Spínačka

Moderátori: bukelo, buci_vectra

PETER+
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21 Sep 2011, 07:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Spínačka

Príspevok od používateľa PETER+ »

Prosím vás ostáva mi vysieť klúčik v polohe III nevracia sa, ručne ho po naštartovaní vrátim spät do II ale nemám istoty že znovy nezapadne za jazdy asi je v spínačke nejaká pružinka vyskočená. Auto budem používať tak pol roka tak nechcem do toho moc investovať. Chcel by som to potiešiť tak že drôt zo spínačky na cievku štartra preruším a dám na tlačítko takže štartovať sa bude s pridržaním tlačítka a následným otočením klúča potom klúčik ručne vrátim do II. Niesom autoelektrikár tak neviem ktorý drôt prerušiť farbu alebo z ktorého čísla na spínačke ide na štartér. Na aute jazdím iba ja aj to len do roboty a naspäť a dlho ho už nebudem prevádzkovať. Prosím o radu resp. ako rozbehať spínačku bojím sa že keď jy otvorím vysype sa mi kopa perkov a som v koncoch. ďakujem
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

V prvom rade premaž samotný zámok. Buď WDčkom, alebo lepšie bielou vazelínkou v spraji, dostať ju aj v lepšej kľúčovej službe.
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

a ešte o aké auto sa jedná? investícia do spínacej skriňky cca 15 € je veľa? možno bude stačiť to ozaj len premazať :lol:
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
kajo79
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 06 Mar 2012, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Púchov

Príspevok od používateľa kajo79 »

Kúpil som novú spínačku, ktorá sa mi rozpadla už pri montáži, tak som vystriekal starú WD-čkom-ale ozaj vystriekal a šlape jak švícari......
PETER+
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21 Sep 2011, 07:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa PETER+ »

Premazať to berem ako samozrejmosť ale riešim ten horsí prípad keď ju nerozbehám, prosím radu ohladne tých káblov.
danyn
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 21:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: okr. SK

Príspevok od používateľa danyn »

PETER+ napísal:Premazať to berem ako samozrejmosť ale riešim ten horsí prípad keď ju nerozbehám, prosím radu ohladne tých káblov.

Ak je to ešte aktuálne. Na spínacej skrinke by mali byť čísla 30-hlavný prívod do spin. skrinky. 15resp.54-prívod na zapaľovanie. 50-prívod na štartér. Potrebuješ odpojiť kábel z č.50 zo spínacej skrinky a napojiť ho na tlačítko. Druhý kábel pripojiť ku káblu na č. 15 na spin. skrinke a na tlačítko. Štartovať bude iba pri zapnutí zapaľovania a stlačení tlačítka. Ak by si zapojil ten druhý kábel na č. 30 pri stlačení tlačítka by štartér točil aj bez zapnutého zapaľovania.
VB X20DTH
kajo79
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 06 Mar 2012, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Púchov

Príspevok od používateľa kajo79 »

To by bolo celkom fajn, len chcem vedieť, že ak to dám napriamo nebude autu vadiť štartovanie bez druhej polohy, to znamená bez toho aby som počkal na naťahanie čerpadla atď?
kajo79
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 06 Mar 2012, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Púchov

Príspevok od používateľa kajo79 »

A čo uzamknutý volant?
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"