvoril som zaslepku z plechu/hliniku pred EGR. Dol som ho pred istotu aj za EGR.
Auto je zivsie, vykon citit ihned pri stlaceni plynu - auto taha jak blazen.
EGR vyhodi chybu na palubovke ale, jazde to nebrani. Toto vyriesim vypnutim EGR v RJ motora. Cena 50 Eur a problem je vyrieseny. Usetrena nejaka ta tisicka eur, kedze ma uz presviedcali na vymenu trisiek, pal. cerpadla atd...
Jaydim takto uz 3 tzyden a bez problemov.
mjaneta
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Okt 2009, 19:33
Auto: Astra G
Bydlisko: oravska lesna

Re: cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa mjaneta »

zdravim , mam astru 1.6 16v 2000 a divne sa chova motor za studena po nastartovani, trha otackami a po miernom pridani plynu akoby chcel motor skapat a potom idu dohora , chcem sa opytat ci vycistim skrtiacu klapku aj sam doma a ako, lebo v manuali som to nenasiel
Strieborný šíp 1.6 16V Astra 2000
Používateľov profilový obrázok
Huniak
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28 Júl 2013, 17:46
Auto: Astra G
Bydlisko: Košice

Re: cukanie/trhanie motora za chodu

Príspevok od používateľa Huniak »

Áno spravíš to aj sám. Tu je návod podľa ktorého som to robil ja https://www.astra-g.cz/jak-vycistit-klapku-vzduchu/
OPEL Astra G, 1.6 16V X16XEL, rv. 99, edícia 100, Stav km.: k 28.7.2013- 144 124
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"