nefunkcna klima vebe 2.0 dth

Moderátori: dulo, buci_vectra

ttrsto
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 18 Aug 2012, 09:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: revuca teraz italia

nefunkcna klima vebe 2.0 dth

Príspevok od používateľa ttrsto »

zdravim mam este otasku na funkcnost klimi.ked som kupil auto chlapik mi povedal ze klima nefunguje preto ze niesu pozapajane trubky. nechal som to tak no odstupom casu som to chcel dokoncit.zistil som vsak ze mi tam chyba predni chladic pre klimu a vent.pre istotu som zohnal vsetky komponenti len vnutorni radiator v plastoch v aute som nechal.ostatne som pozapajal chladic vonkajsi ,vent,trubky az po chladic pod ovladanim klimi.moja otaska ako sa da odskusat klima bez freonu naskolko som v zahranici a dokoncim to az doma.su tam nejake rele alebo tep poistky na tom vonkajsom ventilatore?dik
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

zakladna tesnost dusikom - v kazdom klimaservise.
alebo skusit vakuovat
ttrsto
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 18 Aug 2012, 09:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: revuca teraz italia

Príspevok od používateľa ttrsto »

mne sa hlavne jedna o ele casti.kedy sa ma zapinat ven a ci ma nejake ochrani.za ven som si isti lebo boli vymontovane z auta ktoremu fungovala klima.ja som to len prehodil len som si nie isti ci na momoj aute niesu vyhodene nejake ochrany?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

su tam snimace, relatka, riadiaca jednotka chladenia.
to je kumst otestovat aj pre elektrikara
zippi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 05 Apr 2011, 09:30
Auto: Antara
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa zippi »

zakladna otazka ci v aute bola klima a majitel len odmontoval niektore jej casti alebo nebola a dorabal ju...
klimu ako taku riadi jednotka chladenia, na nu je napojenych niekolko snimacov a rele - vsetko sa da najst v el. schemach
klimu riadia snimace: tlaku na chladici, kompresore, teploty na vyparniku, tiez vonkajsi snimac teploty, rele riadia elktromagneticku spojku klimy, ventilator sahary, vnutorny ventilator
zacal by som tym ze klimu natlakujes (dusik) tym zistis ci je niekde nejaka netesnost
ak budes mat klimu na 100% tesnu, mozes do nej napustit chladivo s olejom
co neviem ako otestovat je kompresor a jeho elmag. spojka - mozno sa zopne aj s dusikom
ostatne elektricke casti otestujes s diagnostikou, len klima musit byt plna na to aby sa dala vobec pustit (snimace musia indikovat tlak)
snad som nenapisal blbosti :)
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

tak tak.. chcelo by to vidiet, co vsetko tam je, a co vsetko chyba.. Ked mi posles do SS VIN, viem ti pozret, ci bolo auto vyrobene z klimatizaciou, alebo nie.. ci ju tam niekto iba dorabal, a nedokoncil...
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
ttrsto
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 18 Aug 2012, 09:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: revuca teraz italia

Príspevok od používateľa ttrsto »

auto bolo vyrobene aj s klimou lebo som tam mel este stary kommpresor aj s vedenim a aj na stitku pod kufrom je orginal nemecky pisane ze je tam.za ostatne suciastky som si isti lebo ja som ich odmonoval a dovtedy ta klima fungovala.niesom si isti iba za vnutorny chladic lebo ten stal minimalne 4 az 5 rokov zapojeny len na stare trubky. vydym ze ja tu s tim asi nic nespravim a necham to asi na odbornikov.aj tak dik vsetkym ale ked mate na vektru nejake ele schemi kde by som to mohol stiahnut tak by ma to potesilo.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

zakladny elektricky test by mohol byt taky, ze das dole konektor z tlakoveho snimaca na klime.
tam premostis kontakty nizkeho tlaku.
pri beziacom motore ak zapne klimu sa maju:
a) rozbehnut ventilatory
b) cvaknut spojka kompresora
c) tocit stred kompresora
ale nenechaj to dlho bezat

to by mohlo fungovat aj sdusikom
zippi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 05 Apr 2011, 09:30
Auto: Antara
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa zippi »

prense ako pise iurai, daj to natlakovat dusikom a skus pustit na 5sec, ak sa vsetko rozbehne ako je napisne, klima ti pojde
ak nie, nechaj to natlakovane a mozes sa hrat s elektrikou a zistovat kde je chyba...
tak po tyzdni dvoch skontroluj ci ti neklesol tlak s dusikom, ak klesol hladaj miesto kde to fuci...
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"